افتتاح دو هتل در شیراز تا پایان سال

۲ هتل جدید تا پایان سال به زنجیره هتل‌های استان فارس اضافه می‌شود. رئیس جامعه هتلداران استان فارس با اشاره به اینکه تا پایان امسال دو هتل به زنجیره هتل‌های استان اضافه می‌شود، گفت: هتل‌های متروکه و قدیمی مرکز شهر شیراز نیاز به بازسازی دارد.

حسن سیادتان با اشاره به ساخت ۴ هتل جدید در شهر شیراز اظهار داشت: ۲ هتل در محور حافظیه به صورت قطعی تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد و ۲ هتل دیگر به دلیل پاره‌ای از مشکلات به صورت صددرصد کامل نشده و بهره‌برداری از آن تا پایان سال قطعی نیست.

وی با بیان اینکه هتل‌های بسیاری در مرکز شهر شیراز وجود دارد که متروکه شده است، گفت: تاریخ ساخت برخی از این هتل‌ها به سال ۱۳۱۴ بازمی‌گردد و خود به بنایی میراثی تبدیل شدند که با مرمت و بازسازی می‌توانند در ردیف هتل‌های ارزان‌قیمت قرار گیرد.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس با بیان اینکه دو نوع سرمایه‌گذاری در زمینه هتل‌سازی باید در استان فارس صورت گیرد، افزود: یک نوع سرمایه‌گذاری برای ساخت هتل‌های ۳ تا ۵ درجه و یک نوع سرمایه‌گذاری برای هتل‌های ارزان قیمت نیاز است، هتل‌های ارزان قیمت سبب می‌شود که همه مردم بتوانند از خدمات هتل بهره‌مند شوند.

سیادتان با بیان اینکه باید مالکان و سرمایه‌گذاران برای مرمت هتل‌های قدیمی تشویق شوند، خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش حجم گردشگران خارجی و در صورت تداوم این امر تعداد هتل‌های استان فارس کفاف گردشگران را نمی‌دهد.

وی به ساخت هتل در شهرستان‌های استان فارس نیز اشاره و تصریح کرد: تاکنون ۲ هتل آپارتمان در شهرستان لامرد و نی‌ریز افتتاح شده و تا سال آینده نیز دو هتل در شهرستان جهرم و مهر افتتاح می‌شود.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس بیان کرد: در شهرستان‌هایی مانند مرودشت و پاسارگاد با توجه به وجود مجموعه‌های تاریخی و باستانی نیاز به ساخت هتل است چراکه گردشگران خارجی تمایل دارند مدت زمان بیشتری در نزدیکی این بناهای تاریخی اقامت کنند.

 

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

4 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *