رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز؛

تنها ورزشگاه اختصاصی بانوان در شیراز فرسوده شده است

رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز با بیان اینکه تنها ورزشگاه اختصاصی بانوان در شیراز فرسوده شده است گفت: ورزش بانوان برای رشد و توسعه در این کلان‌شهر نیازمند هم افزایی دستگاه‌های متولی ورزش است.

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ و به نقل از تسنیم، محسن سالاری امروز در نشست هم اندیشی نایب رئیسان هیئت‌های ورزشی شهرستان شیراز که با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد، اظهار داشت: بازسازی ورزشگاه پیر حجاب به عنوان تنها مکان اختصاصی ورزش بانوان به زودی انجام می‌گیرد اما معتقدیم باید امکانات زیرساختی ورزش بانوان افزایش یابد.

وی گفت: باید بین متولیان حوزه ورزش شیراز از جمله شورای اسلامی شهر، شهرداری، آموزش و پرورش، سپاه و سایر نهادها یک هم افزایی اتفاق بیفتد تا در کنار فعالیت‌های اداره ورزش و جوانان سرعت چرخش ورزش را افزایش دهیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز همچنین خواستار توسعه اماکن ورزشی توسط شهرداری شد و بیان کرد: شهرداری باشگاه ورزشی خود را تاسیس کند و این اداره ریالی پول از این نهاد نمی‌خواهد.

سالاری با بیان اینکه ورزش شیراز از لحاظ منابع انسانی در کشور سرآمد است گفت: آمار بانوان ورزشکار سازمان یافته در شهر شیراز از آقایان بیشتر است که این موضوع نشان از اهمیت رفع مشکلات حوزه ورزش بانوان است.

وی با بیان اینکه هم اکنون در سطح شیراز خانم‌ها در ورزش همگانی نسبت به آقایان مشارکت بیشتری دارند خاطرنشان کرد: در ورزش حرفه‌ای بانوان شهرستان شیراز با ۵۰ تیم در لیگ‌های کشوری از جمله برتر، یک و دو حضور دارند.

در این نشست رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز نیز با بیان اینکه برون سپاری اماکن ورزشی شهرداری را انجام می‌دهیم اظهار داشت: باید به سمتی حرکت کنیم که روز به روز شاهد مشارکت بیشتر افراد جامعه به ویژه بانوان در فعالیت‌های ورزشی باشیم.

لیلا دودمان با اشاره به اینکه نخستین زنی است که به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شیراز انتخاب شده است گفت: همیشه در مقابل ورزشکاران کم آورده‌ام و اعتقاد دارم افتخار آفرینی آنها در عرصه‌های ورزشی از تمام کارهایی که من در زمینه‌های مختلف انجام می‌دهم مهم تر است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای شهر شیراز بر تقویت بیش از پیش زیرساخت‌ها در حوزه ورزش بانوان تاکید کرد و گفت:اعتقاد من این است که زنان و مردان دوشادوش یکدیگر موجب توسعه شهر و کشور می شوند و سهم هر دو در این راه یکسان است

به گزارش تسنیم در این نشست، نایب رئیسان هیئت‌های مختلف ورزشی مشکلات موجود در رشته‌های ورزشی خود را مطرح کرده و خواستار توسعه زیرساخت‌های ورزشی بانوان و افزایش مکان‌های اختصاصی ورزش بانوان شدند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. کامران

    چرا یکیشون نگفته بیایم چندتا ورزشگاه واسه بانوان درست کنیم؟؟!! فقط میخوان تصمیم بگیرند تا شاید حجاب رو تعمیر کنن؟؟

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *