گردش در بزرگترین بنای سنگی جهان با راهنمایان الکترونیک

«خبرجنوب» نوشت: مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید از اجرای طرح راهنمای الکترونیک در این مجموعه جهانی خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، مجموعه جهانی تخت جمشید به راهنمای الکترونیک مجهز خواهد شد و گردشگران می توانند از این هفته از این سامانه استفاده نمایند.

مسعود رضایی منفرد با بیان این که در حال حاضر در مجموعه جهانی تخت جمشید ۲۵ راهنمای گردشگری فعال وجود دارد افزود: اکثر گردشگرانی که به دیدن این مجموعه جهانی می آیند با تور سفر می کنند و این تورها دارای راهنمای تخصصی است، از این رو راهنمایان مستقر، گردشگران متقاضی که فاقد راهنما هستند را هدایت می نمایند.
رضایی منفرد در ادامه گفت: با توجه به این که در ایام نوروز استقبال مردم و گردشگران از مجموعه جهانی تخت جمشید با افزایش چشمگیری همراه بود، به صورت آزمایشی و موقت طرح راهنمای الکترونیک در این مجموعه اجرا شد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه طرح با استقبال گردشگران همراه شد که طبق برنامه ریزی ها مقرر شد راهنمای الکترونیک در تخت جمشید به صورت دائم مستقر شود.
به گفته مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، راهنمایان گردشگری الکترونیک فعلاً به دو زبان انگلیسی و فارسی در این مجموعه مستقر می شوند و گردشگران با پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی می توانند از خدمات این طرح بهره مند گردند.
رضایی منفرد در ادامه این گفت و گو از چاپ و توزیع بیش از ۵۰ هزار نسخه بروشور و نقشه تخصصی خبر داد و گفت: برای آشنایی بیشتر گردشگران با مجموعه جهانی تخت جمشید، نقش رستم، نقش رجب و موزه تخصصی هخامنشی (موزه تخت جمشید)، بروشورها و اقلام فرهنگی تهیه شده که به صورت رایگان در اختیار گردشگران قرار می گیرد.
وی همچنین به آماده سازی و بهسازی سرویس های بهداشتی در مجموعه جهانی تخت جمشید اشاره کرد و افزود: به منظور رفاه حال گردشگران، سرویس های بهداشتی که وضعیت نا مناسبی داشت در حال بهسازی و بازسازی می باشد.

? @Shiraz1400
شیراز،پایتخت فرهنگی و مهد تمدن ایران زمین
به ما بپیوندید ? yon.ir/1fO4 ?

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *