تخصیص ۱.۵ میلیارد دلار به ۳ شهر در استان فارس در صندوق ذخیره ارزی پتروشیمی

فرماندار ویژه فسا گفت: در حال حاضر منابع ارزی پتروشیمی به مبلغ ۱. ۵ میلیارد دلار توسط دولت در صندوق ذخیره ارزی برای چهار منطقه داراب، فسا، استهبان و فیروزآباد اختصاص داده شد. به گزارش شیراز۱۴۰۰، علیرضا انصاری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: آمار مبتلایان به سرطان زیر سن ۵۰ سال و‌گاه حتی زیر ۲۰ سال اگر از بیمارستان‌ها دریافت شود متوجه می‌شویم که فاجعه بزرگی در پیش روی ما است.

وی افزود: از این رو به جد توصیه کردیم که در شهرستان فسا تولید محصولات ارگانیک و سالم که از کمترین میزان کود شیمیایی و سموم در آن استفاده شود، در دستور کار قرار گیرد.انصاری ادامه داد: در کارگروه آب، خاک و کشاورزی عنوان شد که پیرامون آموزش و ترویج کار شود تا این باور در کشاورزان و باغداران شکل گیرد که تولید محصول سالم تا چه حد ضرورت دارد.

معاون استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: چند اقدام بزرگ و ارزشمند در فسا باید انجام شود که یکی احداث کارخانه پتروشیمی بوده و دیگری کارخانه فولاد است.وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر منابع ارزی پتروشیمی به مبلغ ۱. ۵ میلیارد دلار توسط دولت در صندوق ذخیره ارزی برای چهار منطقه داراب، فسا، استهبان و فیروزآباد دیده شده است.

انصاری در ادامه بیان کرد: پروژه جاده سروستان – فسا تعطیل بود و یک ماه پس از حضور من به عنوان فرماندار توانستیم با تعامل خوب با همکاران مجموعه راه و شهرسازی و نماینده شهرستان کار را آغاز و پروژه را فعال کنیم.

وی ابراز داشت: در زمستان حدود ۱۵ کیلومتر تا امامزاده اسماعیل چهاربانده شد و از امامزاده اسماعیل تا گردنه عرفه نیز پیمانکار مشغول به کار شده و لایه دوم آسفالت بیش از هفت کیلومتر از این مسیر نیز آماده شده است.این مسئول افزود: در حوزه سروستان نیز برای حل مشکلات کمک شد و مسائل معارض محلی، مشکلات پیمانکار و همچنین بحث کارخانه آسفالت را حل کردیم که کار آغاز شود و پروژه در هفته‌های آتی به بهره‌برداری برسد.

انصاری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه امکانات درمانی شهرستان به بخش دولتی سوق داده شده است، تصریح کرد: در حال حاضر از نظر تعداد پزشکان متخصص کمبود نداریم و تنها موردی که قابل اشاره است جراح قلب است که باید مستقر شود و دستگاه آنژیو نیز که به سبب تحریم دچار مشکل شده بود به زودی نصب می‌شود.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون پنج متخصص زنان و زایمان در سطح شهرستان فسا مشغول به کار هستند اما سیاست ما این است که با معطوف کردن این متخصصان به بخش دولتی هزینه بسیاری بر گردن مردم نیافتد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. محمد

    ساخت کارخانجات پتروشیمی در استان و یا هر نقطه از کشور به صورت جدا و تفکیک شده بزرگترین اشتباه از نظر اقتصادی و زیست محیطی می باشد و در بهترین حالت باید به صورت مناطق ویژه پتروشیمی و مجتمع های کنار هم ساخته شوند.این طرحها که در زمان احمدی نژاد داده شده فقط برای دلخوش کردن مردم و … بوده .در ضمن تا تحریمها به صورت کامل برداشته نشه هیچ گونه ساخت و سازی صورت نخواهد گرفت.

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *