راهنمایان گردشگری ۴۵ کشور جهان به شیراز می آیند

«خبرجنوب» نوشت: رئیس انجمن صنفی راهنمایان ایران گردی و جهانگردی فارس از حضور ۳۰۰ راهنمای گردشگری جهان از ۴۵ کشور دنیا در شیراز خبر داد و گفت: مهم ترین دستاورد حضور این راهنمایان معرفی جاذبه ها و پتانسیل های گردشگری و تاریخی استان فارس به ویژه شهر شیراز می باشد.

 امیر سبوکی با بیان اینکه راهنمایان گردشگری جهان به مدت ۲ روز با شاخص ترین جاذبه های تاریخی و گردشگری استان آشنا می شوند، افزود: با توجه به محدودیت زمانی و حضور تمامی راهنمایان مهمان دراین کنوانسیون جهانی این افراد به محض ورود به شیراز از محور زندیه، مجموعه های فرهنگی حافظ و حرم مطهر همچنین مجموعه جهانی تختجمشید و نقش رستم دیدن خواهند کرد. به گفته مشاوره شهردار شیراز نخستین کمپین جهانی خوش آمد گویی مردم فارس به جهانیان با شعار FARS WElLCOMES YOU 2017 راه اندازی خواهد شد که در واقع این کمپین هدفش معرفی جاذبه ها و دعوت از تمامی جهانیان به حضور در فارس است.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی فارس درخصوص برنامه های جانبی حضور راهنمایان گردشگری جهان در شیراز گفت: توزیع و پخش کارت پستال های جاذبههای گردشگری در بین گردشگران،رونمایی از یادمان حضور راهنمایان گردشگری جهان در شیراز مقابل ارگ کریم خانی و برپایی نمایشگاه تخصصی عکس از جاذبه های گردشگری اجرای موسیقی محلی و نشست با مدیران استانی و شهری از برنامه های قابل اجرا در این ایام است. سبوکی در ادامه ضمن تقدیر از همکاری های شهرداری و شورای شهر شیراز در برگزاری این برنامه گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته به زودی خیابان و یا گذری در شهر شیراز به نام راهنمایان گردشگری نامگذاری خواهد شد.

وی درادامه اضافه کرد: کنوانسیون جهان راهنمایان گردشگری هر ۲سال یکبار در یکی از کشورهای دنیا برگزار می شود که امسال ایران میزبان این برنامه است و تمامی اعضای کنوانسیون به شیراز سفر می کنند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *