وعده افتتاح فاز نخست باغ ایرانی در سال آینده

فاز نخست اولین باغ ایرانی منطقه ۴ شهرداری شیراز سال آینده به بهره برداری می‌رسد. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری صدا وسیما مرکز فارس ، شهردار منطقه ۴ شیراز گفت: عملیات اجرایی این طرح که تلفیقی از سبک سنتی و مدرنیته است از آبان ماه آغاز شده است.
اصغر سروی افزود: این باغ به مساحت ۱۰ هکتار در کنار تقاطع مهدیه – امیرکبیر قرار گرفته و در ۲ بخش اجرا می‌شود.وی با بیان اینکه محوطه سازی و فضاسازی این باغ متناسب با هویت ایرانی است و یک کوشک مرکزی (عمارت) در دل این باغ ساخته می شود، افزود: پارک‌های زیاد‌ی ساخته شده، اما هیچ کدام به پای باغ ارم و دلگشا نمی‌رسد و هدف از اجرای باغ ایرانی بولوار امیرکبیر علاوه بر افزایش میزان فضای سبز عمومی، ساخت یک طرح ماندگار با تلفیق سنتی و مدرنیته است .
شهردار منطقه ۴ شیراز اضافه کرد: زمین این باغ ۲ سال قبل با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار توسط شهرداری از کمیته امداد امام خمینی (ره) خریداری شده است.
وی، هزینه اولیه ساخت این طرح را ۶ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: پیش بینی می شود تا سال آینده فاز اول آن به بهره برداری برسد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *