تکمیل ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه شیراز تا ۲ سال آینده

bbImage-Viewerمدیرکل فرودگاه‌های استان فارس از پیشرفت مناسب پروژه‌های فرودگاه بین‌المللی شیراز خبر داد و گفت: توسعه اپرون فرودگاه به مساحت ۴۰ هزار مترمربع با پیشرفت بیش از ۷۵ درصد، ساختمان پلیس فرودگاه ۷۰ درصد و ساختمان ایمنی و آتش نشانی حدودا با ۵۰ درصد پیشرفت در حال اجرا است و در صورت پایبندی پیمانکار به تعهداتش، طی ۶ ماه آینده هر ۳ پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

به‌ گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از روابط‌عمومی فرودگاه‌های استان فارس؛ رضا بدیعی‌فرد گفت: باند ۲۹ چپ فرودگاه با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیز در مرحله تراش و لکه‌گیری است و براساس زمانبندی انجام شده تا اوایل دی ماه سال جاری آماده بهره‌برداری است و در تابستان سال ۹۵ هر دو باند ۲۹ راست و چپ با استفاده از آسفالت پلیمری روکش نهایی خواهد شد.
بدیعی‌فرد به پروژه احداث ترمینال پروازهای خارجی اشاره کرد و گفت: پیمانکار این پروژه پس از انجام اقدامات اولیه شامل حصارکشی پروژه و تجهیز کارگاه، عملیات تسطیح و خاکبرداری را به اتمام رسانده است و هم اکنون در حال اجرای عملیات شمع‌کوبی است.

مدیرکل فرودگاه‌های فارس خاطرنشان کرد: این پروژه دارای ۳۶۴ شمع به ارتفاع ۲۲ متر با قطر ۵۰×۵۰ است و هم اکنون از دو محل در حال اجرای عملیات شمع کوبی هستند.

وی بیان کرد: اعتبار این پروژه ۱۵۰ میلیارد تومان است که از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌های کشور و اعتبارات استانی تامین خواهد شد و مدت زمان اجرای آن ۳۰ ماه است.

گفتنی است؛ سیداسماعیل احمدی مدیرکل بهسازی و توسعه فرودگاه‌ها نیز چندی پیش از پروژه‌های در دست اجرای فرودگاه بین‌المللی شیراز نظیر پروژه بهسازی و توسعه ترمینال‌های پروازهای داخلی، احداث اپرون(پارکینگ هواپیما)، تراش و لکه‌گیری باند ۲۹ چپ، احداث ترمینال پروازهای خارجی، ساختمان ایمنی زمینی، ساختمان پلیس، پارکینگ طبقاتی و ترمینال پروازهای خارجی بازدید و توصیه های لازم برای تسریع روند اجرای پروژه‌ها ارائه کرد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

4 نظر

  1. فرهاد

    امین جان تصاویر ۳d پروژه سالن پروازهای خارجی همان تصاویری است که در پستهای قبلی گذاشتید یا تغییر کرده است؟

    پاسخ
  2. حمید

    دوستانی که مطلع هستند ممکنه پاسخ بدهند آیا امکان فضا سازی در محوطه اطراف باند با چمن و یا چمن مصنوعی هست؟ این خشکی فضای اطراف باندها صحنه ناخوشایندی ایجاد میکنه.

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *