اجرای ۵۰ نمایش خیابانی کودک در سطح شهر شیراز

رییس سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از اعلام نتایج بازبینی نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند کودک شیراز و اجرای حداقل ۵۰ نمایش خیابانی در سطح شهر شیراز خبر داد.
به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، دکتر ابراهیم گشتاسبی راد با بیان اینکه ۱۰۷ اثر از ۲۹ استان کشور متقاضی حضور در نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند کودک شیراز بوده است گفت: پس از بازبینی آثار ارسال شده به دبیرخانه توسط چهره‌های شناخته شده هنرهای نمایشی کشور به سرداوری سامان خلیلیان رئیس کانون نمایش خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،۱۲اثر به بخش رقابتی (کودک) و ۳اثر در بخش آزاد (غیررقابتی) در شیراز اجرا خواهد شد.
وی استقبال از این رویداد هنری را که به منظور توسعه فرهنگ شهروندی و عنوان شیراز شهر دوستدار کودک برگزار می‌شود، کم نظیر دانست و خاطر نشان کرد: هنرمندان تئاتر۱۱ استان فارس، تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان، خوزستان، قم، کردستان، کرمانشاه، مرکزی، هرمزگان و همدان به مدت ۵روز مهمان شهروندان شیرازی خواهند بود.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: این جشنواره ۲۲مرداد۱۳۹۸ با راهیابی هنرمندان و عروسک ها در همسایگی ارگ کریمخانی از ساعت ۱۸ آغاز به کار می کند و از ساعت۲۰:۳۰ با برگزاری آئین رسمی جشنواره افتتاح می‌شود.
گشتاسبی راد ادامه داد: حداقل ۵۰ نمایش خیابانی راه‌یافته به این جشنواره هر روز از ساعت۱۸:۳۰ تا ۲۲:۳۰ در ۶ نقطه شهر شیراز بوستان آزادی، فضای مجاور ارگ کریم‌خانی، محور عفیف‌آباد، گذر حافظیه، بوستان نماز و فضای مقابل مجتمع تجاری خلیج‌فارس اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه موضوعات آثار راه‌یافته، نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند کودک شیراز «فرهنگ شهروندی» با محوریت کودکان اعلام کرد و یادآور شد: آئین پایانی به‌منظور معرفی برگزیدگان و آثار راه‌یافته به جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان و جشنواره تئاتر فجر، ۲۶مرداد ساعت۱۰ برگزار می‌شود.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اضافه کرد: جدول زمان‌بندی اجراهای نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی که توسط شهرداری شیراز و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و انجمن هنرهای نمایشی استان برگزار می‌شود توسط دبیرخانه جشنوار به شرح زیر و در وب سایت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز به نشانی farhangi.shiraz.ir اعلام شده است

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *