نصب مدرنترین تاکسی متر هوشمند کشور روی تاکسی های شیراز

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار شیراز از آغاز به کار مدرن‌ترین سیستم تاکسی‌متر هوشمند کشور برای نخستین بار در شهر شیراز و تجهیز 250 تاکسی به این سامانه خبر داد. به گزارش شیراز1400 به نقل از فارس، ناصر شمس ظهر امروز در جمع خبرنگاران هدف از اجرای این طرح را تجهیز تمام ناوگان تاکسیرانی شیراز به سیستم‌های هوشمند ناوبری، محاسبه خودکار و پرداخت کاملاً الکترونیکی کرایه عنوان و تصریح کرد: این پروژه در سه فاز انجام خواهد شد که به ترتیب در فاز آزمونه 250 دستگاه، در فاز دوم 5 هزار دستگاه و در فاز نهایی مجموع 12 هزار تاکسی ناوگان تاکسیرانی شیراز به این سامانه مجهز می‌شوند.

وی افزود: بر اساس برنامه در فاز نخست بخشی از تاکسی‌های بیسیم و تاکسی فرودگاه به این سامانه تجهیز و به‌تدریج ناوگان فعال شهر بر اساس اولویت در فازهای بعد مجهز می‌شوند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار شیراز با اشاره به اینکه در اجرای این طرح از رانندگان محترم و زحمتکش ناوگان تاکسیرانی حمایت و هیچ‌گونه هزینه‌ای از آنان اخذ نمی‌شود، افزود: در مدل اقتصادی طرح به نحوی پیش‌بینی‌شده است که در تجهیز خودروهای تاکسی به سیستم تاکسی‌متر هوشمند از رانندگان هزینه‌ای اخذ نشده و به‌طور رایگان تجهیزات نصب خواهند شد.

شمس مهم‌ترین هدف این طرح را ساماندهی پرداخت کرایه و محاسبه خودکار آن عنوان و تصریح کرد: در این پروژه پرداخت شهروندان بر اساس پارامترهای تعریف‌شده از طریق سامانه مدیریت مرکزی محاسبه و مبلغ کرایه به شکل خودکار دریافت می‌شود.

وی محاسبه کرایه متناسب با مسافت و زمان سفر، حل مشکل پول خرد، کاهش زمان راننده را از دیگر مزایای استفاده از سامانه هوشمند تاکسی برشمرد و اظهار داشت: در این سامانه در راستای رفاه حال شهروندان و مسافران محترم، امکان هم‌زمان پرداخت کرایه تاکسی در طرح با کارت‌های شهروندی و سایر کارت‌های متصل به شبکه شتاب نیز فراهم‌شده است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. فرهاد

    انشاالله با راه اندازی این تاکسی مترها شاهد مدیریت بهتر در تاکسیرانی شیراز باشیم. متاسفانه تاکسی های شیراز بسیار فرسوده است که باید دولت به فکر نوسازی آنها باشد.

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *