واگذاری ۲ پروژه بزرگ نفتی کشور به دانشگاه شیراز

«خبرجنوب» نوشت: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز از ابلاغ ۲ پروژه بزرگ نفتی کشور به این مرکز جامع علمی خبر داد. دکتر قاسم حبیب آگهی گفت: با توجه به پتانسیل بالای دانشگاه شیراز، وزارت نفت تمایل بسیاری برای همکاری با ما دارد و تنها حجم یکی از این قراردادها که امسال ابلاغ شده، ۶۸ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: ایزومریزاسیون نفت های سبک و انستیتومتانول به ترتیب با اعتبار ۶۸ و ۳۴ میلیارد تومان و حجم ۱۰۳ میلیارد تومان جزو پروژه های بزرگی است که از چند روز پیش ابلاغ شده و به مدت ۵ سال ادامه خواهد داشت و با توجه به اهمیت به روزرسانی، احتمالا پس از این ۵ سال نیز روند همکاری ادامه خواهد داشت.
دکتر حبیب آگهی عنوان کرد: در این پروژه ها، یکسری کارهایی که شرکت های خارجی آنها را برعهده داشته اند به دانشگاه شیراز سپرده شده تا براساس روش های نو و با آخرین تکنیک ها به نتیجه رسانده شود. وی گفت: این قرارداد به نحوی منعقد شده که در مرحله اول در مقیاس پایلوت انجام و نتایج آن ارائه می گردد و با توجه به اهمیت به روزرسانی احتمالا در سال های آتی نیز ادامه دار خواهد بود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز گفت: با توجه به اهمیت سپردن فعالیت های پژوهشی به دانشگاه های داخل کشور، وزیر نفت در این خصوص مطلوب عمل کرده و امیدواریم نحوه انجام پروژه ها، زمینه افزایش مشارکت صنعت و دانشگاه را
نیز فراهم کند. دکتر حبیب آگهی ادامه داد: دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز و تعدادی دیگر از دانشکده های دانشگاه شیراز درگیر این پروژه ها می شوند و علاوه بر این از توان دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز در این خصوص استفاده خواهد شد.
وی گفت: دوره این گذشته که ما صرفا به دنبال تزریق بودجه های دولتی باشیم و خودمان باید به سمت قراردادهای دانشگاهی برویم و ارتباطمان را با صنعت تقویت کنیم. از اینکه بنشینیم و دست روی دست بگذاریم، راه به جایی نمی بریم.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

7 نظر

 1. شهر راز

  ۱۰۳ میلیارد تومان؟؟؟؟؟
  یعنی فقط هزینه ی مطالعه این میزان هست؟
  مگه میخوان چی کشف کنند؟

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. شهر راز

   دانشگاه شیراز باید از این پتانسیل علمی گسترده برای مذاکره با وزارت نفت در رابطه با ایجاد مناطق ویژه ی انرژی در میادین نفت و گاز استان فارس استفاده کنه!
   تا جنوب فارس علاوه بر ساخت بزرگترین کارخانه ی صنعت آلومینیوم کشور که در حال احداث هست ، به قطب صنعت نفت و گاز کشور هم تبدیل بشه!
   باید صنایع پایین دست صنعت آلومینیوم را هم ایجاد کنند!
   شرکت های سازنده ی کارخانه ی عظیم آلمینیوم جنوب در حال یافتن سرمایه گذار برای صنایع پایین دست این پروژه ی عظیم هستند!

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 2. شهر راز

  امین جان زیپ لاین و پل معلق بوستان نماز هر کدام چند متر طول دارند؟
  لطفا پستی در این زمینه در سایت درج کنید!
  بنظر میاد زیپ لاین پارک نماز ، طول زیادی داشته باشیه!

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 3. فرهاد

  دولت و بخش خصوصی باید قدر پتانسیلهای عظیم و ارزشمندی که دانشگاه شیراز را بداند و تنها متکی به دانشگاهای تهران نباشند

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 4. مهدی

  دانشگاه شیراز بعد از دانشگاه های تهران و تربیت مدرس تهران رتبه ی سوم دانشگاه های جامع کشور رو بر عهده دارد.
  البته دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم بعد از دانشگاه علوم پزشکی تهران در کشور دارنده ی رتبه ی دوم هست!

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. محسن

   دانشگاه ها بر اساس ملاک های مختلف و از سوی نشریات مختلف رتبه بندی میشن. از معتبر ترین اونها QS و نشریه آموزش عالی تایمز هست که اخرین رتبه بندی QS به ترتیب: دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه امیر کبیر، دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی هست و بقیه دانشگاها در رتبه بندی قرار نگرفتن. اخرین رتبه بندی نشریه آموزش عالی تایمز هم به ترتیب: دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه امیر کبیر، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه خواجه نصیر طوسی، دانشگاه شیراز و دانشگاه تهران هست.

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *