راهنمایان گردشگری 45 کشور جهان به شیراز می آیند

«خبرجنوب» نوشت: رئیس انجمن صنفی راهنمایان ایران گردی و جهانگردی فارس از حضور 300 راهنمای گردشگری جهان از 45 کشور دنیا در شیراز خبر داد و گفت: مهم ترین دستاورد حضور این راهنمایان معرفی جاذبه ها و پتانسیل های گردشگری و تاریخی استان فارس به ویژه شهر شیراز می باشد.

 امير سبوكي با بيان اينكه راهنمايان گردشگري جهان به مدت 2 روز با شاخص ترين جاذبه هاي تاريخي و گردشگري استان آشنا مي شوند، افزود: با توجه به محدوديت زماني و حضور تمامي راهنمايان مهمان دراين كنوانسيون جهاني اين افراد به محض ورود به شيراز از محور زنديه، مجموعه هاي فرهنگي حافظ و حرم مطهر همچنين مجموعه جهاني تختجمشيد و نقش رستم ديدن خواهند كرد. به گفته مشاوره شهردار شيراز نخستين كمپين جهاني خوش آمد گويي مردم فارس به جهانيان با شعار FARS WElLCOMES YOU 2017 راه اندازي خواهد شد كه در واقع اين كمپين هدفش معرفي جاذبه ها و دعوت از تمامي جهانيان به حضور در فارس است.

رئيس انجمن صنفي راهنمايان ايرانگردي و جهانگردي فارس درخصوص برنامه هاي جانبي حضور راهنمايان گردشگري جهان در شيراز گفت: توزيع و پخش كارت پستال هاي جاذبههاي گردشگري در بين گردشگران،رونمايي از يادمان حضور راهنمايان گردشگري جهان در شيراز مقابل ارگ كريم خاني و برپايي نمايشگاه تخصصي عكس از جاذبه هاي گردشگري اجراي موسيقي محلي و نشست با مديران استاني و شهري از برنامه هاي قابل اجرا در اين ايام است. سبوكي در ادامه ضمن تقدير از همكاري هاي شهرداري و شوراي شهر شيراز در برگزاري اين برنامه گفت: طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته به زودي خيابان و يا گذري در شهر شيراز به نام راهنمايان گردشگري نامگذاري خواهد شد.

وي درادامه اضافه كرد: كنوانسيون جهان راهنمايان گردشگري هر 2سال يكبار در يكي از كشورهاي دنيا برگزار مي شود كه امسال ايران ميزبان اين برنامه است و تمامي اعضاي كنوانسيون به شيراز سفر مي كنند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *