میزبانی پارس از تیم های شیرازی پس از فصل سرما؛

نمی خواهیم چمن ورزشگاه پارس به سرنوشت حافظیه دچار شود

 مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در پاسخ به فضاهای رسانه ای درباره عدم صدور مجوز برگزاری مسابقه در ورزشگاه تازه تاسیس پارس شیراز گفت: نمی خواهیم چمن این ورزشگاه به سرنوشت ورزشگاه حافظیه و غدیر اهواز که بی توجهی به زمان مناسب بهره برداری از آن، هزینه زیادی درپی داشت، دچار شود.

ورزشگاه پارس

به گزارش شیراز 1400 ، حیدرعلی کامیاب کلانتری روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور وابسته به وزارت ورزش وجوانان متولی ساخت این ورزشگاه است و این شرکت هم باید مجوز بازی کردن در زمین چمن این ورزشگاه را صادر کند.
وی اظهار کرد: این ورزشگاه سرمایه ملی کشور است که در سفر 31 فروردین ماه امسال رئیس جمهوری به طور کامل افتتاح شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: کارشناسان چمن تا زمانی که این زمین آماده بازی می شود بر آن نظارت می کنند و پس از آن هم چمن چون به مانند موجود زنده است باید مراقبت ویژه شود .
این مقام مسئول بیان کرد: ورزشگاه ثامن مشهد مقدس 2 سال پیش افتتاح شد اما اجازه بازی کردن بر روی زمین آن پس از 2 سال چندی پیش صادر شده است .
وی گفت : چون کشت چمن ورزشگاه پارس شیرازدر فصل گرما آغاز شد از این رو لازم است برای استحکام بیشتریک دوره سرما هم پشت سر بگذارد تا مقاوم تر شود.
کامیاب گفت: درهای این ورزشگاه زیبا بازاست و روزانه تعداد زیادی از مردم برای دیدن آن وارد می شوند ، مدیر ورزشگاه مشخص شده و هم اینک 20 نفر هم پرسنل در بخش های مختلف مشغول به کارهستند.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت : طبق صورتجلسه ای که داشتیم قرار بود بیست و پنجم مهرماه جاری در این ورزشگاه بازی انجام شود اما کارشناسان چمن دربازدیدی که داشتند اجازه ندادند مسابقه برگزار شود و تمام صورتجلسه ها هم موجود است .
کامیاب کلانتری گفت : قرارنیست همه بازیهای لیگ دسته اول در این ورزشگاه برگزار شود ضمن اینکه ما باید پس از تایید با انجام یک بازی بزرگ در سطح ملی با حضور50 هزار نفرتماشاگر به طور رسمی، چمن ورزشگاه را به بهره برداری برسانیم .
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت : برای برگزاری بازیها مشکلی به نام زمین در شیراز وجود ندارد چرا که می توانیم بازیها را در ورزشگاه بعثت که اخیرا میزبان بازیهای دانش اموزی آسیا بود و همچنین ورزشگاه سعادت شهر، شهید دستغیب و حافظیه برگزار کنیم و اسیر احساسات هم نمی شویم .
این اظهارات پس از آن انجام شد که اظهارنظرهایی مبنی بر برگزاری مسابقه آتی باشگاه فجر سپاسی شیراز در خارج استان فارس به دلیل نامناسب بودن زمین چمن ورزشگاه حافظیه مطرح شد؛ اظهاراتی که مدیرعامل این باشگاه آن را رد و این مباحث را در حد یک پیشنهاد عنوان کرد.
تیم فوتبال فجر سپاسی شیراز در رقابت های لیگ دسته اول کشور حضور دارد و بازی های خانگی این تیم در ورزشگاه حافظیه برگزار می شود.
ورزشگاه 50 هزار نفری پارس (میانرود) شیراز 31 فروردین ماه امسال همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان فارس و با حضور وزیر ورزش و جوانان به بهره برداری رسید.
زمین چمن این ورزشگاه در حال آماده سازی برای رقابت های ملی و بین المللی است.

شیراز 1400: جناب کامیاب عزیز افتتاح یک استادیوم پس از ۲۰ سال برای این نیست که مردم بیایند از آن بازدید کنند، بلکه برای میزبانی است. افتتاح یک پروژه به معنی آماده بودن آن برای استفاده است، در نتیجه عدم آمادگی زمین چمن این ورزشگاه که مهمترین رکن آن محسوب می شود به معنی افتتاح نمایشی و نصفه نیمه آن است. صحبتهای شما مانند این می ماند که گویی یک در احداث یک پل تنها ستونها ساخته شود و از مردم دعوت کنیم از آن استفاده کنند!
ضمن اینکه شرایط ورزشگاه حافظیه بسیار فاجعه آمیز است بطوریکه خود شما خبر از بازسازی آن داده اید، آیا وضعیت چمن آن را ندیده اید که آن را برای میزبانی مناسب میدانید؟

 

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *