دعوت انتقال خون فارس از مردم برای اهدای خون

ذخائر همه گروه‌های خونی بویژه A مثبت و منفی در استان فارس کاهش یافته است. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل انتقال خون فارس گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و درگیری‌های مردم به کارهای خرید، دید و بازدید و کم شدن مراجعه مردم پایگاه‌های انتقال خون و نیاز مستمر بیماران استان به خون و فرآورده‌های خونی خصوصا پلاکت و کاهش گروه‌های خونی A مثبت و منفی از مردم برای اهدای خون دعوت می‌شود.

ترابی، از افراد دارای شرایط خواست از اکنون تا پایان تعطیلات نوروزی حداقل یکبار به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند.وی با بیان اینکه طرح عیدانه نوروز تا روز طبیعت از طرف سازمان انتقال خون ایران در سراسر کشور راه اندازی می‌شود، افزود: این طرح با هدف اهدای خون به عنوان عیدی به هم وطنان است.
مدیرکل انتقال خون فارس با بیان اینکه مراکزخون گیری آماده مشارکت مردم برای این کار خداپسندانه هستند، اظهارداشت: انتقال خون فارس به صورت هفتگی نیازمند ۷۰۰ واحد خون است که بتواند از آن‌ها پلاکت، پلاسما و دیگر فرآورده‌های خونی را فراهم کند.
وی افزود: بیماران صعب العلاج، تالاسمی، هموفیلی، سرطانی و بیماری‌های خاص با مشکلات انعقادی در همه گروه‌های خونی نیازمند فرآورده‌های پلاکت و پلاسما هستند.
ترابی تصریح کرد: مراکز خون گیری مرحوم دکتر حق شناس واقع در میدان نمازی و قوامی از ساعت هشت صبح تا ۲۰ شب آماده خون گیری است.
فارس به دلیل داشتن بیماران تالاسمی و انجام اعمال جراحی‌های پیوندی و بیماری‌های قلبی و عروقی، پر مصرف کننده‌ترین استان فرآورده‌های خونی در کشور است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *