درهای موزه دفاع مقدس شیراز سال آینده گشوده می شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس گفت: موزه دفاع مقدس در شیراز به مراحل پایان ساخت نزدیک می شود. به گزارش شیراز۱۴۰۰، حمید رضا گرامی در گفت و گو با خبرجنوب، افزود: در رابطه با ساخت موزه دفاع مقدس، سال‌ها فرصت سوزی شد و چه خوب بود در ۲۰ سال گذشته که وضعیت بودجه ای و امکانات در شرایط بهتری بود، این موزه ساخته می‌شد. وی با بیان این که تزئین و چیدمان موزه دفاع مقدس در حال انجام است گفت: تلاش ما بر این است که در نیمه اول سال آینده و در سوم خرداد ماه همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، ساختمان و محوطه اطراف این مرکز فرهنگی که در آن یادمانی از شهید عباس دوران و شهدای گمنام نصب شده، به بهره برداری برسد.
به گفته وی، سالن نمایش روباز این مجموعه نیز با ظرفیت ۴۰۰ نفر گشایش خواهد یافت.
گرامی ادامه داد: در زمینه موزه آرایی، محتوا مهم‌ترین اصل است و باید موضوعات شاخصی درنظر گرفته شود تا مورد توجه عام و خاص قرار گیرد. بر همین اساس اهالی هنر و پیشکسوتان دفاع مقدس می توانند در بحث محتوای موزه آرایی به مجموعه بنیاد حفظ آثار کمک کنند و همه طراحان و صاحبان اثر می توانند در این رابطه همکاری کنند.
وی افزود: با توجه به حضور قومیت های مختلف فارس در جنگ، این مساله می تواند به تنوع موضوعی موزه کمک کند و با توجه به حضور گسترده نیروهای سپاه، بسیج، ارتش، نیروی انتظامی و در مقطعی در ابتدای جنگ، حضور نیروهای کمیته انقلاب اسلامی، ژاندارمری، شهربانی و جهاد سازندگی، خانواده‌های این عزیزان و ارگان‌های ذی ربط با اهدای یادگارهای این عزیزان، با موزه همکاری کنند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *