تاخیر ۱۰ ماهه در افتتاح پارک دراک!

برکه پارک کوهستانی دراک

امین آل شمس؛ سایت خبری – تحلیلی شیراز۱۴۰۰: در حالیکه معاون مالی اداری شهرداری شیراز از استفاده شهروندان شیرازی از پارک کوهستانی دراک از اردی بهشت سال ۹۵ خبر داده بود، شهردار شیراز این وعده را به انتهای امسال، یعنی ۱۰ ماه بعد موکول کرد! محمد حسن اسدی در بهمن ماه سال گذشته و در نشست بررسی راهکارهای راه‌اندازی پارک دراک، از افتتاح پارک و تفرجگاه کوهستانی ۵۸۰ هکتاری دراک در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داده و گفته بود: شیرازی‌ها اردیبهشتی متفاوت را در دامنه‌های کوهستانی دراک تجربه خواهند کرد.

اگنون شهردار شیراز در بازدید از این پروژه، خبر از افتتاح آن تا پایان سال داده که از این دست وعده ها را بر سر طرح هایی مانند پارک چنارراهدار دیده ایم و البته بعد از چند سال هنوز به نتیجه نرسیده و مشخص نیست چرا هیچ زمان بندی خاصی برای بهره برداری از طرح های شهرداری شیراز به خصوص طرح های تفریحی وجود نداشته باشد و همه چیز به آینده ای که معلوم نیست چه زمانی فرا می رسد، موکول می شود.

نکته دیگر اینکه شهرداری شیراز در سال گذشته برخلاف مصوبه شورا که موظف بود یک خط تله کابین را شروع به ساخت کند، از این کار سر باز زد تا یادآور طرحهایی همانند پارک ۲۰۰ هکتاری جنوب، برج تاریخی ایران، شهر عتیق و … باشد و همچنان خواندن این جملات شهردار محترم که شیراز بهترین مکان برای سرمایه گذاری است و چه امکاناتی قرار است با حضور سرمایه گذاران خیالی ساخته شود.

 تجربه چندسال اخیر نشان دهنده آن است که شیراز پیشنهاد دهنده طرحی بوده و سپس در شهرهای دیگر اجرایی می شود تا شهروندان شیرازی برای استفاده از این طرحها به شهری دیگر سفر کنند. شهر سلامت، پارک پرندگان، پارک آبی، پارک مینیاتوری، شهربازی و … از این دست طرحها هستند که شاهد ایده آن در شیراز و اجرا در دیگر شهرها بوده ایم.

اگر به آرشیو شیراز۱۴۰۰ مراجعه کنیم به کوهی از وعده های رنگارنگ و زیبا می رسیم که هیچ کدام به نتیجه نرسیده اند : پارک مینیاتوری در هفت تنان، تله کابین دروازه قرآن و دراک، برج تاریخی، تالار مرکزی شیراز، پارک آبی و آکواریوم برف فروشان، پارک ۲۰۰ هکتاری توسعه جنوب، پارک پرندگان و گلها، مجموعه تئاتر باغ سیب زا و … .

به هرروی حرف و مصاحبه نه برای شهروندان مراکز تفریحی شده و نه برای سرمایه گذاران جاذبه ای برای ورود سرمایه. شیراز با سرعت در حال عقب افتادن در توسعه زیرساخت های فرهنگی و تفریحی خود است و هر چقدر هم مسوولان محترم مصاحبه های رنگارنگ درخصوص ایجاد این مراکز کنند، هیچ تفاوتی برای شهروندان نخواهد داشت. شیراز خیلی سریع و زودتر به مراکز تفریحی مدرن، مجهز و درخور نام خود نیازمند است، آن هم با بهترین برندها و استفاده از مشاوران برتر خارجی برای طراحی و اجرا. بهتر است شهرداری بجای بهانه آوردن کمبود بودجه و انتظار برای ورود سرمایه گذارانی که به نظر هیچگاه نخواهند آمد، سالانه یکی از پروژه های پلسازی خود را تعطیل و علاوه برآن بجای ساخت مجتمع های تجاری که شیراز دیگر نیازی به آن ندارد، خود اقدام به ساخت مجموعه های تفریحی کند.

در ادامه صحبتهای شهردار شیراز در بازدید از پروژه دراک که مانند همیشه شامل حرفهای کلی، اظهار امیدواری، بدون بیان جزییات و زمان دقیق است که برای همه آشنا و ملال آور است!

پارک کوهستانی ۵۸۰ هکتاری شیراز تا پایان امسال افتتاح می‌شود

شهردار شیراز از افتتاح و بهره‌برداری پارک کوهستانی ۵۸۰ هکتاری دراک شیراز تا پایان امسال خبرداد. علیرضا پاک‌فطرت در بازدید از روند اجرا و پیشرفت پارک کوهستانی ۵۸۰ هکتاری شیراز، اظهار داشت: تنها بوستان بزرگ شهر شیراز بوستان آزادی با مساحت نزدیک به ۲۸ هکتار است.

وی با اشاره به توسعه شهر شیراز و گسترش نیازهای مردم در زمینه استفاده از بوستان‌ها افزود: ساخت پارکی بزرگ در شیراز که پاسخگوی نیازهای شهروندان باشد به نحوی که خانواده‌ها بتوانند یک روز کامل خود را در آن سپری کنند از نیازهای ضروری شهر شیراز است.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: آغاز به کار مراحل ساخت پارک ۵۸۰ هکتاری کوهستان در شیراز مشکلات بسیاری داشت از جمله اینکه این ملک متعلق به شهرداری بود و متأسفانه افراد سودجو در آن مستقر شده بودند و بیش از  ۶ ماه طول کشید تا این افراد از ملک شهرداری خارج شوند.

پاک‌فطرت با اشاره به اینکه ساخت پارک چند منظوره‌ای آغاز شده و نزدیک به ۲ سال است در آن کار می‌شود، تصریح کرد: تا پایان امسال این پارک افتتاح شده و در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این پارک بزرگ، فراتر از نیازهای شهر شیراز پیش‌بینی شده، عنوان کرد: کاربری این پارک به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که می‌تواند استان‌های جنوبی را نیز پوشش دهد به ویژه در تابستان که شیراز هوای خوبی دارد و مردم از استان‌های گرم جنوبی به شیراز سفر می‌کنند با حضور در این پارک می‌توانند خاطرات خوبی برای خود و خانواده‌شان ایجاد کنند.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه در حال حاضر زیرساخت‌های این پارک در دست آماده‌سازی است، بیان کرد: سرمایه‌گذاری‌های زیادی می‌تواند در این پارک انجام شود و سرمایه‌گذاران می‌توانند در پروژه‌های مختلف از جمله تله‌کابین، ورزش‌های مختلف، ساخت هتل و کاربری‌های متنوع دیگر سرمایه‌گذاری کنند.

پاک‌فطرت با بیان اینکه پارک کوهستانی ۵۸۰ هکتاری نزدیک به محل احداث سد تنگ سرخ در حال ساخت است، گفت: اگر این سد تکمیل شود آب و هوای این پارک را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد و فضایی با نشاط تر برای مردم شیراز ایجاد خواهد شد و همگان می‌توانند از این زیبایی‌ها استفاده کنند.

وی همچنین به تلاش مجموعه شهرداری شیراز در راستای ساماندهی ارتفاعات شیراز اشاره و تصریح کرد: یکی از زیبایی‌های شیراز ارتفاعات آن است و شیراز یکی از کلان‌شهرهایی است که ارتفاعات بسیار زیبایی دارد که هم از نظر نوع رنگ و هم از نظر نوع خاک شرایط ویژه ای دارد.

شهردار شیراز با بیان اینکه در گذشته نیز اقدامات ارزنده‌ای در ارتفاعات شیراز انجام شده است عنوان کرد: شهرداری شیراز شتاب این فعالیت‌ها را بیشتر کرده و در حال حاضر بیش از ۱۳ هزار هکتار از ارتفاعات شیراز توسط منابع طبیعی در اختیار شهرداری قرار گرفته است تا سبز شود.

پاک‌فطرت با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز در زمینه سرمایه‌گذاری در ارتفاعات این شهر بیان کرد: باید زمینه ورود سرمایه‌گذار در این بخش فراهم و مباحث گردشگری دنبال شود اما سرمایه‌گذاری به این صورت که باید سطح اشغال حداکثر ۵ درصد باشد و ۹۵ درصد فضای سبز و طبیعی ارتفاعات باید باقی بماند.

وی تأکید کرد: فراهم کردن زمینه برای سرمایه‌گذاری در ارتفاعات شیراز مستلزم آماده‌سازی زیرساخت‌ها از جمله تأمین برق، آب، جاده و غیره است که این کار در حال حاضر توسط شهرداری و بر اساس مصوبات شورای اسلامی شهر در حال انجام است.

شهردار شیراز افزود: سال گذشته و امسال مبلغ خوبی برای این کارها در نظر گرفته شده است و امیدواریم زیرساخت‌ها به بهترین نحو و در کمترین زمان برای سرمایه‌گذارها آماده شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

32 نظر

 1. رامتین

  امین جان از تاخیرش که بگذریم، این پارک در زمان افتتاح با یه پارک معمولی ( که تو سطح شهر کم نیست) چه تفاوتی داره؟ ( البته به غیر از وسعت و محل قرار گیریش) چون مسلما تا ده ماه دیگه نه شهربازی احداث میشه نه هرم آبی نه تله کابین و …

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 2. حمید

  اگر به کامنتهایی که در زیر پست های مربوط به پارک دزاک مراجعه کنیم میبینیم اکثرا امیدی نداشتن ولی شما قاطعانه از این پروژه و افتتاح ان دفاع میکردین!!!!!!!ولی مثل اینکه اینم شد پروژه های قبلی

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. پاکرای

   درود به شهروندان عزیز
   شاید تشریح یک مثال کوچک از ساخت بخشی از یک پارک ، تا حدی دوستان رو با علت تاخیر در پروژه های شهرداری شیراز آشنا کنه .
   در پاییز سال گذشته ، مدتی درگیر مطالعات ، تهیه نقشه و ساخت آبنمایی نسبتا بزرگ ( نسبت به آبنما های سطح شهر ) برای پارک کوهستان در دامنه کوه سرخ و بالای شهرک گلستان بودم . ما رو به مشاور طرح معرفی کردند .
   در حالت عادی ، وظیفه مشاور تهیه طرح و نقشه و نظارت بر حسن انجام کار پیمانکاران هست . اما در پارک کوهستان ، مشاور از ما خواست خودمون نقشه رو تهیه کنیم ، در اختیارشون قرار بدیم و اونها روی کار ما نظارت کنند .
   در اولین جلسه آشنایی با مشاور ( که شخصا حضور داشتم ) مهندس نماینده شرکت مشاور از ما خواست هر روز براشون نهار تهیه کنیم . به علاوه لوازم دفتر و . . .
   پس از کش و قوس فراوان و تهیه نقشه و ایراد های بچگانه نماینده مشاور ( مستقر در سایت ) زمانی که اجرا شروع شد ، مشاور از ما خواست که اصطلاحا سطح صفر کار رو واسشون مشخص کنیم . ( در حالی که با توجه به اینکه طرح جامعه رو مشاور تهیه می کنه ، وظیفه مشاور هست )
   بعدا مشخص شد ، هنوز نقشه های مشاور تایید نهایی نشدند و بدون اغراق ، گاها هر هفته تغییر می کردند .
   در یک نمونه ، طی بازدیدی که مهندس ارشد طرح از تهران برای بازدید آمده بود ، به نماینده های خودشون ( مستقر در سایت ) گفتند قراره جلوی آبنما ( که قرار بود اجرا کنیم و مشغول پی کنی بودیم ) میدانی اجرا بشه و پیاده رو و باقی قضایا در این قسمت تغییر می کنه ( با اینکه بخش زیادی از پیاده رو اجرا شده بود ) .
   اینها بخش بسیار ناچیزی از روند اجرای پارک کوهستان بود و همچنان ادامه دارد .

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 3. امیر کامیار

  اولا که وعده دادن و عمل نکردن توسط آقای پاک فطرت و تیم همراه به امری معمولی و ساده تبدیل شده و جای تعجب ندارد که این بازی با افکار عمومی‌ است.
  ثانیا اگر این ۱۰ ماه باعث میشه این پارک در زمان افتتاح کامل و مجهز همراه با شهر بازی و تله کابین و هرم آبی عظیم باشه اشکالی‌ نداره . باز هم صبر می‌کنیم. بهتر از افتتاح‌های نیمه تمام و بد قواره و تشریفاتی و بی‌ خاصیت است. در حال حاضر چهره این پارک خشک و لخت بنظر میرسد و مطمئناً به فضاسازی، امکانات آبی‌ و دریاچه و فضای سبز و مبلمان بسیار بیشتری نیاز دارد. پارک کوه سنگی‌ مشهد میتواند الگوی مناسب و بی‌ بدیل از پارک‌های کوهستانی باشد.
  در نهایت اینکه در پایان امسال صدارت آقای پاک فطرت بر شهرداری شیراز به ۶ سال می‌رسد و اگر امسال پروژه‌های شاخص مانند پًل کابلی ولی‌ عصر، بزرگراه کوهسار و تقاطعات آن، پارک دراک، خط یک مترو، زیر گذر گلستان، تحول جدی در زیبا سازی و نورپردازی و … به بهره برداری نرساند و همچنان با تاخیر و روزمرگی وعده سال بعد را بدهند خستگی‌ ایشان در مقام شهردار کلانشهر شیراز محرز میشود و آنگاه باید بفکر شهردار تازه نفس و بسیار بزرگ تر و با انگیزه تر برای شیراز جنّت فراز بود.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 4. امیرم

  بودجه ای که امسال شهرداری می خواهد برای ارتفاعات هزینه کند به اندازه ای هست که بتواند تله کابین دروازه قران و پارک دراک رو راه اندازی کنه . اجرای یک خط تله کابین ۴۰ میلیارد تومان هزینه دارد و بودجه شهرداری برای کار در ارتفاعات ۱۰۰۰ میلیارد تومان می باشد .
  برای اینکه سرمایه گذار وارد ساخت تله کابین بشه اعلام کنند بهره برداری از تله کابین تا چند سال برای سرمایه گذار خواهد بود ؟
  اگر مدت زمان بهره برداری کم باشد هیچ وقت سرمایه گذار وارد عمل نخواهد شد . و اگر شهرداری واقعا تشخیص میدهد که در مدت کم بازگشت سرمایه رو به همراه دارد پس بهتر هست که خود شهرداری پروژه تله کابین رو اجرایی کند .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 5. Reza

  آقا چند مدت پیش که خبر رو مننشر کردین من گفتم محال ممکنه ولی مدیر سایت گفتن نه پیشرفت خوبی داشته و ایشالا افتتاح میشه….ولی یه نکته که این وسط واقعا باعث عقب مونی تو شهرمون شده از لحاط تفریحی متاسفانه بی تفاوتی خود شهروندانه…ما خودمون از مسولین با اصطلاح دلسوز نمیخوایم و بهشون فشار نمیاریم…اگه جنبش مردمی این وسط وجود داشت و مردم خودشون با استفاده از نامه و درخواست و شکایت و انتشار مطلب تو فضای مجازی واقعا به این مسولین سست اراده و بی خیال فشار وارد میکردن اونا هم پاسخگو بودن…همه این مکانها با پول ما مردم و از جیب خودمون داره هزینه میشه پس چرا پیگیر نیسیم؟؟؟؟!!!! ما هممون اگه ۱۰۰ هزار تومان از کسی طلب دتشته باشیم پیگیری میکنیم ولی وقتی از پول مالیات و عوارضی که میدیم قراره یه همچین طرحهایی پیاده شه هیچوقت پیگیر نیسیم….فکر کنم بیشتر از ماست که بر ماست….

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 6. Peyman

  ما که دستمون به جایی بند نیست اما شما که در مقام خبرنگار و اصحاب رسانه و … هستید به نمایندگی از شهروندان شیرازی از شهردار توضیح بخواید و دلیل این تاخیرها رو بپرسید!
  اینجوری متوجه میشن که مردم پیگیر پروژه های شهرشون هستن و میفهمن مردم بی تفاوت نیستن.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 7. مهدی

  حالا شهردار در مورد اینکه تا پایان سال قراره کدوم قسمت ها از پارک به بهره برداری برسه چیزی نگفت؟
  در مورد فضا های زیبا در پارک و شهر بازی که وعده داده بودن توی این بازدید هیچ صحبتی به عمل نیومد؟ لطفا اگه اطلاعات جدیدی در این زمینه در دست هست ما رو در جریان بذارید.
  با تشکر از مدیر سایت

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 8. من شیرازی

  میخوام که افتتاح نشه میشه یه پارک ساده بی امکانات مثل بقیه پارک هایی که تا اینجا شهرداری افتتاح کرده یه مشت آلاچیق و درخت کاری ساده که امروزه توی شهرستان های سر راهی هم ساخته میشه
  برای شهرداری متاسفم اگه شهرداری توان داشت همون دروازه قران و گهواره دید رو میتونست به یک منطقه گردشی تبدیل کنه با ساخت یک مجسمه عظیم از حافظ و سعدی با یک تلبه کابین شهرداری برای اینکه جلوی سرو صدای مردم رو بگیره که محیط زیست داره از بین میره و تفکیک و اپارتمان سازی شده چند سال شعار ساخت پارک های هکتاری میده جالبه درخت کاری هم نشدن

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 9. Shahr raz

  همیشه حرفاشون زیبا ، و نتیجه ازار دهنده و ناراحت کننده است . تا کی به همین منوال هست کی میدونه . امیدوارم ازین گیجی ، و اذیت کردن مردم بیان بیرون هرچه زودتر . چه وضع اداره ی یک شهر با این همه مواهب و موقعیته . بسیار نا امید کننده .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 10. ارشیا

  نکته جالب واسه من اینه که باغ های قصردشت هر روز دارن محو میشن و شهرداری این همه هزینه میکنه تا روی کوه فضای سبز ایجاد کنه..متاسفانه این سو مدیریت باعث شده که اولویت ها گم بشن..

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 11. علیرضا

  این تفکر ی که اقای شهردار داره اشتباه هست شهردار مدیریت کنه بخش خصوصی و سرمایه گذار کار کنه

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 12. آقوی ازینا

  خیلی جالبه یه کوه رو تصاحب کردن تووشم هیچی جز الاچیق نزدن دریغ از درختکاری بعد میگن بیاید ببینین شهرداری پارک ۸۰۰ هکتاری ساخته . اخه حرف که مالیاات نداره این ۸۰۰ هکتار قبلشم وجود داشته الان فقط به این ۸۰۰ هکتار میگن پارک .دریغ از ۱۰ هکتار درختکاری .کینه ای که عده ای ۴۰ ساله ازین شهر به دل گرفتن به این زودیا برطرف نمیشه .. برید به اصفهان و مشهد و تهران برسید . شیراز و مردمش باید به خاطر جرم نکرده مجازات بشن .. مباداا شیراز بدرخشه !

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 13. پير خرابات

  منم با آقوی ازینا موافقم..چندتا آلاچیق زدن اسمشو گذاشتن پارک!! من فک کنم آلاچیق زدن آخرین مرحله ساخت پارک باشه و بعد از ساخت پیاده رو و کاشت درخت و فضای سبز و سایر ملزومات پارک ،آلاچیق قرارداده میشه نه الان که هنوز خار وخاشاک بیایون هم کنده نشده! خواهشا این جوراخبار و عکسا رو تو سایت قرارندین تا بیشتر ازاین مورد تمسخر شهرهای دیگه قرار نگیریم. الان ساخت تله کابین کرمان شروع شده اونوقت اینجا چهارتا الاچیق که تو بیابون زدنو میخان جای پارک به مردم قالب کنن! خدا میدونه طرح و نقشه این مثلا پارک تا به سرانحام رسیدن چندبار تغییر کنه ..این اقایون ازونا همه رو سرکار گذاشتن!

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
   1. پير خرابات

    دورادور از روند ساخت بارک دراک خبر دارم و دیدم ولی انشاالله که من اشتباه کرده باشم و یک پارک زیبا ی کوهستانی ساخته بشه ..

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

 14. شیرازی

  من از مدیر سایت تقاضا دارم شماکه دیدین بگین توی این پارک چیکار کردن و تا پایان سال قراره چه کارای دیگه ای بکنن؟لطفا اگه اطلاعاتی دارید پاسخ بدین!ممنون

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. شیراز۱۴۰۰

   در این بوستان کل مسیر اصلی سنگ چین شده، مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی ایجاد شده. چندین سایت آلاچیق ساخته شده. مسیر هدایت آبهای سطحی ایجاد شده. چندین دریاچه،‌آبشار و آبنما ساختن،‌ المانهای مختلفی درحال نصب هست. کاشت درخت در حجم وسیعی انجام شده . تونل سبز بوستان درحال ساخت است و بخش زیادی هم گلگاری شده. یک مسیر صخره نوردی طبیعی هم در دست احداث هست.

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
   1. پیر خرابات

    باتمام این کارهای انجام شده شما فقط یک عکس از آلاچیق مابین خاروخاشاک قرار دادین!خب عکس کارهای انجام شده روقرار میدادین..اگه این کارها انجام شده باشه که دیگه نباید ایراد گرفت،

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

 15. شیرازی

  درضمن شما که گفته بودین وسایل شهر بازی خریداری شده! حالا خریداری شده یا نه؟اصلا شهر بازی و پارک با اون امکاناتی که قبلا توی شیراز۱۴۰۰ ازش کلی دفاع میشد قرار هست ساخته بشه؟ من تا حالا چند بار سوالاتی رو پرسیدم که به اونا پاسخ داده نشده لطفا اگه اطلاعاتی در دست نیست حد اقل بگین اطلاعاتی نیست نکه پاسخ ندین! با تشکر

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 16. شیرازی

  ببخشید یه پیام اشتباهی فرستادم نمیدونم تاییدش کردین یا نه. این کارایی که گفتین انجام شده باعث خوشحالیه دست شما هم درد نکنه.
  هفته ی پیش توی یه سایت تبریزی به نام (تبریز مدرن)دیدم شهردار منطقه ی۴ تبریز گفته پارک بزرگ تبریز در ۱۵۳ هکتار به عنوان بزرگترین پارک شهری کشور در حال ساخته اینو گفتم که بهتر درک کنیم چه پروژه هایی توی شیراز در حال ساخت هست و از عناوین پروژه های بزرگ شیراز حتی برای خوب جلوه دادن پروژه های شهریشون استفاده میکنن.پرچم شیرازیا همیشه بالاست.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 17. امیرم

  شیرازی جان
  غیر از مواردی که شیراز ۱۴۰۰ ذکر نمودند در پارک ۵۸۰ هکتاری دراک در موقع افتتاح موارد زیر هم افتتاح خواهند شد :
  ۱ – پارکینگ
  ۲ – ایستگاه اتش نشانی
  ۳ – رستوران
  ۴ – کافی شاپ
  ۵ – باغ گیاهان دارویی
  ۶ – باغ درختان میوه
  ۷ – زمینهای ورزشی
  ۸ – برکه ماهیگیری
  امیواریم تا اخر سال شهربازی هم افتتاح شود .
  در فاز بعدی ساخت هتل کوهستان و پیست اسکی چمنی و تله کابین و باغ وحش و باغ پرندگان و… افتتاح خواهند شد .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 18. مهدی

  امین جان یه مجسمه قرار بود۵۰ برابر انسان عادی توی این پارک بسازن درسته؟ اگه صحت داره این مجسمه ساختش شروع شده یا نه ؟

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *