با افزایش ۳.۶درصدی نسبت به سال قبل؛

بودجه ۲ هزار و ۸۸۶ میلیارد تومانی سال ۹۵ شهرداری شیراز تقدیم شورا شد

بودجه سال 95 شهرداری شیرازشهردار شیراز در تشریح راهبردهای کلانِ تدوین بودجه ۹۵ ابراز داشت: از شهریورماه  ۱۰۴جلسه برای تدوین بودجه با توجه به چارت جدید سازمانی برگزار و پروژه‌ها بازدید شد و باقیمانده اعتبار مشخص و بیش از ۴ هزار نفر–ساعت برای تدوین بودجه وقت گذاشته شد.

به گزارش شیراز۱۴۰۰، مهندس علیرضا پاک فطرت بعدازظهر امروز در یکصد و سی و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز، افزود: راهبرد بودجه در بخش جاری اهتمام به انضباط مالی، تعادل بین منابع درآمدی و مصارف هزینه‌ای، استقرار مدیریت هزینه، پرهیز از اسراف و حذف هزینه‌های غیرضروری، اصلاح نظام مالی و افزایش بهره‌وری و توجه به آموزش‌های مهارتی کارکنان است.

وی تصریح کرد: راهبردهای عمرانی بودجه شامل اولویت‌بندی با تأکید بر پروژه‌های نیمه‌تمام، پایبندی به اسناد بالادست، اهتمام بر عدالت محوری و توزیع متوازن خدمات در شهر به‌ویژه مناطق کمتر برخوردار است.

علیرضا پاک فطرت بیان کرد: بودجه‌ای که امسال تقدیم شورای شهر می‌شود ۲ هزار و ۸۸۶ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته در آن افزایش بیشتری در جاری (حقوق و دستمزد (رخ داده است.

شهردار شیراز اظهار داشت: مبلغ نقدی بودجه ۹۵، معادل ۲ هزار و ۳۳۲  میلیارد تومان که ۸۸ درصد است و غیر نقدی ۵۵۳ میلیارد تومان حدود ۱۲ درصد است.

وی افزود: از نظر هزینه کرد بودجه عمرانی سال ۹۵ معادل ۲هزار و ۳۷۳میلیارد تومان یعنی بیش از ۸۲درصد عمرانی و هزینه‌های جاری ۱۷.۷۸ درصد بودجه را شامل می‌شود.

شهردار شیراز یادآور شد: ۳۶درصد کل بودجه۹۵ از پروانه‌های ساختمانی محقق می‌شود و ۸.۲ درصد از سایر کدهای ساختمانی، ۳.۳ درصد بودجه از محل عوارض عمومی مانند پروانه کسب، عوارض خودرو و صنفی، هفت درصد بودجه از گذرنامه و ارزش‌افزوده، ۴۳.۱ درصد بودجه از وام، اوراق مشارکت و فروش سرقفلی محقق می‌شود.

وی اضافه کرد: بودجه عمرانی به ۲۰۴ پروژه اصلی نیمه‌تمام اختصاص‌یافته تا این پروژه‌ها در پایان سال بودجه‌ای به بهره‌برداری برسد ضمن آن‌که ۱۰پروژه جدید نیز تعریف‌شده و برای قطار شهری و خرید اتوبوس نیز سهمی اختصاص‌یافته است.

علیرضا پاک‌فطرت همچنین با اشاره به بودجه چند کلان‌شهر دیگر کشور، گفت: بودجه شهرداری تهران ۸.۸درصد و بودجه شهرداری شیراز ۳.۶درصد افزایش‌یافته است که تبریز همین حدود است و کرج ۷.۷ درصد، اصفهان چهار درصد افزایش و اهواز افزایش نداشته است.

وی بیان کرد: در سال جاری شهرداری مشهد ۴۲درصد بودجه خود را در  ۹ ماه محقق کرده، تبریز ۷۹درصد، اهواز ۶۸درصد، شیراز ۷۳درصد و اصفهان ۵۷درصد بودجه خود را تاکنون محقق کرده‌اند.

شهردار شیراز در بخش دیگری از سخنانش، اظهار داشت: شرط اول تغییر وضعیت پرسنل شرکتی باز شدن پست‌های جدید سازمانی است که چارت سازمانی در حال نهایی شدن است و تعداد پست‌ها از۸۰۰  به ۳ هزار و ۸۰۰ افزایش می‌یابد و امید داریم از این تعداد، حداقل ۲ هزار پست به نیروهایی برسد که در حال حاضر در شهرداری مشغول به خدمت هستند.

وی افزود: نیروهای شرکتی دقت کنند عملکرد آن‌ها در حال رصد شدن است و این موضوع برای افراد دلسوز که خوب کار می‌کنند در تغییر وضعیت مؤثر خواهد بود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. علی @

  افزایش ۳ درصدی نسبت به پارسال . در حالی که تورم ۱۵ درصده .معنیش اینه که بودجه نسبت به سال قبل ۱۲ درصد کاهش داده شده ( خالص که حساب کنی ) مسخره است !

  پاسخ
 2. امیرم

  بودجه تهران برای سال ۹۵ مبلغ ۱۷۸۰۰ میلیارد تومان .
  بودجه مشهد برای سال ۹۵ مبلغ ۹۸۳۰ میلیارد تومان .
  بودجه شیراز برای سال ۹۵ مبلغ ۲۸۸۶ میلیارد تومان .
  بودجه اصفهان برای سال ۹۵ مبلغ ۲۶۰۰ میلیارد تومان .
  بودجه تبریز برای سال ۹۵ مبلغ ۲۴۰۰ میلیارد تومان .
  بودجه اهواز برای سال ۹۵ مبلغ ۱۲۳۹ میلیارد تومان .
  بودجه کرمان برای سال ۹۵ مبلغ ۳۸۰ میلیارد تومان .

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *