نماینده مجلس؛

آزادراه شیراز-اصفهان، آباده را به حاشیه نخواهد برد

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی گفت: بر خلاف برخی دیدگاه ها، بهره برداری از آزادراه شیراز – اصفهان شهرستان آباده را به حاشیه نخواهد برد.

آزادراه شیراز-اصفهان، آباده را به حاشیه نخواهد برد

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ ، رحیم زارع شامگاه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به بازدید روز جمعه وزیر راه و شهرسازی از این آزادراه گفت: شهرستان آباده از ظرفیت های خوب در حوزه های گردشگری، کشاورزی و صنعتی برخوردار است که می توان با بهره گیری از ظرفیت آزادراه به اعتلای اقتصاد منطقه کمک کرد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: با استفاده از این آزادراه، می توان صادرات میوه و کاشی و سرامیک این شهرستان را رونق بخشید.
این نماینده مجلس همچنین گفت: بهره برداری از این آزادراه همچنین موجب می شود تا مسیر تهران تا بندرعباس در محور خسروشیرین ۱۴۱ کیلومتر نزدیک تر شود.
زارع گفت: با توجه به عبور آزادراه در حال ساخت شیراز – اصفهان از مناطق عشایرنشین، این پیشنهاد را مطرح کرده ایم که شهرک های عشایری، دامداری و کشاورزی در کنار این آزادراه ایجاد شود.
وی با بیان اینکه تکمیل این آزادراه تا پایان سال ۹۷ قطعی است، اظهار کرد: نیمی از سرمایه گذاری در این پروژه به عهده دولت و نیمی دیگر بر عهده قرارگاه خاتم‌الاوصیاء‌ وابسته به وزارت دفاع است و مشکل تأمین مالی در این پروژه وجود ندارد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت سهم خود را در این آ‌زادراه تأمین کرده است، افزود: آزادراه اصفهان – شیراز از ایزدخواست شروع می‌شود و تا استان فارس، منطقه بیضاء و تنگه خیاره پیش‌ می‌رود.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس آزادراه شیراز-اصفهان را مهمترین پروژه اقتصاد مقاومتی کشور دانست و گفت: کاهش مصرف سوخت و کاهش استهلاک وسایل نقلیه و ارتقای‌ شاخص‌های ایمنی از دیگر مزایای این پروژه است که در بندهای اقتصاد مقاومتی می‌توان آنها را مشاهده کرد.
مطالعات اولیه ساخت آزادراه شیراز – اصفهان سال ۱۳۵۲ صورت گرفت و عملیات اجرایی ساخت آن سال ۱۳۸۹ آغاز شد. طول این آزادراه ۲۱۷ کیلومتر است و پیمودن مسافت بین این کلانشهرها را به مدت حدود ۲ ساعت کاهش می دهد. اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح، یک هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
فاصله کنونی شیراز – اصفهان ۴۷۰ کیلومتر است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *