ایجاد پایانه مشترک در شرق و غرب شیراز

ایستگاه قطار شیرازمدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای، مطالعات مکان‌یابی و امکان‌سنجی برای احداث پایانه مشترک شهری در غرب و شرق شیراز، آغاز شده است.به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از ایسنا، هوشنگ عشایری گفت: مجتمع پایانه‌ای مورد نظر، امکان مشترکی برای تسهیل تردد بین ایستگاه‌های راه‌آهن، مترو، فرودگاه و پایانه‌های مسافربری برون‌شهری است.

عشایری خاطرنشان کرد: در نشست شورای هماهنگی حمل و نقل استان فارس و با حضور اعضای شورا و مسئولان شهرداری شیراز، تفاهم‌نامه انجام مطالعات مکان‌یابی و امکان سنجی ایجاد مجتمع پایانه‌ای مشترک شهری” امضا و مبادله شده است.

وی افزود: طبق مفاد تفاهم نامه، اداره کل راه و شهرسازی فارس و شهرداری شیراز با انتخاب مهندسان مشاور و با هزینه مشترک، مطالعات را انجام خواهند داد.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس خاطرنشان کرد: پس از تایید نتایج مطالعات توسط طرفین در غرب شیراز، خط یک مترو با درنظر گرفتن ایستگاه شهر جدید صدرا تا ایستگاه فعلی راه آهن امتداد می‌یابد.

عشایری گفت: در شرق شیراز نیز ایستگاه‌های راه آهن، مترو، پایانه‌های برون و درون شهری و فرودگاه شیراز تجمیع شده یا ارتباط آنها تسهیل خواهد شد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *