تبدیل فضای سبز بوستان مروارید به ساختمان شهرداری منطقه 2!

سایت خبری – تحلیلی شیراز1400 : کافی است گاهی با کمی حوصله برنامه گوگل ارث را باز کرده و با کمی جست و جود در ابزار زمان این برنامه به تخریبهایی که در فضای سبز شهر ایجاد شده و البته بصورت ماهیانه به تعداد آنها افزوده می شود، پی ببری! در ادامه تخریب باغها و فضاهای سبز شهری شیراز که شهرداری اعلام کرده در انجام آنها بی تقصیر است و مراجعی بالاتر به انجام این تخریبها رای داده اند، ساختمان جدید شهرداری منطقه 2 باعث تخریب بخشی از فضای سبز بوستان مروارید شده است.

تبدیل فضای سبز بوستان مروارید به ساختمان شهرداری منطقه 2!

تبدیل فضای سبز بوستان مروارید به ساختمان شهرداری منطقه 2!

سووال مهم این است که چرا همیشه فضاهای سبز در اولویت تخریب و تغییر کاربری قرار دارند؟ آیا واقعا هیچ زمین دیگری برای ساخت این ساختمان در دسترس نبود و حتما باید فضای سبز تخریب می شد؟
در برابر تخریب فضاهای سبز شهری کدام نهاد پاسخگو است و کدام نهاد وظیفه نظارت بر اینگونه تخریببها و تضییع حقوق شهروندان را دارد؟ با ادامه روند فعلی از یک سو و جایگزینی فضای سبز بولوارها و جداول با بتن و سیمان، بی تردید فضای سبز سطح شهر تا سالهای اینده به مقدار ناچیزی خواهد رسید. در آینده ای نه چندان شیراز از شهری سرسبز به شهری خشک و بیابانی تبدیل خواهد شد که مهمترین مولفه آن سیمان و بتن است!

تبدیل فضای سبز بوستان مروارید به ساختمان شهرداری منطقه 2!

تبدیل فضای سبز بوستان مروارید به ساختمان شهرداری منطقه 2!

 

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

4 نظر

 1. محمدسعید

  با این روندی که داره پیش میره یه لحظه شیراز 20 سال آینده رو تصور کنید!!!!یزد در مقابلش بهشت محسوب میشه!!!!!وقتی میگم بزرگترین تخریبها و خیانت ها در فضای سبز شهری در زمان پاکفطرت انجام شد برای همین چیزهاست!!!!!

  پاسخ
 2. رهگذر

  شهرداری داره تمام باغهای چمران رو یکی یکی تملک میکنه به بهانه اینکه میخوام راه گذر و بوستان و غیره بسازم. دقیقاً همون برنامه‌ای که برای باغهای رزی فرهنگ شهر درست کرد به زور از مالکینش گرفت و بعد هم با قیمت گزاف فروخت تبدیل شد به مجتمع های آپارتمانی بین فرهنگ شهر و کمربندی.

  پاسخ
 3. جمشید

  شرم آوره
  البته یادآوری کنم وقتی شما به خاطر پل ولیعصر پارک ولیعصر تخریب شد هیچ واکنشی نشان ندادید؛
  اضافه کنم همین اتفاق در پارک کوی زهرا هم اتفاق افتاده است، در پارک طاووسیه سعدی هم قبلا اتفاق افتاده بود و …..
  در این موارد باید مدعی العموم اقامه دعوا کند، اعضای شورای شهر پیگیری کنن که اینها هم توهمه !!!
  اما در این بی مسئولیتی اعضای مسئول وظیفه رسانه ها سنگین تر میشه از جمله شما که بابت این پیگیری رسانه ای از شما ممنونم.

  پاسخ
 4. امیر

  خنده دار تر اینکه شهرداری مدعی ساختن تقاطع و پل تو شیرازه در صورتیکه داره با تخریب پارکها و فضای سبز شیراز اونو تبدیل به کویر میکنه . متاسفانه شورای شهر و شهرداری شیراز و در راس اون شهردار شیراز آقای پاک فطرت بزرگترین تخریب و نابودی را در فضای سبز و باغها را در شیراز رقم زدند. متاسفانه شورای شهر تبدیل شده به یک مافیای اقتصادی بجای خدمت به شهر. در هر جای دنیا بود این مسئولین را محاکمه میکردن ولی اینجا….. آقای پاک فطرت مردم شیراز هرگز شما را بخاطر تخریب گسترده فضای سبز نمیبخشند. وای بحال شما چجوری میتونید شب راحت بخوابید.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *