تقدیر و تشکر شورای شهر و شهرداری صدرا از یکدیگر!

سایت خبری – تحلیلی شیراز۱۴۰۰: بی تردید شهر صدرا یکی از مشکل دار ترین شهرهای جدید کشور است که شهروندان آن با معضلات مختلفی دست و پنجه نرم می کنند. از نبود راه های دسترسی مناسب گرفته تا کمبود شدید فضای سبز، مراکز تفریحی و خدماتی و زیرساخت هایی نظیر آسفالت معابر و فاضلاب شهری.

کافیست یکبار به این شهر سفر کنید تا از حجم مشکلات و کمبودهای این شهر متعجب شوید. آسفالت خیابان ها به نحوی است که شما قادر به رانندگی در مسیری مستقیم و بدون دست انداز نخواهید بود، در بلوار حافظ بایستی از میان فاضلاب رها شده در مسیر عبور کنید. از سوی دیگر بیشتر بلوارها و معابر فاقد فضای سبز و پیاده رو سازی مناسب هستند و هنوز بیشتر ادارات در این شهر مستقر نشده و شهروندان صدرا برای انجام امور اداری باید به شیراز مراجعه کنند.

حمل و نقل عمومی صدرا نیز دیگر نیاز به گفتن ندارد و این شهر از داشتن کتابخانه مجهز، سینما، سالن تئاتر و دیگر ملزومات فرهنگی نیز محروم است. فضای سبز این شهر نیز در بوستانی به نام اکوپارک خلاصه می شود که تقریبا هیچ نشانی از یک اکوپارک واقعی ندارد.

حال در میان این کوه از مشکلات شهرداری و شورای شهر صدرا در حال تمجید از یکدیگر به پاس خدمات انجام شده هستند تا شهروندان از دیدن خبر و بنر این تقدیر و تشکر بُهت زده شوند.

این جریان ابتدا از سوی اعضای شورای شهر شروع شد و در سایت شهرداری صدرا که هیچ اطلاعات و تصویر خاصی از وضعیت و فضای شهری آن در دسترس نیست، در تاریخ ۴ اردیبهشت خبری با تیتر “تقدیر رئیس و اعضای شورا از شهردار صدرا” دیده می شود.

در بخشی از این خبر آمده است: “مهندس حسام دوانی رئیس شورای اسلامی شهر صدرا گفت: در سال گذشته خوشبختانه شهرداری عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست ضمن تحقق کامل بودجه ،بسیاری از درخواست های مردم را پاسخگو باشد و مقدمات طرح های عمرانی را فراهم آورد ، همچنین در ایام عید نوروز با وجود بارش های سنگین و سیل آسا خوشبختانه ما در صدرا شاهد رخداد خاصی نبودیم زیرا شهردار صدرا شخصا در این ایام در محل کار حضور داشت و شخصا مشکلات مربوط به سیلابها و بارندگی ها را در سطح شهر مدیریرت و کنترل می کرد که باعث شد با کمترین آبگرقتی و سیلاب در سطح شهر مواجهه شویم.

رئیس شورای اسلامی شهر صدرا افزود: پیش بینی به هنگام و برنامه ریزی مناسب و رفع نواقص زیرساختی در نقاط مختلف شهر صدرا باعث شد در روزهایی که بسیاری از شهرهای کلان و کوچک با مشکل سیل دست و پنجه نرم می کنند مردم صدرا با خاطری آسوده در سطح شهر تردد نمایند و به کارهای روزمره خود برسند.

مهندس عباس ملک زاده شهردار صدرا نیز گفت:  در سال گذشته طبق گفته های شهروندان عملکرد شهرداری تغییرات مثبتی داشت، بطوری که در نحوه برخورد و هم انجام امور ارباب رجوع توسط کارمندان شاهد رضایت نسبی در بین مراجعه کنندگان بودیم که جای تقدیر دارد، البته این به این معنی نیست که کمبود و کاستی وجود ندارد و هستند کارکنانی که ممکن در کار خود کوتاهی کرده و یا در نحوه برخورد با اراباب رجوع در برخی موارد رفتار شایسته ای نداشته باشند که این افراد شناسایی و برخورد لازم انجام خواهد شد.”

اما این پایان ماجرا نبود و شهرداری صدرا برای اینکه از تقدیر شورای شهر تقدیر کند اقدام به چاپ بنری بزرگ با عکس اعضای شورا نمود و روز شورا را به آنان تبریک گفت!

قضاوت درباره عملکرد شهرداری و شورای شهر صدرا به عهده مردم و مخاطبان، اما سووال اصلی این است که در میان مشکلات ریز و درشت شهر صدرا واقعا این نوع تقدیر و چاپ عکس و بنر چه توجیهی می تواند داشته باشد؟

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *