در استان فارس در برابر هر ۵٫۴ ازدواج یک طلاق ثبت می شود

در استان فارس در برابر هر ۵٫۴ ازدواج یک طلاق ثبت می شود. به گزارش شیراز۱۴۰۰، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس گفت: در مقابل هر چهار واقعه ازدواج در کشور یک واقعه طلاق هم اینک ثبت می شود اما در استان فارس در برابر هر ۵٫۴ واقعه ازدواج یک طلاق ثبت می‌شود که گویای وضعیت بهتر این شاخص نسبت به کشور است.
موسوی یادآوری کرد: کلانشهر شیراز در بین هشت کلانشهر بعد از اهواز کمترین نرخ طلاق را دارد. وی گفت: در حوزه سواد آموزی نیز با اجرای طرح ویژه شتاب بخشی سواد آموزی در استان توانستیم در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ رتبه اول را در بین استان های کشور کسب کنیم.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس اظهار کرد: این استان همچنین با اجرای پیمایش سرمایه اجتماعی، رتبه اول را در بین استان های کشور در سال ۱۳۹۳ در موضوع سرمایه اجتماعی (اعتماد، رضایت و مشارکت) به دست آورد.
وی همچنین الگو شدن طرح ویژه آموزش و مشاوره پیش از ازدواج شیراز در سراسر کشور و استان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی در راستای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی را نقطه قوتی برای استان برشمرد.
موسوی اظهار کرد: انتخاب شهر شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام و برگزاری مسابقات بین المللی کشتی فرنگی، دو ماراتن، اسکواش و رالی برای اولین بار در استان فارس را می‌توان از دیگر اقدام‌های دولت تدبیر و امید در حوزه فرهنگی نام برد.
وی گفت: پیگیری انتخاب شهر شیراز به عنوان شهر ادبی کشور و عضو شبکه شهرهای خلاق جهان و همکاری در احداث بیمارستان خیریه تخصصی سرطان جنوب کشور از طریق اوراق وقف جمعی و اجرای طرح محله محوری با مشارکت سازمان های مردم نهاد و اهالی محله با هدف کنترل و کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی در محلات حاشیه نشین شهر شیراز نیز به عنوان اقدامات دولت تدبیر و امید نام برد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس اظهار کرد: تسهیل صدور پروانه فعالیت و توانمندسازی سازمان های مردم نهاد با آموزش آنها و همچنین رشد ۱۰۰ درصدی تقاضا برای تاسیس و ساماندهی آنان از دیگر فعالیت های این حوزه بوده است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *