تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024

آخرین اخبار

پیروزی تیم بسکتبال لیموندیس شیراز برابر تیم مس رفسنجان دو کشته و سه مصدوم در برخورد کامیون با خودرو سواری 🎥: مرگ ۸ نفر بر اثر گازگرفتگی در فارس 📸 افتتاح باند جنوبی بزرگراه کوهسار و سپس تعطیلی آن! فجرسپاسی برابر نفت مسجد سلیمان شد 📸 برداشت گل نرگس از بزرگترین نرگس زار دیم کشور شکست تیم لیموندیس شیراز مقابل نماینده آبادان 🎥 معرفی پروژه پارک آبی شیراز 🎥 ادامه روند ساخت بزرگراه شرق شیراز ارایه لایحه بودجه ۲۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی شهرداری شیراز در سال ۱۴۰۳ پروژه نیمه کاره و شکست خورده المان ورودی غربی شیراز خرید آنلاین تنقلات تا ۵۰% تخفیف در شیراز: لذت خرید بدون دردسر حوادث بی پایان رانندگی در آزادراه شیراز – اصفهان 🎥 تصاویر هوایی از طبیعت برفی فارس گلایه شهردار شیراز از شرایط تامین واگن برای خط ۲ مترو گازگرفتگی ۳۸ نفر در استان فارس تبلیغات گسترده در صفحات اینستاگرام شیراز بازگشت خطوط شبانه اتوبوس به شیراز ورود سامانه بارشی به فارس 📸 پیشرفت پروژه زیرگذر گویم / آذر ۱۴۰۲

6

شهرداری شیراز با ساخت چند پارک و پل بزرگ ورشکسته نمی‌شود

 • کد خبر : 32878
 • 24 فروردین 1396 - 9:39

شهردار شیراز با بیان اینکه شهرداری با ساخت چند پارک و پل بزرگ ورشکسته نمی‌شود گفت: از چه کسی قرض کردیم که بدهکار باشیم نباید اجازه داد برخی مغرضانه فعالیت شهرداری را زیرسوال ببرند. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، علیرضا پاک‌فطرت امروز در نخستین جلسه شورای اداری شهرداری شیراز در پاسخ به فرافکنی‌ها علیه شهرداری شیراز و فعالیت‌های جهادی آن در عمران و آبادانی این کلان‌شهر اظهار داشت:در پنج سال گذشته در برخی از بخش‌ها به اندازه یک قرن گذشته، در شهر شیراز کارهای عمرانی و فرهنگی شده است.

وی با بیان اینکه افزایش جمعیت شیراز در پنج سال گذشته به اندازه حدود ۴۰۰ هزار نفر و معادل یک شهر بزرگ است، گفت: اما در عین حال خدمات متفاوت و مناسب ارائه شده،و جالب است که برخی با این افزایش جمعیت مخالف ساخت بزرگراه و پل و دیگر ملزومات یک شهر بزرگ هستند.

پاک‌فطرت در مورد نیروهای شرکتی شهرداری گفت: در این زمینه مشکل نخست خالی نبودن پست‌های سازمای بود که پس از تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته بعد از سه سال این مهم رفع مشکل شد و تعداد مناطق شهرداری شیراز نیز به ۱۱ منطقه افزایش یافت.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: امروز کارمند شرکتی و رسمی برای شهرداری تفاوتی ندارد و در سال‌های گذشته نیز تلاش شده حقوق و مزایای این عزیزان به هم نزدیک شود.

شهرداری وضع مالی مناسبی دارد

پاک‌فطرت در پاسخ به اینکه امروز برخی اعلام می‌کنند شهرداری بدهکار است، گفت: شهرداری نسبت به تمام دوران خود از وضع مالی بسیار مناسب‌تری برخوردار است و این مهم در اجرای طرح‌های اواراق مشارکت و سرمایه‌گذاری نیز مشهود است.

وی با اشاره به اینکه امروز باید مدیران و کارکنان شهرداری حافظ منافع شهرداری باشند، تصریح کرد: با چند پل و چند پارک بزرگ ساختن ورشکسته نمی‌شویم، از چه کسی قرض کرده‌ایم که بدهکار باشیم!

شهردار شیراز افزود: این پروژه‌ها برای شیراز کوچک است؛ باید طرح‌های بزرگ عمرانی شهرداری بیشتر شود چون جایگاه این کلان شهر بالاتر از این طرح‌ها است.

شهردار شیراز گفت: در سال‌های گذشته با یک برنامه‌ریزی منسجم دنبال تغییرات اساسی در طرح‌های عمرانی و فرهنگی شهرداری شیراز بوده‌ایم که این مهم محقق شد و از این پس نیز ادامه می‌یابد.

رینگ‌های ترافیکی باید ۲۰ سال قبل ساخته می‌شد

پاک‌فطرت به موضوع ایجاد رینگ‌های ترافیکی در شهر شیراز و تکمیل آنها اشاره و خاطرنشان کرد: این رینگ‌های ترافیکی باید ۲۰ سال قبل ساخته می‌شد، بدون شک ایجاد این رینگ ها در بحران ها هم موثر خواهد بود و امروز نیز خودورها به راحتی می‌توانند مسیر شرق به غرب و شمال به جنوب را در کمترین زمان ممکن طی کنند.

شهردار شیراز همچنین خواستار توجه بیشتر به افزایش رضایت‌مندی شهروندان شد و گفت: امروز، شهروندی که به شهرداری مراجعه می‌کند باید طوری با او رفتار شود که با رضایت کامل محل را ترک کند.

وی افزود: رضایت‌مندی تنها مربوط به ارباب رجوع نیست؛ بلکه رضایت‌مندی پرسنل نیز در کنار آن بسیار مهم است.

پاک‌فطرت به اجرای طرح‌های مختلف اجتماعی در شهر شیراز و تاثیرگذاری آن در جامعه اشاره و تصریح کرد: امسال مددسرای مهربانی توسط شهرداری شیراز راه اندازی شد و در نوروز  ۹۶ نیروهای خدوم آن به ۴۰۰ نفر از در راه ماندگان ارائه خدمات کردند که این مورد توجه قرار گرفت.

شهردار شیراز بیان کرد: همچنین با افزایش تعداد سراهای فرهنگ مهربانی به سه عدد، بخش زیادی از کمک‌ به نیازمندان از این سراهای فرهنگ مهربانی صورت گرفت که باید بیش از پیش برای فرهنگ سازی بیشتر در این راستا قدم برداشت.

باغ‌های خانواده هر روز به ورزش بانوان اختصاص می‌یابد

وی به باغ‌های خانواده و تلاش ‌ای شهرداری شیراز برای تقویت بنیان خانواده و ایجاد فضایی آرام برای دورهم نشینی خانواده‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته هر روز از ساعت ۶ تا ۸ صبح به طور رایگان این باغ های خانواده به ورزش بانوان اختصاص یافته و تربیت‌بدنی شهرداری نیز آموزش لازم را ارائه می‌دهد.

شهردار شیراز گفت: همچنین هر روز از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۲۴  باغ‌های خانواده بدون وقفه برای استفاده در اختیار شهروندان شیرازی قرار می‌گیرد.

وی افزود: استفاده از باغ‌های خانواده برای تمام کارکنان زحمت‌کش شهرداری و بازنشستگان آن به طور کامل رایگان بوده و بازنشستگان دیگر نیز که دارای کارت منزلت هستند نیز می‌توانند به صورت نیم بها از  این باغ‌های خانواده استفاده کنند.

پاک‌فطرت به ایجاد فضاهای مناسب شهری نیز اشاره و بیان کرد: برخی از خیابان‌های مرکزی شهر شیراز و به تازگی خیابان انوری سنگفرش شده و شرایط مناسبی را برای شهر و شهروندان بوجود آورده است که اگر سالانه در هر منطقه‌ای از شهرداری شیراز دو تا سه خیابان سنگفرش شود در پنج سال آینده شاهد سنگفرش شدن تعداد زیادی از خیابان‌ها در شیراز می‌شویم و این هم در کاهش هزینه‌های جانبی و زیست محیطی آسفالت تاثیرگذار بوده و هم زیبایی شهری و هم آرامش در رفت و آمد را به دنبال دارد.

۸۰ درصد بودجه شهرداری شیراز عمرانی است

شهردار شیراز در مورد بودجه شهرداری و نحوه هزینه کرد آن گفت: طبق قانون باید ۴۰ درصد بودجه شهرداری عمرانی و ۶۰درصد جاری باشد که در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد بودجه شهرداری شیراز عمرانی است و این نشان از عملکرد بالای شهرداری در بخش عمران و آبادانی شهر است.

وی گفت: امروز در بیش از ۴۰۰ نقطه شهر شیراز از ۴۰ متری عمق زمین در ایستگاه مترو امام حسین(ع) تا ارتفاع بالای ۱۸۰۰ متر در ارتفاعات شمالی و جنوبی، فعالیت عمرانی توسط شهرداری شیراز در حال انجام است که برخی از این پروژه‌ها در کشور کم‌نظیر است.

پاک فطرت بیان کرد: در حال حاضر با فعالیت عمرانی رینگ‌های شهری در حال پایان یافتن است و پایان کار نیز به یک اراده مصمم و یاعلی دیگر نیازدارد.

شهردار شیراز خواستار صرفه‌جویی بیشتر توسط کارکنان شهرداری شد و گفت: صرفه‌جویی نیز یک نوع درآمد است و هرچه بیشتر مورد توجه باشد کار عمرانی نیز بیشتر می شود.

پاک‌فطرت همچنین از مسئولان و مدیران شهرداری شیراز خواست در استفاده از امکانات شهرداری همانند استفاده از امکانات منازل خود رفتار کنند و با کنار گذاشتن هوای نفس به دنبال انسجام و هماهنگی بیشتر بین دستگاهی باشند.

۲ کارخانه بزرگ و مدرن تولید آسفالت کشور در شیراز افتتاح می‌شود

شهردار شیراز همچنین در سخنان خود با اشاره به اینکه در تماس‌های شهروندان با سامانه ۱۳۷ شهرداری شیراز، بیشترین درخواست‌ها به موضوع آسفالت بر می‌گردد،گفت: شهرداری دو کارخانه آسفالت مجهز خریداری کرده که ظرفیت تولید آسفالت در هر کارخانه در ساعت ۲۴۰ تُن است که این کارخانه ها علاوه بر تولید آسفالت، تولید بتن و تولید آسفالت رنگی را هم انجام می‌دهد و به‌ زودی به بهره برداری می‌رسد.

شهردار شیراز بیان کرد: حتی در یکی از این کارخانه‌های آسفالت، امکان تبدیل تراشیده ‌ای آسفالت به آسفالت استاندارد وجود دارد و مصرف قیر در راستای بهبود مسایل زیست محیطی و سلامت شهروندان، کمتر می‌شود.

وی بیان کرد: با آغاز تولید آسفالت در این کارخانه‌ها در نیمه نخست امسال، مشکل آسفالت خیابان‌ها و معابر شهر شیراز، هم در کمیت و هم در کیفیت برطرف می‌شود.

شیراز دارای باغ گل می‌شود

پاک فطرت همچنین خواستار توجه به فضاسازی شهر شیراز در اردیبهشت ماه شد و افزود: در اردیبهشت، باغ گل‌ها در شهر شیراز آماده شده و تحویل شهروندان می‌شود.

وی به ساخت پارک‌های بزرگ چند صد هکتاری در تمامی نقاط شهر به ویژه در ارتفاعات اشاره کرد و افزود: تله‌کابین و باغ پرندگان در پارک ۵۸۰ هکتاری دراک به زودی کلنگ‌زنی می‌شود.

شهردار شیراز خطاب به مسئولان شهری شهرداری خاطرنشان کرد: مهم نیست که شهروند، شهردار یا کارمند شهرداری باشید، هر که هستید باید نسبت به مکان زندگی خود و عمران و آبادانی آن تعصب داشته باشید.

telegram
لینک کوتاه : https://shiraz1400.ir/?p=32878

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 12در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۲
 1. خدمات عمرانی پاکفطرت در شیراز قابل انکار نیست و خیلی هم خوبه اما ایکاش به این نکته هم توجه میکردند که یک اصل مهم مدیریت شهری و ساخت پروزه های عمرانی سرعت عمل و کیفیت در کنار همدیگه هست. شیراز به ده برابر این ساخت و سازها نیاز داره چون یک کلانشهره نه روستا ولی متأسفانه تفکر حاکم بر بسیاری بخش های اجرایی شهر چیز دیگری است. بعضیا با دین یه کنار گذر و پل یک سطحی چنان ذوق زده میشن که نگو و نپرس!!!!!فکر میکنن شیراز هم مثل روستای خودشونه که همین دو تا پل و خیابون براش کافی باشه. امیدوارم کارهای پاکفطرت با سرعت بیشتری پیشرفت کنه.

 2. ایشالا صحبت ها در مورد اسفالت، و افتتاح و کلنگ زنی مکانهای تفریحی واقعیت داشته باشه. دو موضوعی که شیراز شدیدا بهشون نیاز داره. به امید عملی شدن .

 3. امین جان باغ گلها و باغ پرندگان دقیقا کجا هستند و وضعیت اجرایی آنها در چه مرحله ای است؟ ممنون

 4. وضعیت اسفالت خیابانهای فضیلت واقعا افتضاح هست برای نمونه

  خیابان فضیلت ( مخصوصا بخش ورودی از بلوار مدرس )

  خیابان بین کوی زهرا تا شاهزاده قاسم

  خیابان نصر ( کلبه تا سرداران )

 5. همشهریان عزیز یه مورد دیدم که دل خودم و دوستم و همگی سوخت لطفا اگه دلسوزید بخونید و تذکر بدین

  چرا جدیدا مد شده یه عده آدم عقده ای و مشکل دار و پست میان این بهارهای نارنج که زیبایی شهر و عطر شیراز هست رو میچینند؟؟؟؟

  اقا ترو به خدا شهرداری بیاد یه کاری کنه اگه این روش ادامه پیدا کنه کل بوی عطر بهار نارنج شیراز از بین میره و زیبایی شه رنیز اسیب میبینه / هر یک از این گلها میتونه یه نارنج خوشکل بده که باعث زیبایی شهر هم میشه در اینده

  من برای هر کدام از این گداصفتها که در حال چیدن این گلهای زیبا بودن با ماشینم بوق زدم و تذکر دادم / کاش دولت و شهرداری و کل مردم شیراز یه کار انقلابی کنند و این حرکت زشت رو تقبیح کنند.

  یک شیرازی دلسوز شهر

  • حرف دل منو زدی این مردم خیلی بی فرهنگ هستن نه در یک زمینه نه در دو زمینه بلکه در هر زمینه اجتمعای و بخاطر لو لول بودن

 6. بخدا پاک فطرت بی نظیر شیراز رو ابرومند کرد زنده باد امیر کبیر شیراز و ننگ بر بدخواهاناو و پیشرفت شیراز اون پروژه های عمرانی در شیراز ااجرا کرد ۶ سال پی ارزوی یه پایه خشک و خالیشو داشتیم حتی اگه گند پیش رفتن پروژها
  من پاک فطرت برام از رئیس جمهور مهم تر و قابل احترام تر چون دلسوز شیراز
  امیدوارم در زمینه برج سازی هم یک المان مدرن در شیراز ساخته شود مخصوصا یک سالن اجتماعات در حد سالن همایش های اصفهان

 7. این باغ پرندگان مثل همون قبلی هست؟ که با یه برف همه پرنده ها مردن؟
  لطفا یه خبر از باغ گلها بزارین تصویری

 8. با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شهردار محترم شیراز خواهشمندم زمینی مه واقع در سمت چپ میدان غلامی واقع در بولوار دولت هست را اسفالت کنید ممنونم

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.