رئیس پلیس راهور فارس اعلام کرد:

طرح محدوده ترافیکی شیراز باید اجرایی شود

2224رئیس پلس راهور فارس گفت: با توجه به وضعیت ترافیکی مرکز شهر شیراز باید طرح محدوده ترافیکی و یا طرح های دیگر اجرایی شود.
به گزارش شیراز ۱۴۰۰ به نقل از خبرنگار مهر، سرهنگ مصطفی عباسی ظهر یکشنبه در نشست خبری وضعیت ترافیکی شهر شیراز در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، در خصوص اجرایی شدن محدوده ترافیکی شیراز، تاکید کرد: این طرح باید اجرایی شود زیرا وضعیت مرکز شهر شیراز مناسب نیست.

وی در خصوص انتقاد خبرنگار مهر، به وضعیت ترافیکی شیراز به خصوص حضور وانت های بار فرش در شیراز یاداور شد: طبق قانون ما باید ۳۰ هزار تومان جریمه و ۲۴ ساعت نیز خودرو را در پارکینگ نگه داریم اما سود این کار برای برخی آنقدر زیاد است که فردای توقیف خودرو یک وانت قسطی خریداری می کند.

رئیس پلسی راهور فارس ادامه داد: این موضوع باید با فرهنگ سازی برای مردم رفع شود زیرا شهروندان باید بدانند که این وانت بارها ارزان فروش نیستند بلکه کم فروشی می کنند.

عباسی تاکید کرد: با هماهنگی دستگاه قضایی و شهرداری شیراز وضعیت امروز خیابانها بهتر از گذشته شده اما باید برای رسیدن به موفقیت کامل بیش از گذشته تلاش کرد.

وی در پاسخ به انتقاد خبرنگار مهر، از وضعیت خیابان های شیراز در زمان اجرای طرح پیاده روهای موقت و مسدود کردن یک خیابان نیز گفت: برای امسال برنامه ریزی منسجم انجام شده و به طور حتم به دلیل تعطیل بودن روز سه شنبه مشکل ترددی ایجاد نمی شود.

رئیس پلیس راهور شیراز در خصوص برخورد مامورین با مردم نیز گفت: به هیچ عنوان برخورد تند مامورین را تائید نمی کنم و شهروندان می توانند شکایت خود را از طریق شماره تماس ۱۹۷ اعلام کنند.

عباسی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تنها افزایش نرخ جریمه ها نمی تواند راهگشای مشکلات باشد، گفت: از اول سال جاری تا روز گذشته ۹۲۰ هزار دستگاه خودرو در شیراز جریمه شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: در کل شهرهای استان فارس نیز یک میلیون و ۳۰۱ هزار خودرو جریمه شدند.

رئیس پلیس راهور استان فارس افزود: برای رفع مشکلات ترافیکی شیراز باید مردم فرهنگ استفاده از خودروهای عمومی و دوچرخه را در میان خود افزایش دهند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

4 نظر

  1. امیر کامیار

    تا حالا پلیس مخالف طرح ترافیک بود و اجازه آن را نمیداد، حالا که فهمیدند این طرح برای شیراز لازمه باید شهرداری به سرعت طرح را اجرا کنه. این طرح باید به زوج و فرد از درب منازل ارتقا یابد. چون ترافیک در حال انفجار شیراز که روح و روان شهر را نشانه رفته است به هیچ شکل دیگری قابل ساماندهی نیست

    پاسخ
  2. ایرانی

    حق با اقای کامیار هست برای شهرهای به استثنا تهران که وسعت خیلی زیادی ندارن به نسبت . طرح هم باید از درب منازل باشه چون غیر از این باشه میشه همون اش و همون کاسه

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *