تصویب بودجه ۳ هزار و ۵۰ میلیارد تومانی شهرداری شیراز در سال ۹۵

لوگو شهرداری شیرازبودجه ۲ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومانی پیشنهادی شهرداری برای سال ۹۵ با رأی اعضای شورای شهر به ۳ هزار و ۵۰ میلیارد تومان افزایش یافت. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از فارس، شهردار شیراز دوشنبه‌شب در یکصد و چهل و سومین جلسه شورا در روند تصویب بودجه سال ۹۵ اظهار داشت: مدیران شهرداری از شهریورماه بحث رصد درامد و هزینه را آغاز کردند و در ‌‌نهایت به بودجه‌ای رسیدیم که اکنون شورا آن را بررسی کرد.

علیرضا پاک‌فطرت افزود: امسال نسبت به سال قبل شهرداری پروژه‌هایی که کار‌هایش را انجام‌شده بود به صورتی علمی‌تر بررسی کردیم چنانکه در سال ۹۳ برخی پروژه‌ها را نشد به اتمام برسانیم اما امسال کار خوب پیش رفت و پروژه‌ها یا تمام‌شده یا بودجه آن هزینه شده است.

وی ادامه داد: بودجه خدمات شهری ما در سال ۹۲ معادل ۳۷ میلیارد تومان بوده که در سال ۹۴ به ۱۰۰ میلیارد تومان رسید که نشانگر افزایش خدمات متوازن در یک روند بوده است.

پاک فطرت تصریح کرد: اعضای شورا دید بلند دارند پروژه‌های بزرگ تعریف می‌کنند که ممکن است ما نتوانیم آن‌گونه که مدنظر است پیش برویم اما هنوز وقت زیادی داریم و پروژه‌هایی که برای سال ۹۵ تصویب‌شده بسیاری در سال گذشته شروع‌شده و تا پایان سال آتی به اتمام می‌رسد ضمن این‌که ۲۰ درصد پروژه‌های جدید شروع‌شده و بر اساس نیاز شهر و زمان‌بندی پنج‌ساله اولویت‌بندی شده است.

وی یادآور شد: در بودجه امسال به حمل‌ونقل، مترو و امور فرهنگی توجه خوبی شده و امید داریم بودجه ۱۰۰ درصد تحقق پیدا کند و وضع اقتصادی جامعه بهتر شود و همچنین با توجه به آن‌که اگر بودجه افزایش پیدا کرده با توجه به عدم افزایش عوارض به سراغ درآمدهای پایدار برویم.

شهردار شیراز بیان کرد: بودجه مشارکتی شهرداری ۳ هزار میلیارد تومان تعریف شد که یکهزار میلیارد تومان آن از محل گردشگری ارتفاعات، یکهزار میلیارد تومان توسط معاونت و سازمان سرمایه‌گذاری و یک‌هزار میلیارد تومان توسط شهرداری مناطق مشارکت خواهد شد و امور خیریه نیز در شمار این مشارکت قرار خواهد داشت.

به گزارش فارس، در همین جلسه اعلام شد که بودجه شورای شهر شیراز در سال مالی ۹۵ معادل دو میلیارد تومان خواهد بود که ۲۰۰ میلیون تومان آن به پژوهش اختصاص خواهد یافت.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

6 نظر

 1. فرهاد

  امیدش به خدا. انشاالله که به تمام وعده ها جامعه عمل پوشانده بشه مخصوصا 1000 میلیارد تومان سرمایه گذاری در ارتفاعات

  پاسخ
 2. امیر کامیار

  ۱۰۰۰ میلیارد تومان در ارتفاعات ؟ اونم در یکسال؟؟ خیلی‌ آرمانگرایانه س ! والا اگه ۳۰۰ میلیارد در ارتفاعات کار و سرمایه گذاری بشه ما کلی‌ کلاهمون رو بالا میندازیم چون شیراز هم صاحب تله کابین میشه هم کلی‌ امکانات تفریحی دیگر…

  پاسخ
 3. علی

  الان امیدوارم این 3هزار میلیارد که رقم اصلا کمی نیست آخر سال گم نشه!!!20 تا اتوبوس نیارن مردم دلشون خوش بشه!!!حداقل 100 تا میخریدید برای شهری مثه شیراز!یا اینکه الان وضعیت اینکه الان چه پروژه هایی دقیقا این پول اختصاص داده میشه باید صحبت بشه!مثلا بگن پارک آبی 2 میلیارد!یا برای تله کابین…. یا مثلا تالار شهر!یا همون برج زند و…. امیدوارم امسال شاهد چند تا کار بزرگ باشیم و ورود سرمایه گذارها!

  پاسخ
 4. Yasin

  درود
  اینکه بودجه پایین تر بسته بشه و بیشتر تحقق پیدا کنه خیلی بهتره و انضباط مالی شهرداری و برنامه ریزی مناسب شورا رو نشون میده ؛نه اینکه یک بودجه بالا بسته شه ودرصد تحققش پایین باشه ،مثلا یک بودجه ۲۵۰۰ ملیاردی با تحقق ۸۰ درصد مبلغ بیشتریه تا ۳۰۰۰ ملیارد با ۶۰ درصد تحقق؛که در صورت تحقق کمتر بودجه فقط مردم رو گول زدن که بودجه افزایش یافته…

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *