بهار سینما در فارس

راه اندازی سینما منوچهری در هتل چمران شیراز

1مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: با ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به حوزه تاسیس سینما در فارس، طی یک سال گذشته ۳ هزار صندلی بر تعداد صندلیهای سینمایی فارس افزوده شده است.
به گزارش شیراز ۱۴۰۰ به نقل از خبرجنوب:بهزاد مریدی با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از شهریور سال گذشته تاکنون تمرکز ویژه ای را معطوف به توسعه سینما در استان داشته، اظهار داشت: در مدت زمان کمتر از یک سال، با ورود و همکاری سرمایه گذاران بخش خصوصی، توسعه قابل توجهی را در تعداد سینماهای شیراز و برخی از شهرستان های استان شاهد بوده ایم. وی گفت: با تاسیس این سینماهای جدید و با همکاری سرمایهگذاران خصوصی در مجموع، ۳ هزار صندلی بر تعداد صندلی های سینما در استان افزوده شده است.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: سینما هنر و تجربه با ۱۱۰ صندلی، سینما فرهنگ با ۲۰۰ صندلی، سینما تک پیرسوک با ۵۰ صندلی، سینما غزل با ۱۱۰ صندلی، سینما گلستان با ۲۵۰ صندلی و سینمای دیجیتال در تالار ابوریحان شیراز از جمله سینماهایی هستند که طی یک سال گذشته در شیراز تاسیس شده اند یا به زودی آغاز به کار می کنند.
مریدی با اشاره به تاسیس سینما منوچهری در هتل چمران شیراز که ۲۰۰ صندلی ظرفیت دارد، گفت: برای گسترش این کار با دیگر هتل های شیراز نیز -که ظرفیت راه اندازی سینما را دارند- رایزنی هایی انجام شده تا بتوان در آنها نیز چنین برنامه ای را عملیاتی کرد. وی با اشاره به اینکه طی یک سال گذشته در شهرستان های کازرون، آباده، لارستان، گراش و فسا نیز سینماهایی با حمایت سرمایه گذاران خصوصی آغاز به کار کرده اند، افزود: بخشی از این سینماها کاملا توسط سرمایه گذاران خصوصی ایجاد شده اند یا اگر فضای سینما دولتی بوده تجهیز و راهاندازی آن را بخش خصوصی در شیراز و سایر شهرستان ها دنبال کرده است.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در ادامه با بیان اینکه فروش بلیط و استقبال از این سینماها نیز قابل توجه بوده است، عنوان کرد: تاسیس این سینماها حاکی از آن است که با تشویق می توان سرمایه گذاران را به حوزه های فرهنگی و هنری جذب کرد.به گفته مریدی علاوه بر تاسیس سینماها، طی تفاهم نامه منعقد شده با ستاد اکران های جنبی قرار است پخش فیلم های مختلف در ۱۷ شهرستان دیگر استان نیز دنبال شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

6 نظر

 1. ستار

  بسیار خبر خوبی است با احتساب پردیس مجتمع خلیج فارس با ۶ سالن وضع از این هم ایشالا بهتر میشه . امیدوارم حال سینما پرسیا هم به زودی خوب بشه و از این وضعیت تعمیرات همیشگی بیرون بیاد .
  تا الان سینماهای فعال شیراز این هاست :
  ۱ – سینما سعدی
  ۲– سینما ایران
  ۳ – سینما فلسطین
  ۴ – سینما پیام
  ۵ – سینما شیراز
  ۶٫سینما فرهنگ
  ۷٫پردیس گلستان (سه سالن )
  ۸٫سینما غزل (تالار حافظ )
  ۹٫ سینما هنر و تجربه (تالار حافظ )
  ۱۰٫سینما تک
  ۱۱٫تالار ابوریحان
  ۱۲٫سینما حافظ

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 2. hosseinz

  امین جان یه سوال داشتم چند وقت پیش یه خبری داشتیم که هتل شیراز در حال راه اندازی یک مجتمع فرهنگی در کنار هتل هست حتی این خبر تو سایت هم توسط شما کار شد،خبری از این طرح داری ؟ اینکه در چه مرحله ای هست و آیا شامل مجتمع سینمایی هم میشه یا نه؟

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *