ساخت پردیس سینمایی شیراز در پیچ و خم اما و اگرها

خبرجنوب – مدیر عامل موسسه فرهنگی بهمن سبز وابسته به حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی معتقد است همکاری مسئولان شهری و استانی می تواند زمینه ساخت پردیس سینمایی شیراز را فراهم کند، پردیسی که بالغ بر 15 هزار متر مربع فضا خواهد داشت و حداقل 40 میلیارد تومان اعتبار را به خود اختصاص خواهد داد.
محمود کاظمی در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر روزنامه «خبرجنوب» با تاکید بر این که ایجاد تحول در وضعیت سینمایی شیراز بدون همکاری و همراهی مسئولان محلی امکان پذیر نیست، اظهار داشت: حوزه هنری فارس به لحاظ موقعیتی بهترین سینماهای شیراز را در اختیار دارد مثل سینما سعدی در چهار راه سینمای سعدی و سینماهای واقع در چهار راه زند که می‌توانند در جذب گردشگر داخلی و خارجی به سینماها موثر باشند.
وی با بیان این که حوزه هنری مصمم به داشتن پردیس سینمایی در چهار راه زند است، خواستار کمک مسئولان شد و تصریح کرد: انتظار ما این است که مسئولان شهری مثل شهرداری با کاهش عوارض یا عدم اخذ آن و یا تقسیط عوارض کاهش یافته به رونق صنعت سینما در شهر شیراز کمک کنند.
مدیر عامل موسسه فرهنگی بهمن سبز با اشاره به وضعیت نابسامان فعلی سینماهای چهار راه زند، گفت: بدون شک هیچ کس نمی‌پسندد که سینمایی مثل سینما بهمن به جای تبدیل شدن به پردیس سینمایی بلااستفاده مانده باشد و یا سینماهای فلسطین، ایران، پیام و یا پرسیا تبدیل به احسن نشوند. کاظمی با اذعان بر این که ظرفیت و تعداد سینماهای کشور بسیار کم است، خاطر نشان کرد: در شهر شیراز تا پیش از انقلاب بالغ بر 10- 15 سینما فعال بوده اما امروز شاهدیم که به رغم افزایش جمعیت و گسترش شهر، تعداد سینماهای موجود به اندازه آن موقع هم نیست. حال باید از مسئولان پرسید که آیا نباید دنبال تغییر وضعیت موجود و اهمیت دادن به نیازهای هنری مردم بود.
مدیر عامل موسسه فرهنگی بهمن سبز در پاسخ به سوال خبرنگار «خبرجنوب» مبنی بر این که در صورت اعلام همکاری و موافقت مسئولان برای ساخت پردیس سینمایی و تغییر وضعیت موجود، این موسسه چه حجم از سرمایه گذاری را در زمینه پردیس سینمایی شیراز انجام خواهد داد؟ گفت: اگر مسئولان همکاری کنند و زمینه ساخت پردیس سینمایی به جای سینما ایران و پرسیا فراهم شود، مراحل طراحی و نقشه کشی به سرعت انجام و موافقت های اولیه اخذ خواهد شد.
وی در همین ارتباط افزود: برنامه ما ساخت یک مجتمع 15 هزار متر مربعی در قالب یک پردیس با 6- 7 سالن سینما است که دارای مجموعه فرهنگی ورزشی نیز باشد. انجام این کار هم بالغ بر 40 میلیارد تومان اعتبار می خواهد که اگر بخواهیم هزینه های عوارض، پروانه ساخت و … را به آن اضافه کنم بیشتر هم خواهد شد، بر این اساس انتظار ما از مسئولان محلی این است که با رفع برخی مشکلات و محدودیت ها و کاهش عوارض، زمینه ساخت این پردیس سینمایی را فراهم کنند. مدیر عامل موسسه فرهنگی بهمن سبز در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این که آخرین اقدامات حوزه هنری در خصوص تجهیز سینماهای شیراز و راه‌اندازی سینماهای جدید چه بوده است، به خبرنگار ما گفت: با تلاش های انجام شده سالن اجتماعات برخی سازمان ها و دانشگاه ها از سوی حوزه هنری در حال تجهیز هستند که به زودی در اختیار شهروندان شیرازی قرار خواهد گرفت. کاظمی در تشریح بیشتر اقدامات انجام شده گفت: سالن اجتماعات دانشگاه صدرا، سالن حوزه هنری واقع در نزدیکی باغ جنت، سالن جهاد دانشگاهی در چهار راه زندان و سالن سعدیه کارهای تکمیل و تجهیز شان انجام می شود و به زودی به عنوان سینماهای قابل استفاده در اختیار مردم شیراز قرار می گیرد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

5 نظر

 1. فرهاد

  به نظر من با افتتاح سینماهای جدید در سال جاری، بحث ایجاد پردیس سینمایی برای شیرازی ها جذابیت نداشته باشد. مسئولین به فکر ایجاد جاذبه های جدیدتری باشند!

  پاسخ
 2. ستار

  سینما پرسیا با این قدمتش حیفه تعطیله باید تبدیلش کنند به پردیس سینمایی پرسیا .البته ترجیحا سینما دست حوزه هنری نباشه چون سابقه تحریم فیلم های روی پرده ای که مجوز اکران داشتند را دارد !

  پاسخ
 3. امیرم

  منظورساخت سومین پردیس سینمایی شیراز هست . اولین پردیس سینمایی شیراز گلستان هست و دومین هم شهرافتاب خلیج فارس هست . پردیسهای سینمایی دیگه ای هم توسط بخش خصوصی در حال ساخت هست مثل پردیس سینمایی چمران و پردیس سینمایی افرینش و پردیس سینمایی دوستان که هر سه در مرحله اسکلت هستند .
  با توجه به پیشرفت پروژه ها به احتمال زیاد پردیس سینمایی متن ششمین پردیس سینمایی شیراز خواهد بود .

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *