ثبت در یونسکو در سال آینده میلادی؛

شیراز امسال به عنوان شهر خلاق ادبی جهان معرفی می شود

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: شهر شیراز در سال جاری میلادی (۲۰۱۶) به عنوان شهر خلاق ادبی جهان معرفی می شود و امیدواریم که این شهر در سال ۲۰۱۷ در فهرست شهرهای خلاق یونسکو به ثبت برسد. به گزارش شیراز۱۴۰۰، شاپور رستمی افزود: شیراز دارای مفاخر بزرگ فرهنگی و ادبی مانند حافظ، سعدی، اهلی شیرازی و خواجوی کرمانی است که از نقاط قوت این شهر محسوب می شود.
وی بیان کرد: این شهر شاخص ترین شهر ادبی در کشور است که از گذشته دور دارای جایگاهی فاخر در این حوزه بوده است.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس تصریح کرد: حافظ قله بزرگ ادبیات و شعر فارسی در این شهر زیسته و وجود آرامگاه وی در این شهر به فعالیت های ادبی اعتباری خاص بخشیده است.
رستمی گفت: دیگر ادیب پرآوازه این شهر سعدی است که سهم بزرگی در رونق و گسترش ادبیات فارسی داشته و الهام بخش شاعران بزرگی در سال های متمادی شده است.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس اضافه کرد: حمایت بیشتر از ادبیات در شهری که چراغ درخشان ادبیات در کشور است می تواند علاوه بر دستاوردهای فرهنگی در گسترش توریسم ادبی نیز موثر باشد.
او ادامه داد: میراث فرهنگی و حوزه شهری به تنهایی متولی رونق و توسعه گردشگری استان نیست و همگان باید برای گسترش این صنعت در استان همت کنند و بخش خصوصی نیز درتامین زیرساخت های مناسب گردشگری استان فعال تر شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

4 نظر

 1. Reza

  مطمئنا چقدرم حضرات پیگیر و دلسوز هستن….بخش خثوصی چجور زیر ساخت فراهم کنه وقتی رو ساختش این مسولین هستن و بیخیال توسعه و پیشرفت شهر؟؟؟

  پاسخ
  1. احسان

   ای کاش دوستان به جای این نظرات سطحی و یه مقدار فکر کنند و بعد نظر بدهند.
   این مسلم هست که هر جا اگه قرار باشه پیشرفتی صورت بگیری عامل اون مردم هستند، مسئولین فقط میتونند جاده پیشرفت رو هموار کنند و موانع رو تا اونجا که امکانش وجود داشته باشه رفع کنند.

   پاسخ
   1. پیر خرابات

    عالی..زدین تو خال..بعضیا یه گوشه نشستن و منتظرن یه نفر مثل فرشته نجات بیاد و همه کار واسشون انجام بده! بعضیا مثل پادشاهان قدیم زندگی میکنن!

 2. Reza

  تا زمانی که تو این فساد اداری و سیستم خراب مسولین اراده نکنن بع انجام کاری هیچی جلو نمیره…این همه تیم خارجی اومد شیراز و رفت…شما تاثیری دیدی؟؟ حمل و نقل درست شد؟ تصادفات کم شد؟ ساخت و ساز بناهای فاخر با سرمایه گذاری شروع شد؟ پارک آبی ساختن؟ تله کابین زدن؟ کو هموار کردن مسیر؟ بدتر پشت میز نشینا سنگ میندازن…این مسولین عادت کردن به وضعیت کنونی چون میدونن هر تغییر بزرگی تو این شهر یکمی همت میخاد و کار جهادی و واسه اینکه موقعیت خودشون به خطر نیفته ترجیح میدن همخ چی ثابت باشه تا آب تو دل خودشون تکون نخوره…حالا یه میلیون سرمایه گذار هم بیاد و بره ولی همت مسولین به نخواستنه

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *