پیشرفت ۸۰ درصدی خط دوم انتقال آب شرب شیراز

خط دوم انتقال آب شرب از سد درودزن به شیراز با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی سال آینده به بهره برداری می‌رسد. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سرپرست استانداری فارس در بازدید از مراحل تکمیل این طرح گفت: بخش نخست این خط ارتباطی احداث تصفیه خانه و تاسیسات است که به روش bot توسط سرمایه گذار با اعتباری حدود ۱۱۰ میلیارد تومان با ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.
رحمانی افزود: در این طرح باید ۷۷ کیلومتر لوله گذاری تا به طور متوسط سالانه ۶۰ میلیون متر مکعب آب شرب از سد دروزن به شیراز منتقل شود. وی افزود: عملیات اجرایی این طرح با ۶ کیلومتر لوله گذاری به دوکوهک میرسد که تاکنون ۵۷ کیلومتر از ۷۷ کیلومتر اجرا شده است.
مدیرعامل آب منطقه‌ای فارس هم گفت: برای اجرای این طرح تاکنون ۲۶۷ میلیارد تومان هزینه شده و برای اتمام آن ۱۵۰ میلیارد تومان نیاز است. دهقانی افزود: تاکنون سه مخرن بتنی با ظرفیت ۶۰ هزار متر مکعب ساخته شده و تونلی به طول ۴ و نیم کیلومتر حفر و لوله گزاری شده است.
این طرح بزرگ آبرسانی از سال ۸۹ آغاز شده است و با تامین اعتبار تا پایان سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *