ادامه عملیات بازسازی بوستان؛

گزارش تصویری : پایان عملیات نصب کابلهای پل کابلی ولیعصر

 پایان عملیات نصب کابلهای پل کابلی ولیعصر

بازسازی بوستان ولیعصر

بازسازی بوستان ولیعصر

بازسازی بوستان ولیعصر

بازسازی بوستان ولیعصر

بازسازی بوستان ولیعصر

پایان عملیات نصب کابلهای پل کابلی ولیعصر

پایان عملیات نصب کابلهای پل کابلی ولیعصر

پایان عملیات نصب کابلهای پل کابلی ولیعصر

پایان عملیات نصب کابلهای پل کابلی ولیعصر

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

7 نظر

 1. محمدسعید

  یکی از مهم ترین ویژگی‌های طرح های عمرانی شش هفت سال اخیر در شیراز اجرا شدن اونا تو مناطق کمتر برخوردار شهر بوده که اهمیت زیادی داره. امیدوارم پل کابلی ولیعصر هم که یکی از همین پروژه هاست قدمی مهم در راه متحول کردن چهره ناخوشایند این منطقه از شهر باشه. ایشالا گام بعدی برنامه ریزی برای زمین های خالی اطراف پل باشه که میتونه تاثیر زیادی در زیباتر کردن این مجموعه عمرانی داشته باشه.

  پاسخ
  1. کامران

   دوست عزیز شما احتمالا مدت زیادی نیست که در شهر شیراز ساکن شدید!! که فکر میکنید این قسمت از شهر کمتر برخوردار هست. لازم به ذکر هست که این میدان و بلوار متصل به میدان بیش از ۵۰ سال قدمت داره و زمانی که اون مناطقی که شما فکر میکنید بیشتر برخوردارن وجود خارجی نداشتند و فقط کوه و بیابان بودند این منطقه با گلهای سرخ و درختان زیبا و ورودی دروازه سعدی گل سر سبد شیراز بودن و در حال حاضر هم از هر امکاناتی که بخواین در این منطقه وجود داره (بیمارستان، مجتکع تجاری، پارک، مترو، ادارات دولتی ، اکثر اصناف و ….). اگر هم بعضی فرهنگهای نامناسبی رو در این منطقه مشاهده کرده اید ناشی از مهاجران شهر نشینی هستند که متاسفانه هنوز تفاوت شهر و غار را متوجه نشده اند که این هم در همه جای شهر قابل مشاهده هست.
   با تشکر

   پاسخ
   1. محمدسعید

    کامران جان اولا که من حرف الآن رو میزنم نه گذشته. دوما دروازه سعدی حداقل از بیست سال پیش که من به خوبی یاد دارم محله بسیار نامناسبی بود هم از لحاظ اجتماعی و هم فرهنگی. تا جایی که تاریخ شیراز رو هم ورق میزنیم دروازه سعدی همین جو و فرهنگ رو داشته. برای مثال در فارسنامه ناصری و اثار العجم نام دیگر محله دروازه سعدی محله شیادان هست. قدمت هم دلیل نمیشه که بگیم یه منطقه برخوردار هست یا نه. بعضی مناطق در گذر زمان اهمیتشون کم یا زیاد میشه. مثلا نسل های قبل به خوبی یاد دارند که در گذشته بلوار مدرس قبل از تخریب های کنونی نقش بلوار چمران کنونی را در تفریح مردم داشت اما وضعیت الان این مسیر چطوری هست؟ من هیچ وقت از بزرگان و قدیمی ها نشنیدم که دروازه سعدی یک منطقه فرهنگی مهم شهر باشه. البته یک نقطه اقتصادی مهم بوده. سوما وسعت شیراز قدیم(یعنی از سال ۵۰ به عقب) مگه چقدر بوده؟توی این وسعت کم طبیعتا اهمیت هرکدام از مناطق چند برابر وضعیت کنونی است که وسعت شیراز ۶ برابر شده است.

 2. ابراهیم

  باز میگم که فکر نکنند مردم ناآگاه و بی تفاوتند.
  شهرداری منطقه ۲ شیراز با تخریب بخش زیادی از پارک زیبای مروارید که قدمت ۴۰ ساله داره ساختمان جدید شهرداری منطقه ۲ را داخل پارک مروارید ساختند. دیگه که شهرداری خودش قانون شکن باشه و پارکها را تخریب کنه وای به حال شهر .

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *