شهردار شیراز:

سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز مقام برتر کشور را کسب کرد

سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز مقام برتر کشور را کسب کرد

سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز مقام برتر کشور را کسب کرد

شهردار شیراز گفت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز در گروه دستگاه‌های اجرایی کشور در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست ایران مقام بر‌تر را از آن خود کرد و موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست ایران شد.
به گزارش شیراز۱۴۰۰، مهندس علیرضا پاک فطرت افزود: این سازمان با استفاده از شیوه‌های نوین اطلاع رسانی از جمله سامانه جامع ۳۶۰ درجه، قاب‌های آموزشی، بازی کودک آگاه شهر پاک که نسخه نهایی آن در این نمایشگاه رونمایی شد و ارایه تولیدات فرهنگی خدمات خود را به بازدیدکنندگان و علاقه مندان به محیط زیست کشور ارایه و علاوه بر انتقال تجربیات و دانش خود از تجارب دیگر شهر‌ها بهره برد.
وی اقدامات زیست محیطی این سازمان از جمله احداث سلول دفن بهداشتی پسماند‌ها، توسعه شبکه استحصال بیوگاز و تولید برق توسط نیروگاه بیوگاز سوز، احداث لاگون شیرابه، اقدامات آموزش شهروندی، نحوه ارایه مطالب و سایر فعالیت‌ها بعلاوه غرفه آرایی توسط مواد طبیعی را از جمله مواردی دانست که موجب شد این سازمان موفق به کسب مقام بر‌تر گردد.
شهردار شیراز از تلاش‌های مهندس خوشبخت مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، مهندس امینی، معاون اجرایی و خدمات شهری، اعضای هیئت مدیره سازمان مدیریت پسماند و کلیه مهندسان، کار‌شناسان و کارگران ساعی و تلاشگر قدردانی کرد.
گفتنی است پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با شعار «اقتصاد سبز دوران پساتحریم» با حضور ۲۷۱ شرکت داخلی و ۳۳ شرکت خارجی از ۲۰ کشور جهان شامل انگلیس، آلمان، سوئد، فرانسه، آمریکا، ایرلند، کانادا، تایوان، بلژیک، ایتالیا، فنلاند، اسپانیا، چک، هلند، اتریش، برزیل، نیوزلند، دانمارک، ترکیه و سوییس به مدت ۴ روز برگزار شد و شرکت‌های خارجی حاضر در این نمایشگاه، آخرین دستاوردهای خود در عرصه حفاظت محیط زیست، تامین، تجهیز و نصب تجهیزات زیست محیطی، انرژی‌های پاک، بازیافت، تصفیه و بهینه سازی مصرف انرژی، پایش آلودگی هوا، آب و پساب و تجهیزات آزمایشگاه‌های معتمد را ارائه دادند.
مدیریت بهره وری انرژی و انرژی‌های تجدیدپذیر، مدیریت و بازیافت زباله و پسماند، مدیریت شهری، نظارت و اجرای پروژه‌های زیست محیطی، پروژه‌های تحقیقاتی و خدمات حفاظت از محیط زیست، کنترل، اندازه گیری و فناوری آزمایشگاهی، حمل و نقل عمومی و بهینه سازی مصرف سوخت، خودرو سبز و استانداردسازی خودرو‌ها، حفظ منابع طبیعی، ساختمان سازی سبز و مدیریت آب و فاضلاب از مهم‌ترین زمینه‌های حضور در این نمایشگاه بودند.
پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست تهران با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست کشور و با قدردانی از غرفه‌های بر‌تر در گروه‌های صنایع و شرکت‌های خدماتی، دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌های مردم‌نهاد، ادارات کل محیط زیست استان‌ها و… به کار خود پایان داد.

سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز مقام برتر کشور را کسب کرد

سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز مقام برتر کشور را کسب کرد

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. مجتبی

  جالب بود برام
  شیراز تنها کلانشهر ایرانه که سر کوچه هاش از این سطل های مخصوص جمع آوری کیسه زباله نداره و نمیدونم چطور اول شده
  به هر حال تبریک میگم به این سازمان

  پاسخ
 2. امیر کامیار

  توی لوح نوشته که : ” کسب رتبه برتر غرفه نمایشگاهی “…. بخاطر خدمات سطح شهر نبوده که مثلا همه شهرها رو ارزیابی کرده باشن و شیراز رو بهتر از نظر نظافت تشخیص داده باشن.

  پاسخ
 3. پير خرابات

  خیلی عجیبه.. کامیونهای کثیف حمل زباله که از بوی تعفن بسیارشدید از نزدیکشم نمیشه رد شد و داعما شیرابه های زباله ازش در حال چکیدن هست و کارگراش با داد و بیداد به مردم اعلام میکنن که زباله هاشون بیارن و همانند ٣٠ ۴٠ سال پیش پلاستیکهای زباله روبرو در منازل هس و جایگاه متمرکز و مشخصی برای زباله ها و ساعت مشخصی برای جمع اوری انها وجود نداره چجوری این عنوان بدست اومده ،در عجبم..ضمن اینکه اتفاق دوسال پیش سایت دفن زباله برمشور که بدلیل تلنبار شدن زباله ها و عدم مدیریت پسماند ها اتفاق افتاد و ١٢ نفر از کارکنان شهرداری جونشون به طرز فجیهی زیر زباله ها از دست دادن هم یادمون نرفته..فردا پسفردا هس بیا بگن ورزش فارس قطب ورزش ایرانه..!

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *