تبدیل ساختمان مرکزی شهرداری شیراز به موزه

میدان و ساختمان شهرداری شیراز

میدان و ساختمان شهرداری شیراز

شهردار شیراز گفت: با اتمام ساختمان جدید شهرداری، ساختمان فعلی به موزه تبدیل می‌شود. به گزارش شیراز۱۴۰۰، علیرضا پاک‌فطرت امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: ساختمان جدید شهرداری در حال ساخت بوده و از نظر مشخصات مهندسی ساختمان بسیار خوبی محسوب می‌شود و زمانی که به اتمام برسد ساختمان فعلی شهرداری را که در مرکز شهر قرار داشته و ساختمانی تاریخی محسوب می‌شود به مجموعه موزه و گالری هنری تبدیل خواهیم کرد.

وی افزود: ساختمان فعلی شهرداری مرکزی بسیار بزرگ است و یک طبقه آن می‌تواند با عنوان موزه بلدیه یا موزه شهرداری باشد و یک طبقه به موزه تاریخی و هنری و … اختصاص یابد.

شهردار شیراز با اشاره به سخنان مدیرعامل شرکت گاز فارس مبنی بر بدهی شرکت‌های «سی ان جی» اتوبوس‌رانی به این شرکت، ابراز داشت: ما اگر بدهی داشته باشیم می‌پردازیم اما باید توجه داشت که به‌هرحال اداره گاز نیز بخشی از دولت است و شهرداری از دولت طلب دارد و مابه‌التفاوت افزایش نرخ سوخت و مابه‌التفاوت گمرکی از تعهدات دولت به شهرداری‌ها است.

وی بیان کرد: در بودجه نیز دریافت ۶۰ درصد جرائم راهنمایی و رانندگی و موارد بسیار دیگری لحاظ شده که در شمار مطالبات شهرداری است و اگر رقم کوچکی به اداره گاز بدهی داشته باشیم در قیاس با طلب ما به‌عنوان مابه‌التفاوت سوخت ناچیز است.

پاک‌فطرت ادامه داد: شهرداری یک دستگاه عام‌المنفعه است و دولت باید در مقابل آن به تعهدات خود عمل کند و ما اگر این بدهی به اداره گاز وجود داشته باشد آن را پرداخت می‌کنیم اما در کل شهرداری بیشتر طلب‌کار است تا این‌که بدهکار باشد چنان‌که بحث وزارت نفت این بود که هر قدر شهرداری از طریق مترو مسافر جابه‌جا کند به ازای هر مسافر مبلغی به شهرداری تعلق گیرد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

7 نظر

 1. دوست

  ای ول بخدا پاک فطرت بی نظیره من یکی خیلی دوسش دارم پاک فطرت متشکریم بلکه تو حق شیراز رو از دولت بگیری

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 2. متعصب شیرازی

  ای کاش ۱۰ درصد مدیران استانی و شهری شیراز عرضه و تعصب کاری مهندس پاک فطرت رو داشتند

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *