با مشکلات زیرساختی بسیاری روبرو هستیم

دانشگاه شیراز از بودجه‌های نفتی ضربه خورده است

رئیس دانشگاه شیراز گفت: دانشگاه شیراز با مشکلات زیرساختی بسیاری روبرو است که برای حل آن نیازمند بودجه هستیم.

پردیس دانشگاه شیراز

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ و به نقل از فارس، ابراهیم گشتاسبی راد شامگاه گذشته در مراسم چهلمین سال تأسیس رصدخانه ابوریحان بیرونی دانشگاه شیراز با اشاره به مشکلات مالی پیش روی این دانشگاه، اظهار داشت: یکی از مشکلات که در دوره ریاست قبلی دانشگاه وجود داشت و هنوز هم شاهد آن هستیم، این است که متوجه شدیم با زیرساخت‌های آسیب‌دیده‌ای مواجه هستیم.

وی افزود: احساس کردیم که با زیرساخت‌هایی در حوزه‌های مختلف رفاهی و پژوهشی روبرو هستیم که از آن‌ها استفاده‌ شده و بازسازی نشده است و بازسازی آن‌ها نیاز به همت عالی دارد.

گشتاسبی راد با انتقاد از اقتصاد متکی به نفت و آسیب دیدن دانشگاه شیراز از این موضوع گفت: درگذشته کارهایی برای رفع مشکلات زیرساختی انجام‌ شده بود و در این دوران متوجه شدیم که حدود ۹۰ درصد بودجه دانشگاه صرف امور جاری می‌شود و سرمایه‌ای برای بازسازی زیرساخت‌ها نداریم.

این مسؤول ابراز داشت: تأمین بودجه بسیار سخت است و زمانی که به‌واسطه تخصیص نیافتن بودجه لازم، قدرت مانور برای انجام فعالیت‌ها به ۴۰ درصد می‌رسد کار به‌سختی پیش می‌رود.

وی ادامه داد: به‌واسطه همت عالی و قدرت ریسک‌پذیری مدیران و کارکنان و با تعصب سازمانی، برخی کارها انجام‌ شده است و ازجمله این فعالیت‌ها، احیای رصدخانه ابوریحان بیرونی است.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه در پایان افزود: اعتقاد داریم که سازندگی تنها با پول امکان‌پذیر نیست و باید برای ساختار مناسب ترمیم زیرساخت‌ها را در دستور کار قرار داد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *