گسترش موزه تاریخ طبیعی شیراز+عکس

بخش جدید موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی شیراز افتتاح شد. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، رئیس موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی دانشگاه شیراز گفت: این موزه بخشی از موزه تاریخ طبیعی شیراز است که در فضایی به مساحت ۲۵۰ متر مربع راه اندازی شده است.

اسلام نژاد افزود: بیش از ۵۰۰ قطعه از اشیاء قدیمی و صنایع دستی داخلی و خارجی به همت غفاری از علاقمندان به صنایع دستی، جمع آوری و در موزه تاریخ طبیعی دانشگاه شیراز به نمایش گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه قدمت این اشیاء به هزار سال و حتی قبل از آن بر می گردد، افزود: این مجموعه ارزشمند شامل انواع ماشین آلات و لوازم زندگی در دوران‌های مختلف، ظروف سفالی، مسی، انواع لوازم صنعتی، لوازم کشاورزی، ادوات جنگی، ترازو، لوازم صوتی، سکه، چراغ مربوط به جنگ جهانی دوم و اسلحه است.

اسلام نژاد بیان کرد: نمونه‌های نادر از تاکسی درمی شده شیر نر، خرس قهوه‌ای، پلنگ و همچنین خمره‌ای با قدمت سه هزار ساله در این موزه نگهداری می‌شود.

همزمان با افتتاح این موزه از سردیس دکتر صدرالدین شریفی موسس موزه تاریخ طبیعی شیراز رونمایی شد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *