عکس: خشکاندن درختان ۱۵۰ ساله در شیراز

با تعطیلی رستوران پیام مخابرات فارس در خیابان زند شیراز، برخی درختان این مجموعه که سن آنها به بیش از ۱۵۰ سال می رسد، خشک شده یا در حال خشک شدن است.

به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از ایسنا منطقه فارس، رستوران پیام مخابرات فارس، باغی قدیمی در خیابان کریمخان زند بود که به واسطه اجرای طرح عمرانی از دو سال قبل تعطیل و رسیدگی به درختان و محوطه آن نیز متوقف شد.

اهالی ساکن در کوچه پروانه شیراز صبح شنبه از خبرنگاران دعوت کردند که به این باغ رفته و از نزدیک، روند تخریب درختان را مشاهده و آن را مخابره کنند، شاید دلسوزی برای ممانعت از یک اقدام مخرب محیط زیست یافت شود.

ساکنان کوچه پروانه، مشرف به باغ رستوران پیام مخابرات، خشکیدن این باغ را به معنای نابود شدن سهم آنان از اکسیژن و هوای پاک در مرکز شهر شیراز می دانند و خواهان رسیدگی به این موضوع هستند.

به گزارش ایسنا، این شهروندان شیرازی معتقد هستند که برخی قصد دارند که با خشکاندن این درختان قدیمی، آنها را به این بهانه از بین ببرند و جریمه ای را هم به محیط زیست و شهرداری نپردازند.

خبرنگارانی که صبح شنبه ۲۱ اردیبهشت به بازدید این باغ و دیدن وضعیت آن رفته بودند، موفق نشدند با پیمانکار یا نماینده او در این خصوص گفت و گویی داشته باشند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *