سرانجام طلسم صدور حکم شهردار شیراز شکسته شد؛

حکم شهردار شیراز توسط وزارت کشور صادر شد

حکم مهندس حیدر اسکندر پور به عنوان شهردار شیراز امروز ۱۰ آبان ماه توسط وزارت کشور صادر شد.

اسکندر پور از ۱۱آبان رسما کار خود را در شهرداری شیراز آغاز می کند.

به گزارش شیراز۱۴۰۰ و به نقل از افسانه آنلاین، حیدر اسکندرپور که از مدیران خوشنام دوران اصلاحات و فرماندار شیراز بوده است با تاکید بر نگاه انسان محور به شهر اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی با همراهی سایر دستگاه ها را اولویت شهرداری شیراز دانسته بود.

وی همچنین وعده داده بود شهر شیراز به زودی از حضور طیف مدیران جوان بهره مند خواهد شد.

وی همچنین گفته بود تا زمانی که به صورت رسمی به عنوان شهردار شیراز فعالیتش را آغاز نکرده هیچ رایزنی و گفتگویی برای انتخاب تیم مدیریتی شهرداری انجام نخواهد داد.
حالا با صدور رسمی حکم شهردار شیراز باید منتظر تحولات شهرداری شیراز از روزهای آینده بود رویدادی که بیش از دو ماه است شیراز در انتظار آن بود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

8 نظر

 1. امیر کامیار

  انشالله هر کسی‌ به پیشرفت شیراز فکر می‌کند از شهردار حمایت جدی کند.

  البته در این شرایط نشستن بر صندلی شهردار شیراز شجاعت می‌خواهد چرا که شورا و شهردار قبلی‌ از نظر مالی‌ آشفتگی‌ زیادی ایجاد کرده از جمله بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان بدهی، پیش خوری بودجه کلّ سال در بعضی‌ بخش ها، استخدام‌های غیر ضروری و تنبل سازی بدنه شهرداری و…

  انشالله مهندس اسکندر پور بتواند این آشفتگیهای مالی‌ و ریخت و پاشها را سر و سامان دهد و پول شهروندان را درست در جاهایی که بنفع شیراز است خرج نماید.

  خوشبختانه شورای جدید هم اعلام کرده دیگر از ریخت و پاش‌های مالی‌ مانند اهدأ زمین به نهادهای خاص و کمک‌های مالی‌ با عناوین مساعدت و خیریه و ….به نهادهای مختلف خبری نخواهد بود و انشاالله پول و بودجه فقط برای پیشرفت و سربلندی شیراز خرج شود.

  بدیهی‌ است باید زمان کافی‌ به شهردار و تیم جدید داده شود تا اثرت عملکرد وی تدریجا معلوم گردد.

  شهروندان شیراز با حساسیت و وسواس عملکرد‌ها را پیگیری میکنند و طبیعتاً حمایت‌ها و پشتیبانی‌‌ها تا زمانی‌ که مدیران لیاقت، شایستگی و دلسوزی خود را نشان دهند ادامه خواهد داشت.

  پاسخ
  1. محمدسعید زنهاری

   جناب کامیار حداقل واقعیتهای موجود را انکار نکنید پاک فطرت تو جلسه اقدامات شهرداری در ۶ سال گذشته به وضوح گفتن که شهرداری ۱۰۰۰میلیارد بدهی داره و ۴۰۰۰میلیارد پروژه و موارد قابل فروش و واگذاری سهام و امتیاز. دوستان خودشون قضاوت کنن که شهرداری ورشکسته هست یا نه؟عزیز من بی خبری که چه برنامه هایی برای شیراز ریختن. دیدن یه شهرداری اومده و چه تغییراتی داره تو شهر اتفاق میافته سریع سرش رو کردن زیرآب. گفتن قرار نیست بودجه شهرداری از مشهد و اصفهان بیشتر باشه و هزارتا مزخرف دیگه. من نمیگم پاکفطرت بی عیب بود ولی از همه شهرداران قبلی هم بهتر بود. حداقل یه کاری با شیراز کرد که بتونیم بگیم داریم تو کلانشهر زندگی میکنیم نه روستایی که دوتا پل و زیرگذر هم نداره.

   پاسخ
   1. امیر کامیار

    در جریان باشید که بخش اعظمی از پروژه‌های مشارکتی و قابل فروش که آقای پاکفطرت ذکر کرد، اماکنی است که سالها بی‌ مشتری باقیمانده و زمان خود ایشان هر چه تلاش کردند نتوانستند بفروشند وگرنه همان موقع میفروختند که شهرداری ۳ سال متوالی‌ دچار کسر بودجه نشود. میزان استقراض و بدهی شهرداری شیراز از بانکها نیز بسیار بالاست. اینها همه آشفتگیها و چالش‌های مالی‌ پیش روی شهردار جدید است. بودجه هم باید در عمل از مشهد و اصفهان بیشتر باشه وگرنه عددی تصویب کنند و محقق نشود چه سود؟

 2. محمدسعید زنهاری

  اسکندر پور اگه موفق باشه پروزه های نیمه تمام را کامل میکنه و بس. قرار نیست یه نفر بیاد و شهرمون رو زیر و رو کنه لطفا این تفکرات باستانی و سنتی را کنار بگذاریم شهرداری مجموعه ای از ادمهاست نه فقط شخص شهردار همون طور که کشور دست هزاران ادم هست که فقط یکیش رئیس جمهوره. برای آقای اسکندرپور آرزوی موفقیت میکنم اما از همین الآن تقریبا مطمئنم که این شورا و شهردار خیری برای شیراز نخواهند داشت. تفکر فراجناحی راه نجات شیراز هست نه این که یه شورای اصلاح طلب بیاد روی کار بیاد شهردار اصولگرا با ما جور نیست باید برش داریم. چطوره که این شهردار اصولگرا قول تکمیل تمام خط ۲ مترو را تا پایان سال۹۷ میده بعد از رفتنش شورا میگه اگه اعتبارات تامین بشه تا ۹۸ نصف خط رو کامل میکنیم؟؟؟جناب کامیار لطفا جواب بدن چون چه جوری همیشه شهردار قبلی رو زیرسوال میبرن که انکار حتی تو تخت خواب هم با پاکفطرت بودن و از تمام رموز و ناگفته های این شهر اطلاع دارن!!!!!!!

  پاسخ
  1. امیر کامیار

   البته که شما رفقای گرمابه دوستان اصولگرا از رفتن آنها از شورا پس از ۱۲ سال ناراحتید. تنها چیزی که در صحبتهای شما دیده نمی‌شود علاقه به پیشرفت شیراز است. هنوز از داغ رفتن اصولگراها میگوئید و به ناحق جوری تبلغ می‌کنید که گویی تا ابد هیچکس به جز شهردار قبلی‌ نباید در شیراز خدمت کند!! مطمئن باشید در تمام شهرهای بزرگ انتخابات شورا یک فرایند سیاسی است و شورا زمانی‌ در دست اصولگراها و زمانی‌ در دست اصلاح طلبان است. پس همه شوراها از جمله شورای قبل دیدگاه سیاسی و جناحی دارند مهم این است که در زمان خدمت این علایق سیاسی کنار گذشته شود. که تا اینجا بنظر من و بسیاری دیگر، شورای جدید وجهه سیاسی بمراتب کمتری از شورای قبل داشته و فعالیت‌ها و مصوبات فارغ از جناح بندی بوده.

   در زمینه مورد دیگر که اشاره و پیش‌داوری کردید باید عرض کنم اگر شما و یارانتان انصاف داشته باشید و مثل آقای پاک فطرت به آقای اسکندرپور ۷ سال فرصت بدهید آنگاه میتوانید با انصاف قضاوت کنید چه عملکردی داشته و آیا شیراز پیشرفت کرده یا نه؟! جالب اینکه هنوز شهردار جدید ۱ روز کار نکرده مشغول کوبیدن هستید که نشان از این دارد هدف شما چیز دیگریست و نه پیشرفت شیراز.

   دوستان این سایت و مدیران آن می‌دانند که من در زمان پاک فطرت همواره نقاط قوت عملکرد ایشان را در کنار نقاط ضعف و انتقاد‌ها مطرح می‌کردم و مطمئن باشید در مورد شهردار جدید هم همین خواهد بود. برای شما شخص و جناح بشدت مهم است اما برای من عملکرد و پیشرفت شیراز.

   پاسخ
   1. محمدسعید زنهاری

    خوانندگان این سایت به خوبی امیر کامیار و کامنت های او را میشناسند. نام شما برای بازدیدکنندگان این سایت بیگانه نیست. بسیاری از دوستان خوب میدانند که از کامنتهای کدام یک از ما بیشتر بوی دوستداری شیراز و عشق به پیشرفت آن به مشام میرسد. موفق باشید و به اصلاح طلب بودن خود افتخار کنید. من بارها اعلام کرده ام نه اصولگرا هستم و نه اصلاح طلب و بارها اعلام کرده ام که هیچ کدام از این جناح ها برای پیشرفت شیراز هیچ کاری نکرده اند فقط شیرازی های دلسوز به داد این شهر رسیده اند نه بیگانگان استان های همجوار که با اسم اصلاح طلبی شهر و استان را به گند میکشند و امثال شما را میفریبند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *