راه‌اندازی پروازهای کارگو از خردادماه در شیراز

1415211رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: با تلاش‌های انجام شده و همراهی خوب اتاق بازرگانی و سایر فعالان بخش خصوصی، پروازهای کارگو ویژه حمل بار صادراتی از شیراز به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس، خردادماه آغاز می‌شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، علی همتی عصر یکشنبه ۱۹ اردیبهشت در جلسه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، برگزار شد، گفت: پروازهای باری از خردادماه توسط بخش خصوصی از فرودگاه شیراز انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: قرار است هر هفته ۴ پرواز، میوه و تره‌بار صادراتی را از شیراز بارگیری کرده و به مقاصد تعیین شده در حوزه خلیج فارس منتقل کند.

همتی با بیان اینکه دایر شدن پروازهای باری، با تلاش کارگروه توسعه صادرات و با همراهی بخش خصوصی خصوصا اتاق بازرگانی شیراز، محقق شده است، گفت: بخش خصوصی نیز قول داده که بار میوه و تره‌بار صادراتی را در کیفیت مناسب با بسته‌بندی مطلوب، برای پروازهای هفتگی تامین کند.

همتی همچنین گفت: تاکنون مشکلات ۳۴۴ واحد صنعتی در شصت و دو جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان فارس بررسی و منجر به ۳۰۴ مصوبه شده است.

وی اضافه کرد: بالغ بر ۵۰٫۳ درصد از مشکلات و موانع واحدهای صنعتی بررسی شده در این جلسات کاملا مرتفع شده است.

همتی در ادامه گفت: سال گذشته با تلاش‌های استاندار محترم و مجموعه معاونان استانداری فارس، موفق به دریافت هزار میلیون دلار تسهیلات ارزی از طریق صندوق توسعه ملی با هدف اعطا به بخش خصوصی، شدیم.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *