آغاز عملیات سنگفرش و ساماندهی خیابان عفیف آباد در هفته جاری!

شهردار منطقه یک شیراز از آغاز عملیات پیاده روسازی خیابان عفیف آباد در جاری خبر داد. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز به نقل از روزنامه خبرجنوب، دکتر حمیدرضا اسماعیلی با اعلام این خبر، گفت: یکی از پروژه های مهم در حوزه ساماندهی معابر این منطقه، طرح پیاده روسازی و سنگفرش خیابان عفیف آباد است که ظرف همین هفته، عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
شهردار منطقه یک افزود: با اجرای این پروژه ، سطح خیابان عفیف آباد سنگفرش شده و پیاده رو ان عریض تر و تبدیل به فضایی مانند جلو باغ عفیف آباد می شود. پس از این عبور خودروها محدود و تنها ۲ تا سه لاین برای عبور اتومبیل اختصاص می یابد. همچنین کلیه تیرهای برق بتنی خیابان جمع آوری و تبدیل به تیرهای فلزی زیبا می شود.
وی اضافه کرد: طبق طرح پیش بینی شده، مبلمان شهری این خیابان به طور کامل تغییر خواهد کرد و امیدواریم تا سال آینده این معبر را به یک فضای مناسب شهری که از مهمترین اهداف انسان محوری است، تبدیل کنیم.
اسماعیلی از اجرای دو باغ پارک برای نخستین بار در این منطقه خبر داد و افزود: با توجه به کمبود سرانه بوستان در این منطقه، هم اکنون ۲ باغ در بلوار ستارخان و عفیف آباد در حال تملک است. مساحت یکی از باغ ها دو هکتار و دیگری یک هکتار است که با اجرای این پروژه سعی داریم بدون آنکه به درختان این باغ ها آسیب برسد، آن را تبدیل به پارک های عمومی کرده و در اختیار شهروندان قرار دهیم.
شهردار منطقه یک شیراز تصریح کرد: پیش از این نیز در سال های گذشته توانستیم بخش زیادی از باغ فرزانه در بلوار زند را از تخریب نجات داده و تبدیل به بوستانی عمومی کنیم که مورد استقبال شهروندان و گردشگران نیز قرار گرفته است.
وی افزود: با توجه به قرار گرفتن این منطقه در یکی از نقاط مرکزی و گردشگرپذیر شهر شیراز به ویژه در ایام نوروز، از هم اکنون برنامه ریزی برای برگزاری هر چه بهتر نوروز ۹۸ در دستور کار قرار گرفته و در همین راستا ساماندهی معابر و بدنه برخی معابر همچون خیابان قصردشت در دستور کار قرار دارد.
اسماعیلی با بیان اینکه نوروز پیش رو چهره جدیدی از منطقه را برای شهروندان به نمایش خواهیم گذاشت، گفت: به همین منظور ساماندهی فضای سبز برخی بولوارهای اصلی منطقه از جمله بولوارهای ارم، آزادی، مطهری و ستارخان آغاز شده و تعدادی المان مناسبتی نوروز نیز برای این ایام در نظر گرفته ایم که در نقاط مختلف اجرا خواهد شد.
شهردار منطقه یک شیراز از تکمیل پروژه توسعه بوستان بعثت خبر داد و افزود: هماکنون اجرای فاز دوم بوستان بعثت به مساحت ۴ هکتار که بخش اعظم آن شامل زمین ورزش های نوین است، انجام شده و تا پایان سال با اتمام این پروژه، مساحت بوستان بعثت دو برابر مساحت فعلی آن می شود.حال در این بین سوالی که پیش می آیاد این است که با توجه به حجم بالای کار مورد نیاز و نزدیکی به ایام عید نوروز، دلیل شروع این عملیات در ۲ ماه مانده به سال جدید چیست؟ آیا بهتر نبود این اقدام در پاییز انجام و اکنون به پایان می رسید تا اینکه در آستانه شروع فصل خرید سال نو، وضعیت این محور مخاطره آمیز شود؟ آیا فکری برای کاسبان و ساکنان این منطقه در این بازه زمانی از سال شده است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

 1. محمد

  کار خیلی خوبیست و جای تقدیر داره. حتی اگر امکان پیاده راه کردن خیابان ها وجود داشته باشه که چه بهتر.
  اما با تمام این تدابیر و زحمات جای گلایه است که چرا بلوار زند، زند باریک و خیابان لطفعلی خان زند که جزو گردشگر پذیرترین مکان ها و معابر شیراز هستند اینچنین نابه سامان رها شده اند.
  به نظر میرسه که باز کردن گره های این نواحی هر روز داره سخت تر میشه و نیاز به یک حرکت عظیم در زیبا سازی، غنی سازی و همچنین فرهنگ سازی در این نقاط لازمه و عزم جدی مسئولین شهری رو میطلبه.
  سپاس

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *