شدت امواج الکترومغناطیسی در ۱۵۰نقطه شیراز بررسی شد

خبرجنوب: با توجه به درخواستی که از دانشگاه های شیراز و علوم پزشکی شیراز در خصوص بررسی علمی موضوع پارازیت ها در شهر شده و به دلیل عوارض احتمالی ناشی از این مساله بر سلامت، ‌مردم منتظر نتایج نهایی هستند. در این رابطه وزیر بهداشت گفته است، هر نوع پارازیتی مضر است.
هاشمی هر نوع پارازیت و حتی آن چه به عنوان پارازیت موبایل شناخته می شود را هم مضر دانسته است.
وزیر بهداشت پیش از این هم این مساله را اعلام کرده بود اما نسبت و میزان این ضرر را قابل بررسی و جای بحث دانسته است.وزیر ارتباطات هم اخیراً عنوان کرده که در دوره‌ای حجم پارازیت‌ها زیاد شده بود و در این خصوص جلساتی با برخی وزرا تشکیل شد و بر این اساس متنی تهیه و به ریاست جمهوری ارسال گردید که پس از آن تا به حال درصد پارازیت ها در حد قابل قبولی است.
محمود واعظی در این خصوص گفته که حجم پارازیت ها نسبت به گذشته کاهش قابل توجهی پیدا کرده و اکنون شرایط به گونه ای است که اگر جایی به پارازیت برخورد کنیم بلافاصله اقدامات لازم صورت می گیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در گفت و گو با «خبرجنوب» در خصوص وضعیت پارازیت ها در شیراز می گوید: تا امروز هنوز موضوع خاصی که علیه سلامت مردم باشد در این مورد ثابت نشده اما باز هم تحقیق ها ادامه دارد.
دکتر محمد هادی ایمانیه می افزاید: در عین حال قول می دهم که اگر مشخص شود وضعیت در این مورد به ضرر سلامت مردم است، پیگیری جدی کنیم.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص با اشاره به مراجعات و گفته های مردم شیراز عنوان می کند: همین دیروز یکی از نیروهای فعال و شناخته شده فارس طی صحبت با من از سردردهای بی علتی که چند وقتی به آن دچار شده گله مند بود، او که در غرب شهر شیراز ساکن است از این سردردها نگران است.
علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار «خبرجنوب» می گوید: در مورد وضعیت پارازیت ها جلسه مفصلی با مسئولان دانشگاه شیراز داشتیم و اساتید مشغول به انجام کار کارشناسی هستند تا به این سوال پاسخ دهند که شدت پارازیت‌ها چقدر بالاتر از میزان استاندارد است. وی می افزاید: پیگیری ها در مورد پارازیت ها از سوی نمایندگان مردم شیراز در مجلس ادامه دارد و بیشتر سعی می کنیم مطالب به صورت مستند و در قالب اطلاعات علمی بیان شود. معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز نیز در
گفت و گو با خبرنگار «خبرجنوب» بیان می کند: با توجه به درخواستی که استانداری داشته دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حال بررسی موضوع هستند. دکتر قاسم حبیب آگهی می گوید: در این خصوص جلساتی در دانشگاه شیراز با حضور اساتید متخصص از دو دانشگاه یاد شده و برخی مسئولان ذی ربط استانی برگزار و طی آن ۲ کارگروه تشکیل شده است. وی می افزاید: وظیفه یکی از کارگروه‌ها بررسی امواج درون شهر شیراز است که پارازیت ها اندازه گیری و تعیین شدت این امواج را هم شامل می شود.
دکتر حبیب آگهی می گوید: کارگروه سلامت نیز قرار است نتایج گروه اول را به منظور تعیین تاثیر آن بر سلامت مردم و مقایسه با استانداردهای جهانی مورد بررسی ویژه قرار دهد.
وی می افزاید: کارگروه اول تا کنون ۱۵۰ نقطه شهر شیراز را از نظر شدت امواج الکترو مغناطیسی مورد بررسی قرار داده و طی این هفته و هفته آینده نیز قرار است ۵۰ تا ۱۰۰ نقطه دیگر را اندازه گیری کند و طبق پیش بینی ها نتایج ۲ هفته دیگر در اختیار کارگروه سلامت قرار می گیرد تا در خصوص تاثیر آن بر سلامت مردم بررسی‌های لازم انجام شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. محمد01

    “رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز : تا امروز هنوز موضوع خاصی که علیه سلامت مردم باشد در این مورد ثابت نشده اما باز هم تحقیق ها ادامه دارد.”

    واقعا متاسفم هم برای این مسئولین و هم برای مردمی که فکر کردن مسئولین مربوطه دلسوزشون هستن

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *