میزان اولین بارش پاییزی شیراز ۱۴.۵ میلی‌متر بود

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی فارس گفت: اولین بارش پاییزی شیراز که اواخر هفته گذشته رخ داد ۱۴.۵ میلی متر اندازه‌گیری شد.به گزارش شیراز۱۴۰۰، فرید اسماعیل زاده در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: میانگین بارش در فارس طی سال آبی گذشته در مقایسه با میانگین بلند مدت ۳۰ درصد کاهش داشت.

وی افزود: ولی پیش بینی ما این است که در سال آبی جاری میانگین بارش فارس نسبت به میانگین بلند مدت ۱۰ درصد بیشتر شود. رئیس اداره پیش بینی هواشناسی فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همچنین پیش بینی می شود که میانگین دما در استان طی پاییز نسبت به میانگین بلند مدت حدود نیم درجه سانتیگراد بیشتر شود.

اسماعیل زاده ادامه داد: احتمالا در طول زمستان نیز میانگین دمای استان در مقایسه با میانگین بلند مدت حدود ۱.۵ درجه افزایش پیدا کند  ولی این رقم هنوز دقیق نیست و رقم واقعی در آینده اعلام می شود.

وی با اشاره به اینکه بارش باران در شیراز طی اواخر هفته گذشته اولین بارش در این شهر در طول پاییز محسوب می شود، گفت: طی آخر هفته ۱۴.۵ میلی متر در شیراز باران بارید.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

5 نظر

 1. peyman

  درود.
  این عدد کاملا اشتباه هست و به نظر میاد اشتباه تایپی بوده چون میزان بارش ایستگاه فرودگاه شیراز ۴٫۵ و به طور دقیق ۴٫۴ میلیمتر بوده.لطفا تصحیح بفرمایید…
  اینو هم عرض کنم که میزان بارش در ایستگاه وزارت نیرو(ایستگاه خیابان ارم) ۶ میلیمتر بوده.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. شیراز۱۴۰۰

   پیمان جان سایت وزارت نیرو هم ۶ م م اعلام کرده! معلوم نیست چه کسی دقیق میگه واقعا. ما به احترام خبرگزاری مهر دست به آمر نمیزنیم ولی به نظر میاد خیلی کمتر از این مقدار هست.

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *