تاریخ : سه شنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۲ Tuesday, 3 October , 2023

آخرین اخبار

افتتاح رسمی نداشتیم و مردم خودشان هجوم آوردند! افزودن۹ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل صدرا وضعیت عجیب آزادراه شیراز – اصفهان در آستانه افتتاح ناامیدی نسبی استاندار فارس نسبت به تکمیل پروژه های ورزشی افتتاح شده شیراز یک کشته و ۴ مصدوم بر اثر برخورد سمند با وانت نیسان در جاده سیاخ درانگون 📸 ایستگاه راه آهن شیراز 📸 پیشرفت ۲۸ درصدی پروژه زیرگذر گویم پس از یک سال / شهریور ۱۴۰۲ دلیل توقف فعالیت دوچرخه‌های اشتراکی بیدود در شیراز چیست؟ تعطیلی ایستگاه مترو عادل آباد پس از افتتاح! 📸 پیشرفت پردیس سینمایی جوان / شهریور ۱۴۰۲ 📸 تقاطع رحمت – قائم / شهریور ۱۴۰۲ 📸 پیشرفت تقاطع نواب صفوی – بزرگراه کمربندی شیراز / شهریور ۱۴۰۲ 📸 بزرگراه کوهسار / شهریور ۱۴۰۲ اعلام ساعت کار جدید ادارات فارس اعلام نرخ سرویس مدارس فارس در سال تحصیلی ۱۴۰۲ مرگ بیمار در سرویس بهداشتی بیمارستان نمازی پروژه نیمه کاره و شکست خورده المان ورودی غربی شیراز بررسی سامانه شفافیت شهرداری شیراز؛ قسمت اول: حقوق مدیران 🎥 افتتاح ۶ قطعه از آزاد راه شیراز – اصفهان تا پایان شهریور مشاهده پلنگ در منطقه حفاظت شده کوه هوا لامرد

10

نرخ جدید پارکینگ های مسقف، روباز و مکانیزه در شیراز اعلام شد

 • کد خبر : 31124
 • 07 آبان 1395 - 14:31

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: با تصویب نرخ جدید پارکینگ‌ها بستر سرمایه گذاری در حوزه ساخت و راه‌اندازی پارکینگ در شیراز توسط بخش خصوصی فراهم شد تا سرمایه‌گذاران بتوانند با خیالی آسوده در این زمینه ورود و سرمایه گذاری کنند. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز، محمد فرخ زاده با بیان اینکه نرخ جدید پارکینگ‌های عمومی و خصوصی شهر شیراز در سه سطح روباز، مسقف و مکانیزه پس از تصویب در شورای اسلامی شهر به تایید فرمانداری شهرستان شیراز نیز رسیده است، اظهار داشت: براساس مصوبه جدید نرخ ورودی پارکینگ‌های روباز تا یک ساعت از ۷۰۰ تومان به ۸۰۰ تومان، به ازای هریک ساعت اضافه از ۴۰۰ تومان به ۴۵۰تومان، به ازای ۲۴ساعت توقف شبانه روزی از ۶ هزار تومان به ۷ هزار تومان و بابت توقف از ساعت ۲۱ تا ۷صبح به ازای هر ساعت اضافه از ۱۵۰ تومان به ۲۰۰تومان افزایش یافته است.
وی افزود: ورودی تا یک ساعت ویژه پارکینگ‌های مکانیزه از یک هزار تومان به یک هزار و ۲۰۰تومان،به ازای هرساعت اضافه از ۷۰۰ تومان به ۸۰۰تومان ، به ازای۲۴ساعت توقف شبانه روزی ۸هزارتومان و توقف از ساعت ۲۱تا ۷به ازای هرساعت اضافه از ۳۰۰ تومان به ۴۰۰ تومان تعیین و مصوب شده است.
مدیرعامل سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری شیراز با بیان اینکه ورودی تا یک ساعت در پارکینگ‌های مسقف (طبقاتی) از یک هزار تومان به یک هزار و ۲۰۰تومان تعیین ومصوب شده است،اظهار داشت: به ازای هرساعت اضافه از ۷۰۰ تومان به ۸۰۰تومان،به ازای۲۴ساعت توقف شبانه روزی ۸هزار تومان و به ازای هرساعت اضافه بابت توقف از ساعت ۲۱ تا ۷صبح ۲۵۰تومان در پارکینگ‌های طبقاتی(مسقف)ابلاغ و مصوب شده است.
فرخ زاده نرخ پارکینگ‌های روباز، مسقف و مکانیزه بخش خصوصی را با شرط تامین زمین و احداث زیرساخت‌های لازم و استاندارد آن توسط بخش خصوصی براساس بند یک مصوبه شورای اسلامی شهر را برای اولین بار و برای تشویق سرمایه گذاران آزاد عنوان و تصریح کرد: قیمت گذاری نرخ پارکینگ‌های بخش خصوصی به صورت شناور و بر اساس سرمایه گذاری و با توجه به شرایط رقابتی و نحوه خدمت رسانی به شهروندان انجام می شود.
وی افزود: در صورتی که زمین توسط مالک تامین نشده باشد و به عنوان پارکینگ توسط بخش خصوصی بهره برداری شود حداکثر تا سه برابر نرخ مصوب پارکینگ های تحت تملک شهرداری قابل محاسبه و دریافت است.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اضافه کرد: هزینه توقف در پارکینگ‌های روباز فرودگاه مشابه نرخ پارکینگ‌های عمومی تحت تملک شهرداری به مبلغ ۸۰۰ تومان به ازای ورودی تا یک ساعت تعیین شده و هزینه توقف در پارکینگ‌های مسقف فرودگاه یک و نیم برابر نرخ پارکینگ‌های مسقف شهرداری به مبلغ ۱۸۰۰ تومان به ازی ورودی تا یک ساعت مصوب و تعیین شده است.
فرخ زاده با بیان اینکه پارکینگ‌های شهر شیراز با ظرفیت رسمی ۱۷ هزار و ۲۳۹ خودرو در رتبه دوم ساخت و ارائه خدمات در سطح کشور است،افزود: از مجموع ظرفیت کل پارکینگ‌های شیراز سهم پارکینگ های تحت تملک شهرداری ۴ هزار و ۶۷۹ خودرو بوده و سهم بخش خصوصی ۹ هزار و ۳۷۰ خودرو و سهم ادارات و نهادهای دولتی ۳ هزار و ۱۹۰ خودرو است .
به گفته وی، در حال حاضر ظرفیت پارکینگ‌های تحت تملک شهرداری شیراز ۴ هزار و ۶۷۹ خودرو است که از این مجموع به تفکیک، ظرفیت پارکینگ‌های روباز ۲ هزار و ۷۱۱ خودرو، پارکینگ‌های طبقاتی یک هزار و ۷۸۷ خودرو و پارکینگ مکانیزه با ظرفیت ۱۸۱ خودرو می‌باشد.
وی یادآور شد: مجموع ظرفیت پارکینگ‌های بخش خصوصی نیز ۹ هزار ۳۷۰ خودرو است که به تفکیک ظرفیت پارکینگ های روباز ۳ هزار و ۳۴۰ خودرو و ظرفیت پارکینگ‌های طبقاتی ۶ هزار و ۳۰ خودرو است که در کنار آن پارکینگ‌های نهادها و ادارات دولتی نیز با ظرفیت ۳ هزار ۱۹۰ خودرو شامل یک هزار ۶۷۰ خودرو در فضای روباز و یک هزار و ۵۲۰ خودرو در پارکینگ های طبقاتی به شهروندان خدمات ارائه می‌دهند .
مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک ادامه داد: نرخ مصوب به طور دقیق و شفاف در تمام پارکینگ‌های عمومی و خصوصی به اطلاع شهروندان و مسافران خواهد رسید و تمامی پارکینگ داران شهر شیراز اعم از بخش خصوصی و دولتی و نیمه دولتی مکلف به رعایت ضوابط و نرخ‌ها می‌باشند.
فرخ زاده تاکید کرد: شهروندان و مسافران می توانند در صورت بروز هرگونه مشکل و شکایت، موضوع را از طریق شماره ۱۳۷ مطرح کنند.

>
نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.
telegram
لینک کوتاه : https://shiraz1400.ir/?p=31124

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
 1. پارکینگ آفتاب همین الان ساعتی ٢٠٠٠ تومان میگیره
  دیگه حالا که نرخ ها رو هم افزایش دادن خدا داند
  و نظارتی که متاسفانه نیست

 2. سلام از تاریخ ۵/۱۱/۹۹ پارکینگ در خیابان۲۲بهمن کوچه چاپار خانه ساعتی ۳۰۰۰تومان میگیره یعنی اگه ۱۰ساعت توقف کنید باید۳۰هزارتومن بدید هیچ کس هم جواب گو نیست رسیدگی کنید

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.