محور گردشگری حافظ تا پایان سال عملیاتی می شود

شهردار منطقه ۳ شیراز گفت: تا پایان امسال عملیات اجرایی بخش اول محور گردشگری حافظ آغاز می شود. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مسعود طهماسبی افزود: مرحله نخست عملیات اجرایی این طرح یعنی حدفاصل چهارراه حافظیه تا ابتدای خیابان نفت تا پایان امسال عملیاتی می شود.
طهماسبی در خصوص عبور و مرور در این محور گفت: در مرحله اول شاهد ممنوعیت عبور و مرور خودرو در این محور هستیم و کل مسیر به پیاده راه تبدیل می شود.
شهردار منطقه سه شهرداری شیراز ادامه داد: محور گردشگری و تاریخی حافظ از دروازه قرآن آغاز و پس از گذر از چهارراه حافظیه و دروازه اصفهان به بازار وکیل منتهی می شود.
وی اضافه کرد: در مسیر این محور، طرح های مرتبط با گردشگری از جمله احیای چهار باغ قدیم شیراز یعنی باغ های نو، جهان نما، ملی و اسناد ملی و اتصال آنها به هم اجرا و احیا می شود.
وی تصریح کرد: یکی دیگر از بخش های این محور احیای نمادین مسیر آب رکن آباد و آب نماهای در مسیر این طرح است. از سوی دیگر در کنار این مسیر برخی طرح های فرهنگی و گردشگری از جمله خانه های تئاتر و سالن اپرا ایجاد و کل مسیر سنگ فرش می شود. همچنین شاهد اجرای مسیر تراموا نیز در این محور خواهیم بود.
وی افزود: یکی دیگر از طرح ها اجرای محور گردشگری و فرهنگی عرفان حد فاصل موزه سنگ هفت تنان، چهل مقام و آرامگاه حافظیه است که هم اکنون در مراحل مطالعات اولیه قرار دارد و با اجرای آن شاهد تحولات بسیاری در حوزه گردشگری منطقه خواهیم بود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. زارعی ق

    بنده پیشنهاد راه اندازی باغ و پردیس ایرانی را در منطقه ۳ حافظیه دارم. به تازگی باغ ایرانی با ۴ قطعه بزرگ در رسانه ها مطرح شده. ریشه این باغ پارس و شیراز هست. باغ ملی، باغ جهان نما، باغ روبرو باغ کتابخانه ملی که متاسفانه با دیوار محصور شده و باغ روبرو باغ ملی ( سیلو) و باغ نو در واقع چهار باغ هستند که اگر احیا شوند باغ و پردیس ایرانی به نام شهر شیراز ثبت خواهد شد و در سراسر جهان ز نظر گردشگری بی همتا خواهد بود و برای جوانان ایجاد شغل می کند.

    یک نکته مهم اینکه این خیابان یعنی خیابان حافظ مخصوصا اون قسمت که به سمت دروازه قرآن هست و باغ جهان نما داخلش هست متاسفانه خیلی باریک هست و باید طرح تعریض در اون اجرا بشه. اما نه تنها اجرا نشده تا الان که برخی از ساختمان های لب خیابان که توی طرح بودن هم به صورت مشکوکی پنهانی و غیرقانونی بازسازی شدن در حالی که باید تخریب بشن. این نکته مهم هست تا این طرح ملی هرچه زودتر اجرا بشه و سود اون به در نهایت به صنایع دستی و خوراکی و گردشگری و جوانان فارس و شیراز برسه- ضمن اینکه اجرای پروژه های فرهنگی دارای اهمیت هست. شیراز رو با فرهنگش می شناسند

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *