خرید ۱۳۰ هزار تن گندم در فارس

۱۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان فارس خریداری شده است. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه سه کشور گفت: از اواخر فروردین امسال که خرید تضمینی گندم از کشاورزان فارس آغاز شده تاکنون ۱۳۰ هزار تن گندم از بهره برداران این استان خریداری شده است.
لطف رستاد افزود: قیمت هر کیلو گندم معمولی و نان خریداری شده از کشاورزان هزار و ۷۰۰ تومان و گندم دروم هزار و ۷۷۰ تومان است. وی گفت: هم اینک کار برداشت و خرید گندم در شهرستان‌های کازرون، ممسنی، فراشبند، مُهر، لار، لامرد و خنج در حال انجام است.
مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه سه کشور با بیان این که کار خرید تضمینی گندم در استان از طریق ۱۴۰ مرکز خرید انجام می‌شود. رستاد افزود: به منظور کوتاه کردن دست دلالان، شرکت غله به کشاورزانی که گندم خود را به شکل مستقیم به سیلو‌های ملکی این شرکت تحویل دهند، علاوه بر بهای گندم، به میزان هر کیلو گندم تا سقف ۲۰ تومان هزینه کرایه نیز به کشاورزان پرداخت خواهد کرد.
وی گفت: تاکنون بهای ۶۰ درصد گندم خریداری شده به کشاورزان پرداخت شده است. مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه سه کشور افزود: تاکنون حدود چهار هزار تن کلزا به قیمت هر کیلو سه هزار و ۴۰۰ تومان توسط ۳۷ مرکز خرید دانه‌های روغنی از کشاورزان استان خریداری شده و بهای ۸۸ درصد آن‌ها نیز به کشاورزان پرداخت شده است.
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *