و بازهم مرمت مسجد جامع عتیق!

عملیات بازسازی و مرمت مسجد جامع عتیق شیراز به عنوان کهن ترین مسجد تاریخی جنوب کشور و نخستین پایگاه انقلاب اسلامی در شیراز آغاز شد.

مسجد جامع عتیق

به گزارش شیراز 1400 ، کار مرمت و بازسازی مسجد جامعه عتیق ، 3 سال به طول خواهد انجامید، اضافه کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر روند اجرای مرمت و بازسازی مسجد جامع عتیق در بحث فنی آن نظارت خواهند کرد.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس با اعلام اینکه اعتبار دولتی طرح مرمتی مسجد 4 میلیارد و 800 میلیون تومان است، اظهار داشت: سهم هرکدام از دستگاه هایی که در این طرح مشارکت کرده اند مشخص شده است.
فایز چراغ سحر مدیر هماهنگی امور رفاهی زائرین استانداری فارس در این خصوص اظهار داشت: مرمت و بازسازی مسجد جامع عتیق به صورت فاز به فاز و براساس اولویت بندی آغاز شده است که شامل احیای صحن، ورودی ها، و خدای خانه و نیز جلوگیری از نفوذ آب، تعمیرات سقف شیروانی، کف بدنه و سقف شبستان، مرمت آجر کاری و بندکشی جدارهای خارجی، سنگ فرش حیاط، بازسازی کانال و تأسیسات ، مرمت و احیای خدای خانه ، مرمت کاشیکاری سر در ورودی و تعمیرات موضعی پشت بام خواهد بود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. محمد پ

    من از وقتي يادم مياد اطراف اين جور اماكن شن وماسه ريخته شده و يكي دو كارگر خسته و بيحال در حال وقت گزراني و كار تفنني هستن.هيچوقتم تمام نميشه دليلشم اينه كه پيمانكار بودجه ميگيره و شروع بكار ميكنه و ميانه راه به دلايل مختلف دست از كاركردن ميكشه و هر روز هم خسارت بيكاري نيروهايي كه نداره رو از شهرداري ميگيره و تا به نون و نوايي برسن. متاسفانه ترميم هم اسولي و حساب شده انجام نميگيره و بنابراين بعد از مدت كوتاهي نياز به ترميم مجدد هست !! و وباره بودجه اي ديگر و وز از نو روزي از نو…

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *