مهارلو همچنان می‌سوزد

هشتمین مورد آتش‌سوزی عرصه‌های طبیعی و ارتفاعات منطقه مهارلو که به‌عنوان هفتمین منطقه بر‌تر گردشگری کشور، معرفی شده، همچنان ادامه دارد.download [800x600]

به گزارش شیراز۱۴۰۰، یک عضو شورای اسلامی مهارلو در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه فارس گفت: به‌دلیل نبود امکانات اطفا حریق، همکاری نکردن دستگاه‌های مختلف، وزش باد شدید و پوشش وسیع گیاهی منطقه، بر وسعت و شدت آن افزوده شده است.

مهدی باقری افزود: هم‌اینک دامنه آتش در یک خط به‌طول حدود ۳ کیلومتر در حال پیشروی به سمت شهرستان‌های سروستان و کوار است و بر سرراه خود هم گیاهان مختلف و بعضا کمیاب عرصه‌های طبیعی و هم درختان انجیر موجود در باغ‌های منطقه را می‌سوزاند و پیش‌ می‌رود.

باقری با ابراز تاسف از همکاری نکردن دستگاه‌های مختلف برای پیشگیری از بروز چنین رخ‌دادهایی، گفت: این هشتمین بار است که این منطقه دچار آتش‌سوزی می‌شود و در هفتمین مورد سه روز منطقه در آتش سوخت و در ‌‌نهایت با کمک مردم محلی مهار شد.

این عضو شورای اسلامی مهارلو با بیان اینکه شورا طی ماه‌های گذشته با توجه به وضعیت مطلوب بارندگی و افزایش پوشش گیاهی، به سراغ دوایر مختلف دولتی و مسئولان برای ایجاد هماهنگی و انجام اقدامات پیشگیرانه رفته است، گفت: ما که از بیشتر مسئولان ناامید شده‌ایم شاید انعکاس اخبار، مسئولان ارشد استان را تلنگری باشد.

وی با یادآوری اینکه مهارلو به‌واسطه جاذبه‌های گردشگری طبیعی همواره مورد توجه کوهنوردان و گردشگران مختلف بوده است، گفت: می‌توان مدعی بود که نیمی از آتش‌سوزی‌ها سهوی و نیمی هم عمدی بوده است اما همه این موارد قابل پیشگیری است، اگر توان و همت را به‌کار ببندیم.

این عضو شورای مهارلو با اشاره به اینکه آتش‌سوزی اخیر در شهرستان مرودشت با استفاده از بالگرد و با همراهی مسئولان منطقه، خیلی سریع مهار شد، گفت: متاسفانه بعد از گذشت چهارساعت از آغاز آتش‌سوزی تنها تعداد معدودی از مسئولان محلی در صحنه حاضر هستند.

باقری تصریح کرد: دامنه و شدت آتش‌سوزی به‌قدری است که علی‌رغم حضور گسترده مردم محلی، مهار آتش از عهده ما خارج شده و همت مسئولان و استفاده از تجهیزات و نیروی انسانی بیشتری را طلب می‌کند.

عضو شورای اسلامی مهارلو گفت: آماری که اعلام شده در ۷ آتش‌سوزی گذشته حدود ۹۰۰ هزار تا یک میلیون هکتار از اراضی این منطقه سوخته اما وقتی بررسی می‌شود، این عدد به حدود ۲ میلیون هکتار هم می‌رسد.

باقری گفت: حدود ۲۰ درصد از کل منطقه‌ای که اکنون در آتش‌می‌سوزد عرصه‌های طبیعی و ۸۰ درصد باغ‌های انجیر است.

«نظرات، فقط به صورت نوشتار پارسی و مرتبط با موضوع منتشر می‌شوند»
«با ورود به این لینک، وارد قسمت بحث آزاد شوید»

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. سعید

  درود
  از استاندار محترم انتظار داریم همونطور که به دنبال جذب سرمایه گذار برای فارس هستند ، از داشته های استان پشتیبانی کنند .
  درسته از نظر امکانات اطفاء حریق در کوهستان وضع نا امید کننده ای داریم ، اما عدم هماهنگی بین مسئولین واقعا خجالت آوره و بدتر از اون مایه تاسفه دوستانی که فقط نسبت به خبر ساخت برج در شیراز حساسیت نشون میدن .

  پاسخ
 2. سعید شیرازی

  استاندار محترم رفته برج بسازه
  استاندار محترم فقط بفکر برج سازی و جیب پر کردنه…
  آخه ۴ سال مدت کوتاهی هست که بخواد به فکر استان و مردم هم باشه

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *