پیشرفت ۳۰ درصدی ساخت ترمینال جدید پروازهای خارجی فرودگاه شیراز

۳۰ درصد از مراحل ساخت بزرگترین ترمینال هوایی کشور در فرودگاه بین المللی شیراز انجام شده است. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرجنوب، مدیر کل فرودگاه های فارس از پیشرفت ۳۰ درصدی مراحل ساخت بزرگترین ترمینال هوایی کشور در شیراز خبر داد و گفت : برای ساخت این ترمینال هوایی که به پروازهای خارجی اختصاص دارد مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات فرودگاه های کشور در نظر گرفته شده که ۳۰ میلیارد تومان آن تاکنون صرف اقدامات اولیه همچون تجهیز کارگاه ها و اسکلت بندی ساختمانی شده است .


رضا بدیعی فرد با اشاره به اهمیت راه اندازی این ترمینال هوایی برای سهولت تردد گردشگران و مسافران خارجی در استان گفت : این ترمینال هوایی با وسعت ۲۳ هزار متر مربع در ۳ طبقه برای تردد ۳ میلیون مسافر در سال در نظر گرفته شده است که با تکمیل این پروژه ، شهر شیراز پیشرو در پروازهای خارجی ورودی به کشور خواهد بود .
وی افزود : ساخت این ترمینال هوایی علاوه بر بالا بردن تعداد پروازهای خارجی ورودی به استان صنعت گردشگری منطقه را تحت تاثیر قرار داده و رونق واهد بخشید . مدیر کل فرودگاه های فارس روند ساخت این ترمینال هوایی را از ابتدا در مدت ۳۰ ماه پیش بینی کرد و افزود : هم اکنون ۱۱ ماه از آغاز پروژه سپری شده و اگر استان به تعهدات خود در قبال پرداخت ۳۰ درصد از مبلغ مورد نیاز ساخت ترمینال هوایی که برابر با ۳۰ میلیارد تومان است عمل نکند، پروژه در موعد مقرر به اتمام نخواهد رسید. وی ادامه داد: در صورت عدم تامین مبلغ فوق از سوی استانداری باید به منابع دیگر نظیر شرکت فرودگاه های کشور و یا بخش خصوصی متوسل شد. بدیعی فرد مهمترین برنامه های سال جاری اداره کل فرودگاه ها فارس را تکمیل پروژه های نیمه تمام سال گذشته بر شمرد .
وی با تایید افزایش تعداد پروازهای ورودی به فرودگاه های استان در ۳ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تصریح کرد: میانگین تعداد مسافران خارجی ورودی به استان در این مدت زمان نسبت به مدت مشابه پارسال ۴ درصد افزایش داشته است . مدیر کل فرودگاه های فارس در ادامه به افزایش تعداد مسافران داخلی ورودی به استان نیز در ۲ ماه نخست امسال اشاره کرد و گفت تعداد مسافران داخلی ورودی به استان در این بازه زمانی ۳۷ درصد افزایش داشته است . وی در ادامه از تاسیس ترمینال مسافربری فرودگاه لامرد،ساخت ساختمان بانک ملی و نیروی انتظامی در فرودگاه بین المللی شیراز و کارگاه پایانه هوایی صادرات بار در سال جاری خبر داد. بدیعی فرد تمامی این طرح ها را تکمیل شده دانست و زمان افتتاح آنها را همزمان با هفته دولت سال جاری عنوان کرد.
فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز با ۲۴ هزار و ۵۷۲ نشست و برخاست، اعزام و پذیرش بیش از دو میلیون مسافر و ارسال و پذیرش ۲۶ هزار و ۲۰۳ تن بار، از نظر حجم تردد ، تعداد مسافر و حجم بار چهارمین فرودگاه کشور است که از دو بخش ترمینال داخلی و خارجی تشکیل شده است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

4 نظر

 1. فرهاد

  از صحبتهای آقای بدیعی مشخصه که نباید به افتتاح به موقع این پروژه خوش بین بود و احتمال دارد که این پروژه هم به سرتوشت بقیه پروژه های فرسوده شیراز دچار بشه. البته آرزو می کنم که چنین نباشد.

  پاسخ
 2. علیرضا

  امیدواریم در روی دیوارها کار تاریخی وفرهنگی متناسب با شیراز انجام بشود تا صنایع دستی و فرهنگ و تاریخ جلوی چشم باشد از احاظ روانشناسی خیلی مهمه

  پاسخ
 3. Reza A

  یه سوال ؟
  ینی مسئولای استان ما نمی تونن مثل مسولای استان های شمالی هماهنگ بشن و سهمیه تیم نفت رو برای فجر بگیرند ؟؟ یا دوست ندارن این کار رو بکنن ؟؟

  پاسخ
 4. Happyy

  وضعیت قسمت پرواز های بین المللی فرودگاه شیراز افتضاحه به تمام معنا هست, واقعا خجالت آوره. بیشتر از مترو و آزادراه و هر چیز دیگه ای نیاز به توجه و سرمایه گذاری داره …

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *