نمودار سرعت حرکتی اتوبوسهای شهری شیراز

اتوبوسرانی کلانشهر شیراز قطعا یکی از مشکل دارترین بخشهای پراز مشکل و عریض و طویل شهرداری شیراز هست! اتوبوسهایی که به گفته مسوولان حدود نیمی از آنها فرسوده است و بنابر مشاهدات و اظهارات شهروندان در خدمات رسانی با مشکلات مختلفی روبرو است. از سرعت بسیار آهسته در بخش ابتدا تا میانی مسیر برای جمع آوری مسافر تا افزایش سرسام آور سرعت در بخش انتهایی مسیر برای رسیدن به زمان تعیین شده از سوی ناظران گرفته تا رفتار و پوشش نامناسب رانندگان اتوبوس و صد البته رانندگی نامناسب ( که البته در این مورد بیشتر شهروندان شهرمان اشتراک دارند ).
نظافت اتوبوسها از سوی شهروندان رعایت نشده و سازمان اتوبوسرانی هم نظارت چندانی بر آن ندارد. خطوط BRT هم چندسالی است که مسوولان در مرحله وعده مانده اند تا حتی شهری مثل بندرعباس نیز اتوبوس BRT راه اندازی کند و مسوولان زحمتکش شهرمان همچنان وعده ۲ خط brt از نمازی تا گلستان و از باسکول نادر تا میدان را می دهند، وعده هایی که هرسال به سال دیگر شیفت می شود!
وعده راه اندازی سیستم نظارت اتوبوسرانی نیز راهگشا نبوده و همچنان در بر پاشنه قبل می چرخد! متاسفانه شیراز زیبای ما بشدت درگیر نابسامانی مدیریتی بوده هست و خواهد بود و اقدامات جزیره ای و بدون پشتوانه علمی موجب تبدیل این کلانشهر تاریخی به شهری بی دروپیکر در ساخت و ساز، ترافیک و مدیریت شهری شده است.
نمودار سرعت حرکتی اتوبوسهای شهری شیراز
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *