حمایت کامل از ساخت سالن های سینما در فارس

معاون امور سینمایی گفت: مدیران استان فارس به همراه سرمایه گذاران حمایت کامل خود را از ساخت سالن های سینما اعلام کردند.به گزارش شیراز1400 و به نقل از مهر، حجت الله ایوبی شامگاه چهارشنبه در پاسخ به مهر عیدانه سال نو سینمایی به مردم شیراز را فراهم شدن زیرساخت ها در فضاهای فرهنگی و سالن های سینما در این شهر عنوان کرد و به مهر مطرح کرد: تلاش می شود سهم ناچیز شیراز در این فضاها به حداکثر برسد.

وی ابراز کرد: هریک از بخش هایی که آمادگی برای تبدیل مجموعه هایشان داشته باشند ما آمادگی تجهیز، آماده سازی و تامین مالی این جریان را داریم.

وی آغاز تجهیز 100مجتمع فرهنگی به امکانات سینمایی خبر داد و افزود: تاکنون 50 مورد از این مجتمع ها به سینما مجهز شده اند که 5 مورد آن متعلق به استان فارس است که در روزهای اخیر تجهیز آن انجام پذیرفت.

وی درباره وجود خلاء قانونی در خصوص مراکز تجاری که با مجوز اختصاص سینما به این مراکز به نوعی قانون را دور می زنند، تاکید کرد: هم در استانها، هم در شهرستان ها و تهران نظارت بر این موضوع انجام می گیرد و همه کسانی که فکر می کنند دور زدن قانون به سودشان است، حتما زیان می کنند.

وی درباره روند آماده سازی سالن های نمایش فیلم مجتمع خلیج فارس، بیان کرد: تعدادی سالن نیمه کاره هنوز در این مرکز تجاری قرار دارد که با انگیزه سرمایه گذار پروژه و طرح و نقشه ای که ارایه کردند با نظر موسسه سینماشهر که بازدید خواهند داشت اگر جدیت داشته باشند و آن را بسازند قطعا ما نیز حمایت می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الله ایوبی همچینی در این دیدار که شامگاه چهارشنبه در مجموعه فرهنگی و تفریحی نیایش برگزار شد پیش از مراسم روز ملی سینما با دست اندرکاران سینما و برخی از صاحبان سینماهای بخش خصوصی به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

حداقل ها را برای ایجاد پردیس های سینمایی تامین می کنیم

معاون سینمایی با بیان اینکه ما در زمینه ساخت و ساز، نقشه و طراحی حداقل ها را برای ایجاد پردیس های سینمایی تامین می کنیم، درپی درخواست ایجاد سینمای چندبعدی در شیراز ، بیان کرد: ما نیز با همکاری برخی شرکتها در حال مذاکره برای ایجاد کردن این نمونه از سینماها هستیم و از این موضوع در شیراز نیز استقبال می کنیم.

ایوبی در جمع نمایندگان ارشاد فارس، شورای شهر و شهرداری شیراز و رییس انجمن سینمای جوانان با استقبال از ایجاد مجتمع های فرهنگی در قالب پردیس سینمایی در شیراز از طرح مجتمع فرهنگی و هنری که مهدی سبوکی، سینمادار شیرازی در این شهر پی گیری می کند تمجید کرد و در جریان خواسته های نبی گودرزی، دارنده سینما در شهرستان فیروزآباد قرار گرفت. این درحالیست که برخی از سرمایه گذاران شهر شیراز در این نشست به ارایه راهکارهایی برای جذب سرمایه در زمینه ساخت سالن ها و پردیس های سینمایی پرداختند.

معاون امور سینمایی وزارت ارشاد خطاب به سرمایه گذاران و صاحبان سینمای بخش خصوصی تاکید کرد: شیراز با این تاریخ، مردمان و مراکز علمی از نقاط محروم در حوزه سینما تلقی می شود. لذا، همین که ما بتوانیم جلوی کار شمارا نگیریم خودش کار بزرگی است.

وی با بیان اینکه سینمای ایران در حالی در میان 10 سینمای مطرح دنیا قرار دارد که همواره در مجامع بین المللی افتخار آفرین بوده است.

ایوبی با بیان اینکه فیلم های ایرانی سال گذشته در جشنوا ه های مختلف ۲۲۲ بار جایزه کسب کرده است، بیان کرد: در سینمای ما فقر بیداد می کند، اما همین فیلمها در دنیا مطرح می شود.

وی با تاکید بر اینکه امور سینمایی در کنار سرمایه گذاران قرار گرفته، ادامه داد: ما اینجا نیامده ایم که به جمع بندی برسیم بلکه آمده ایم که در کنار یکدیگر جمعی را برای یک هدف مشخص تشکیل دهیم بنابر این  بدانید مجموعه ارشاد در کنار شماست.

معاون امور سینمایی، گفت: پروژه سینما در حال حاضر به سمت اقتصادی شدن می رود و امسال ۴۰ درصد افزایش فروش داشته ایم. هرچند این افزایش تنها بیست درصد ظرفیت مارا پوشش می دهد. من در میان کسانی که در زمینه صنعت سینما سرمایه گذاری کرده اند پشیمان نمی بینم.

ایوبی بیان کرد: سینما هنوز در ایران جزو کارهای ارزان است. زیرا، قیمت بلیت سینما در مقایسه با تئاتر و موسیقی باید سنجش شود. سینما کانون گرم خانواده است و هیچ چیز جای سینما را نمی گیرد. با یانکه یک خانواده پنج نفره برای سینما رفتن باید یکصد هزار تومان هزینه کند، اما کماکان سینما کاری ارزان است.

درپی این نیستیم که وعده بیهوده بدهیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این نشست با تاکید بر اینکه ما درپی این نیستیم که وعده بیهوده بدهیم. زیرا داشتن سینما حداقل چیزی است که یک شهر نیاز دارد.

بهزاد مریدی، عنوان کرد: اقتصاد هنر از پویایی برخوردار است و این صنعت در کنار گردشگری می تواند درآمد سرشاری به کشور وارد کند.

وی با بیان اینکه تنها یک مجموعه نمی تواند این کار را به سرانجام برساند، افزود: شهرداری، شورای شهر و نهادهای فرهنگی باید در مجموعه ای کنار هم قرار گیرند.

مریدی خواستار این شد که مراکز تجاری به نقاط پرجمعیتی هدایت شود که بازده فرهنگی داشته باشد.

وی ادامه داد: باید مراکز فرهنگی از جمله سینما، تئاتر و گالری ها به سمت شمال غرب شیراز و برای نمونه از سمت میدان دانشجو به سوی نقاط شمالی شهر شیراز هدایت گردد.

با سرمایه گذاری در سینما امیدها زنده شد

نایب رییس شورای شهر شیراز نیز در این نشست که با حضور قائم مقام امور سینمایی کشور برگزار شد، بیان کرد: درمورد موضوع سینما امیدها با صحبتهایی که مدیر امور سینمایی کرد در ما زنده شد و شک ندارم اگر سرمایه گذاری در صنعت سینما روی دهد در دیگر شهرستانهای فارس نیز این اتفاق می افتد.

طالبان، افزود: نیاز است جریان سرمایه گذاری را به سمتهای دیگری همچون سینما سوق دهیم. از این رو، ما در شورای شهر و مجموعه شهرداری شیراز آمادگی داریم به این روند کمک کنیم.

این درحالیست که در این نشست عنوان شد، امساک ارگانهای شهری در اختصاص زمین برای ساخت سالن های سینما به گونه ایست که نقاط پر ترافیک و با توجیه کم در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

17 نظر

 1. کورش

  لطفا خبری درباره ایجاد پارک بازی شبیه سرزمین رویاها اگر اسمش را اشتباه نگویم( در اصفهان )در شیراز تهیه کنید ،جخبری است ،نیست،یکی هم داشتیم که خرابش کردند،سپاس

  پاسخ
 2. یلدا

  شیراز به چندین پردیس سینمایی مدرن و زیبا واقعا احتیاج دارد

  سینماهای کنونی شیراز جز خراب هایی بیش نیستند

  از وعدهای توخالی هم حالمون به هم میخوره

  پاسخ
 3. علی

  چرا فقط تو کاره وعده و چشم انداز افق آینده هسن هر وقت ی پروژه افتتاح کردن بیان بگن ما کار انجام دادیم!در انتظار سرمایه گذار نشستن بعد تا یکی میاد ی جوری زیرابش میزنن که فقط فرار کنه واقعا که هیچ امکانات رفاهی برا شیرازی ها نیست نه سالن سینما نه تاتر نه سالن کنسرت نه شهربازی نه پارک ابی همه اینا فقط نشستن تا سرمایه گذار بیاد بعد دلواپسان فراریشون بدن!!!!!!اونم از وضع شورای شهر که هیچ کاری نمیکنن فقط الکی جلسه میزارن زمین بدن انگار ارث پدرشون هست اونم از نماینده های مجلس……

  پاسخ
 4. امیر کامیار

  شاید سرزمین رویاها نام جدید شیراز باشه…چون در سالیان اخیر بیشتر پروژه‌های بزرگ تفریحی شیراز در حد حرف و وعده و رویا باقی‌ مانده !

  پاسخ
 5. دوست

  یه ضرب المثل هست که میگه بزک نمیر بهار میاد کمبیزه با خیار میاد
  شده قضیه ما مردم شیراز و وعده هایی که پایانی نداره مسئولین به ما میدن ای کاش اون جدیتی که در واگذاری زمین با کانون از ما بهتران داشتند در این زمینه ها داشتند افسوس

  پاسخ
 6. امیرم

  امروز مهندس جاویدان مدیریت هتل بزرگ شیراز صحبت از راه اندازی سینما سه بعدی و سالن کنسرت و همایش 1500 نفری در هتل بزرگ شیراز رو کردند .

  پاسخ
   1. حامد-شهرراز

    بله.
    همچنین هتل بزرگ شیراز در صدد است که شهربازی لونا پارک را در اختیار خود گرفته و آن را تجهیز کند که فعلا با مخالفت نهاد متولی این شهربازی فرسوده مواجه شده است. اما همچنان پیگیر قضیه میباشد.
    برخی شنیده ها حاکی از آن است که با ساخت مجتمع آفتاب فارس 2 در کنار آفتاب فاس فعلی، در 14 طبقه، طبقات آخر این مجتمع، به شهربازی بزرگی تبدیل خواهد شد که باید منتظر ماند و دید.

    چند روز پیش هم شهردار شیراز به اتفاق معاونان خود؛ بازدیدی از مجموعه سالن اجلاس اصفهان داشته اند که ممکن است مرتبط با ساخت سالن 4000 نفری شیراز هم باشد.!

 7. رضا

  حامد جان مطمئن هستی سالن 4000 هزار نفری!!! اگه فقط همین تعداد باشه که اصلاً با اجلاس سران قابل مقایسه نیست و در حد و نام شیراز و مردمش نیست

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *