«بستنی فخرآباد»، «بستنی لِمون»، «کتلت آناهیتا» و «شاورما» هم پلمپ شدند!

پلمپ بستنی فخرآباد

درحالی که تنها چند هفته‌ از تعطیلی تمام شعبه‌های بِرَند بابابستنی در شیراز می‌گذرد، این‌بار خبر از پلمب اغذیه‌فروشی‌های معروف دیگر به گوش می‌رسد. به گزارش  شیراز۱۴۰۰ به نقل از فارس، بارها شنیده‌اید که شیرازی‌ها علاقه زیادی به فست‌فود دارند؛ اما نصب یک بَنِر  بر سردرب مغازه‌های معروف شیراز این روزها به اتفاقی تکراری تبدیل شده است: «این مکان به علت تخلف از مقررات بهداشتی به دستور قضایی تا اطلاع ثانوی تعطیل

می‌باشد.»

این درحالی است که رعایت حقوق شهروندان و موارد بهداشت و کیفیت مواد غذایی، حرف اول را در سلامت مردم و جلب اعتماد مشتری می‌زند.

پلمپ بستنی لمون

هر دم از این باغ، بری می‌رسد!

چندی پیش تمام شعبه‌های بِرَند معروف بابابستنی در شیراز تعطیل شد که هنوز هم این روند ادامه دارد؛ اما ظاهراً سریال تعطیلی بستنی‌فروشی‌ها و اغذیه‌فروشی‌های معروف شیراز تمامی ندارد و این برخورد دانشگاه علوم پزشکی شیراز درس عبرتی برای سایر متخلفان نشده؛ چراکه این‌بار سروصدای پلمب چند اغذیه‌فروشی مشهور دیگر در شیراز به گوش می‌رسد.

هرکدام از این واحدها از بِرَندهای معروف خوراکی در شیراز به شمار می‌روند؛ ازجمله بستنی فخرآباد و بستنی لِمون در فرهنگ‌شهر و همچنین کتلت آناهیتا و شاورما که روزانه صدها نفر از این مغازه‌ها خوراکی تهیه کرده و پیش از این در بعضی از آن‌ها صف خرید تشکیل می‌شد!

در مقابل یک واحد پلمب شده

خانم جوانی که در مقابل یکی از این فست‌فودها ایستاده و با نگرانی اخطار روی درب مغازه را می‌خواند، می‌گوید: شاغل هستم و خیلی روزها برای فرزندانم از این واحد غذا می‌خریدم.

زهرا با نگرانی می‌گوید از این پس برای سالم بودن غذاهایی که از بیرون تهیه می‌کنم دغدغه جدّی دارم و ادامه می‌دهد: آیا دلیل بهداشتی و تخلفی که این واحدها کرده‌اند تنها به یک اخطار و پلمب و جریمه ختم می‌شود یا از این پس نظارت‌های بیشتری بر عملکرد این واحدها انجام خواهد شد؟

پیامدهای منفی

با نگاهی جمعی به این مسئله پرواضح است که پلمب شدن و نصب بنر تعطیلی بر درب این واحدها تبلیغات منفی فراوانی برای این برندها به شمار رفته و حتی بر روند برندسازی در مواد غذایی پرمصرف و پرطرفدار تاثیر سوء خواهد گذاشت. اگر در افق گسترده‌تر به قضیه نگاه شود این موارد به اشتغال، گردشگری، روند سرمایه‌گذاری و اعتبار مواد غذایی در شیراز نیز آسیب می‌زند.

به گزارش فارس، پلمپ مراکز تهیه، فروش و توزیع موادغذایی در شیراز درحالی انجام می شود که پیش از این وزیر بهداشت گفته بود «اگرچه دلم نمی خواهد حتی یک رستوران هم پلمپ شود اما وقتی جان و سلامت مردم مطرح باشد، همه باید همکاری کنند و قانون‌گریزی هم نکنند؛این نظارت هم بر مراکز خصوصی و هم دولتی وجود دارد.»

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. من شیرازی

    این لمون واقعا شده بود دردسر ترافیک ایجاد شده بود بخاطرش
    من بشخصه از اناهیتا خرید کرده بودم حتی محیط ظاهریشم از لحاظ بهداشتی پسندیده نبود هرچند پارتی داره چندین بار بسته شده باز باز شده

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *