حافظیه نیازمند توجه بیشتر دولت تدبیر و امید است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: مجموعه فرهنگی هنری حافظ برای توسعه، نیازمند عنایت بیشتر دولت تدبیر و امید است.Capture3 [800x600]

به گزارش شیراز۱۴۰۰ و به نقل از ایرنا مصیب امیری در ویژه برنامه بزرگداشت یادروز حافظ با حضور معاون اول رییس جمهوری در جوار آرامگاه این شاعر نامی کشورمان بیان کرد: احیای مجموعه حافظیه و ساخت باغ موزه مشاهیر در جوار این مجموعه، نیازمند عنایت دولت و تخصیص اعتبار ویژه است. وی افزود: امیدواریم حمایت‌های دولت از مجموعه حافظیه گره گشای این بخش باشد.

دبیر یادروز حافظ اظهارداشت: حافظ شاعر غزل است و غزلیات او تاسی از اندیشه والای او دارد که تکیه بر این مبانی پندآمیز و حکیمانه او، دل عارفان دنیا را تسخیر کرده است.امیری با بیان اینکه معشوق زمینی و آسمانی در اشعار حافظ وجود دارد اضافه کرد: حافظ شاعر همه دوران‌ها و زمان هاست که وجود مضامین عرفانی در اشعار او رابه غزلسرایی بی‌بدیل تبدیل کرده است.وی با اشاره به اینکه شعر حافظ سرود عشق است ادامه داد: حافظ شاعر بیدار زمان است که اشعار او جاری در زمان‌ها و قله افتخار شعر پارسی است.

«نظرات، فقط به صورت نوشتار پارسی و مرتبط با موضوع منتشر می‌شوند»
«با ورود به این لینک، وارد قسمت 
بحث آزاد شوید»

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. امیرم

    در سال فرهنگ پروژه باغ موزه مشاهیر باید توسعه خوبی داشته باشد . شهرداری و شورای شهر میتوانند به این پروژه کمک کنند . افتتاح این پروژه ظرفیت گردشگری شیراز رو دگرگون خواهد کرد .

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *