در گفت و گو با شیراز۱۴۰۰ اعلام شد:

اجرای پروژه های بزرگ شهری شیراز توسط سازمان عمران شهرداری شیراز

سایت خبری تحلیلی شیراز۱۴۰۰: چندی پیش و در مراسمی سی امین سالگرد فعالیت سازمان عمران شهرداری شیراز گرامی داشته شد که بخش بزرگی از طرح های عمرانی و توسعه ای کلانشهر شیراز به وسیله این مجموعه اجرا شده است.
به همین مناسبت گفت و گویی داشتیم با مهندس کریم شکوهیان رییس سازمان عمرانی شهرداری شیراز درباره توانایی های فنی این سازمان و همچنین پروژه های درحال اجرای این مجموعه.
توانایی فنی در بالاترین سطح ممکن
مهندس شکوهیان در پاسخ به سووال خبرنگار شیراز۱۴۰۰ درباره سطح فنی و توانایی مجموعه سازمان عمرانی شهرداری شیراز گفت : این سازمان درحال حاضر دارای ۲۱۰ دستگاه ماشین آلات راه سازی بوده و در زمینه دانش و تجربه این مجموعه در بالاترین سطح فنی قرار داشته و دارای رتبه یک در رشته های ابنیه، پلسازی، آبیاری و زهکشی است.
وی با بیان اینکه در زمینه ژئوتکنیک نیز سازمان عمران یکی از آزمایشگاه های برتر جنوب کشور است افزود : آزمایشگاه ژئوتکنیک این سازمان بعنوان یکی از آزمایشگاه های امین استان معرفی و انتخاب شده است.
حضور موثر در خطوط مترو
رییس سازمان عمرانی شهرداری شیراز در بخش دیگری از صحبتهای خود از ساخت ایستگاه مترو تقاطعی امام حسین (ع) به وسیله این سازمان خبر داد و اظهار داشت : این ایستگاه با ۳۰ هزار مترمربع زیر تا عمق ۳۰ متری زمین و به اندازه یک ساختمان ۱۰ طبقه احداث شده که بزرگترین ایستگاه مترو شیراز محسوب می شود. شکوهیان از ارایه طرح مهندسی ارزش در بخش خط ۲ این ایستگاه خبر داد و افزود : در صورت تایید این طرح هزینه اجرایی با تکیه بر دانش روز حدود ۱۵ میلیارد تومان کاهش می یابد.
گزارشی از روند پروژه های در حال اجرا
مهندس شکوهیان از تکمیل و افتتاح مجموعه پلهای تقاطع امیرکبیر مطهری در بهمن ماه امسال خبر داد و افزود : این طرح بزرگترین پروژه پلسازی شیراز است که با بتن ریزیهایی که در حجم بالا در حال انجام است برای بهمن ماه آماده بهره برداری می شود.
وی همچنین با بیان اینکه ترانشه برداری فاز دوم پروژه رودکی در زمستان به پایان می رسد، عنوان داشت : با برنامه ریزیهای انجام شده با تایید پلیس راهور، دروازه های استفاده شده در پروژه پل امیرکبیر – مطهری به پروژه رودکی منتقل شده و عملیات ساخت پل دوم نیز آغاز می شود تا در سال آینده شاهد افتتاح کامل این طرح مهم باشیم.
این مسوول شهری با تاکید بر نقش تقاطع فرهنگیان – باهنر در افزایش ایمنی عبور و مرور در کمربندی شیراز گفت : با تکمیل این پروژه در سال ۹۸، علاوه بر افزایش ایمنی تردد در کمربندی، رفت و آمد به بلوار طلاییه را تسهیل و موجب کاهش ترافیک کمربندی می شود.
شکوهیان در پاسخ به سووال دیگری درباره وضعیت طرح توسعه زیرگذر گلستان بیان داشت : طرح بدنه سازی این پروژه پس از انجام تغییراتی به تصویب رسیده و درحال ساخت و نصب قالب های فایبرگلاس جدید مطابق با این تغییرات هستیم که انتظار می رود در سال آینده این پروژه مهم شهری به بهره برداری کامل برسد.
وی از بزرگراه های گلبهار ( طرح توسعه جنوب ) با عرض ۶۰ متر و طول ۸ کیلومتر، بزرگراه مهدیه به طول ۲ و نیم کیلومتر، بزرکراه مولوی به طول ۴ و نیم کیلومتر و عرض ۶۰ متر از مهمترین پروژه های راهسازی این سازمان نام برد که در حال اجرا می باشد.
شکوهیان در پایان اظهار امیدواری کرد که بخش زیاد از طرحهای در دست ساخت این سازمان در سال آینده تکمیل شده و به بهره برداری برسد.
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

3 نظر

  1. علی

    ادمین پروژه فاز دو رودکی طرحش عوض شده یا نه؟ در مورد زیرگدر گلستان بدنه سازیش همون طرح جدیدیه که چند وقت پیش توی سایت گذاشتید؟

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *