آغاز ساخت مسیر جدید دسترسی شهر صدرا به شیراز

طراحی و عملیات اجرایی مسیر دسترسی شهر جدید صدرا به شیراز از محور بزرگراه شیراز- اصفهان با حضور مهندس حاجی‌پور مدیرعامل شرکت عمران صدرا، مهندس اسماعیل تبادار استاندار فارس و حبیب ا… طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.
رئیس شرکت عمران و توسعه شهر جدید صدرا در آیین کلنگ‌زنی این پروژه با بیان اینکه پروژه مسیر دسترسی صدرا به بزرگراه شیراز- اصفهان، از آن دسته پروژه‌هایی است که با یک تأخیر ۲۵ ساله روبه‌رو بود که کلنگ آن به زمین زده شد، اظهار داشت: برای این پروژه پیمانکاری توانمند و خوش‌سابقه به کار گرفته‌شده و به یاری خدا تا هفته دولت سال آینده به اتمام خواهد رسید.
مهندس خلیل حاجی‌پور گفت: طبق برآورد اولیه ما ۳۵۰ میلیارد ریال برای این پروژه در نظر گرفته‌شده که تأمین آن تماماً از محل منابع داخلی بوده است.
وی این پروژه را دومین مسیر دسترسی شهر جدید صدرا پس از پروژه صدرا- دوکوهگ معرفی کرد و افزود: از دولت انتظار داریم از محل اسناد خزانه و دیگر منابع برای تکمیل پروژه‌ها در شهر جدید صدرا یاریگر ما باشد.

آغاز ساخت مسیر دسترسی شهر صدرا به شیراز

آغاز ساخت مسیر دسترسی شهر صدرا به شیراز

حاجی‌پور اضافه کرد: ما به مسئولان قول می‌دهیم که ۱۰۰ درصد تخصیص‌ها به شهر جدید صدرا را بگیریم و حتی یک ریال نیز برگشت بودجه نداشته باشیم.
وی با بیان اینکه تصفیه‌خانه فاضلاب غرب صدرا در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: به ثمر رسیدن پروژه‌های مختلف در شهر صدرا نتیجه همدلی و هماهنگی مدیران شهر صدرا است.
مهندس حاجی‌پور با بیان اینکه ایجاد مسیر دسترسی شهر صدرا به شیراز از پروژه‌های زیرساخت بسیار مهم به‌شمار می‌رود، افزود: این دست پروژه‌ها پیش‌نیاز اسکان در شهر صدرا است و بر کیفیت زندگی ساکنان تأثیرگذار است.
مهندس اسماعیل تبادار استاندار فارس در مراسم آغاز کلنگ‌زنی این پروژه عمرانی، گذرهای ارتباطی و راه‌های دسترسی مناسب و آسان را یکی از مهم‌ترین مسایل در شهرها دانست و افزود: با آغاز عملیات اجرایی مسیر دسترسی شهر جدید صدرا به شیراز از طریق اتصال به بزرگراه شیراز- اصفهان، زمینه توسعه این شهر بیش از گذشته مهیا خواهد شد.
وی با اشاره به اهمیت ایجاد راه دسترسی صدرا به بزرگراه شیراز- اصفهان به عنوان گذرگاه دوم، ابراز امیدواری کرد: موضوع احداث محور قره‌پیری و اتصال ایستگاه راه‌آهن به صدرا به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم با همکاری وزارت راه و شهرسازی به نتیجه برسد.
نماینده عالی دولت در استان فارس، با ابراز خرسندی از  هماهنگی بسیار مناسبی که بین مسئولان شهر صدرا،  اعم از امام جمعه، مدیرعامل سازمان عمران صدرا، شهردار، اعضای شورای اسلامی و مردم این شهر وجود دارد، یادآور شد: این هماهنگی و اتحاد بزرگ‌ترین سرمایه‌ای است که زمینه رونق و آبادانی و توسعه شهر صدرا را فراهم خواهد کرد.

آغاز ساخت مسیر دسترسی شهر صدرا به شیراز

مهندس تبادار با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فراوان شهر صدرا گفت: این شهر می‌تواند جایگاه مناسبی برای سرریز جمعیتی کلانشهر شیراز باشد.
وی با بیان اینکه شهر صدرا ظرفیت مناسبی برای ایجاد مراکز بزرگ و دارای اهمیت محسوب می‌شود، افزود: مرکز پیوند اعضا که با همت بزرگانی همچون دکتر ملک‌حسینی ایجاد شده و خدماتی فراتر از استان و کشور در سطح بین‌المللی ارائه خواهد داد، پردیس دانشگاهی و دانشگاه صنعتی به عنوان ظرفیت‌های برجسته علمی و  ظرفیت‌های مناسب توسعه گردشگری، شهر صدرا را به شهری ویژه تبدیل
خواهد کرد.
استاندار فارس همچنین بر تقویت زیرساخت‌های فرهنگی، آموزشی، ورزشی و… در شهر صدرا تأکید کرد و گفت: مسئولان استان همانگونه که توسعه همه نقاط فارس را با نگاهی جامع در دستور کار قرار داده‌اند به توسعه زیرساخت‌های مختلف در شهر صدرا نیز توجه ویژه داشته باشند.
مهندس تبادار همچنین به تلاش و اقدامات دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: بدون تردید می‌توانیم تنگناهای پیش‌رو را با وفاق، همراهی، وحدت و همدلی و در پرتو توکل به خداوند متعال پشت سر بگذاریم.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در‌ جهت خانه‌دار شدن اقشار متوسط جامعه شهرداری‌های شهر‌های جدید و شرکت عمران شهرهای جدید موظف شده‌اند بیش از ۵۰ هزار خانه در این شهرها احداث کنند.
مهندس حبیب‌ا… طاهرخانی با بیان اینکه ایجاد شهرهای جدید یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: همان‌طور که بازار مسکن دچار نوسانات شده است در‌ جهت خانه‌دار شدن اقشار متوسط جامعه شهرداری‌های شهر‌های جدید و شرکت عمران شهرهای جدید در کشور‌ موظف شده‌اند بیش از ۵۰ هزار خانه در این شهرها احداث کنند.
وی در مورد سهم استان فارس از این ۵۰ هزار واحد مسکونی گفت: در شهر جدید صدرا نیز ۳ هزار واحد مسکونی ساخته خواهد شد و تا پایان تیرماه یک هزار باب منزل مسکونی به اقشار متوسط جامعه ارائه خواهد شد.
مهندس طاهرخانی با بیان اینکه روند ساخت این واحدهای مسکونی مشارکتی است و نسبت به نیاز جامعه احداث می‌شوند، گفت: در حال حاضر نیازمند مدیرانی تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر هستیم که به توسعه فعالیت‌ها کمک کنند.
وی افزود: حمل‌و‌نقل ریلی یکی از موضوعاتی که شهرداری صدرا باید به فکر آن باشد تا امکان تسریع در دسترسی و خدمت‌رسانی به مردم فراهم شود و کیفیت زندگی در این شهر افزایش یابد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *